Sony Cyber-Shot DSC-RX10 promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 6 sklepów z produktem Sony Cyber-Shot DSC-RX10 oraz 6 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 2439.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-27%
Aparat SONY DSC-RX10
2439.00
Avans.pl
-27%
Aparat SONY DSC-RX10
2439.00
Media Expert
-27%
Aparat SONY DSC-RX10
2439.00
MediaMarkt.pl
-27%
Aparat SONY DSC-RX10 + Zamów z DOSTAWĄ JUTRO!
2439.00
ELECTRO.pl
SONY aparat cyfrowy CyberShot DSC-RX10 - BEZPŁATNY ODBIÓR: WROCŁAW!
3237.00
Mall.pl
Sony Cyber-shot DSC-RX10
3361.00
Proshop

Parametry

Producent:Sony
Kategoria:Aparaty cyfrowe
Rozdzielczość 20.2 Mpx
Zoom optyczny 8 x
Przekątna ekranu 3.0 "
Ogniskowa min 24
Ogniskowa max 200
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Wizjer tak
Nośnik danych karta microSD, karta SD
Rodzaj zasilania akumulator
Kolor czarny
Balans bieli zachmurzenie, fluorescencyjny, auto, cień, światło dzienne, żarówka
Czułość 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 25600
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG

Opis

 • Sony RX10 IV + akumulator NP-FW50

  Optyczny obiektyw zmiennoogniskowy o wielkiej przysłonie 24–600 mm F2,4–4
  Obiektyw z 25-krotnym zoomem optycznym zagwarantuje fantastyczny zakres ogniskowych 24–600 mm — od niezwykle szerokiego kąta po superteleobiektyw, a do tego proponuje tryb makro. Zastosowano w nim także progresywne soczewki asferyczne AA i części ze szkła ED (o szczególnie niskiej dyspersji), powłoki ZEISS® T*, a także jasną przysłonę F2.4–4. Dzięki czemu aparat sprawuje się świetnie, zapewniając doskonały obraz i błyskotliwy efekt bokeh.
  Matryca CMOS Exmor RS®
  315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej pozwala na istotnie prędkie i dokładne ustawianie ostrości i śledzenie obiektów. Co więcej przetwornik obrazu „stacked CMOS" o skutecznej rozdzielczości 20,1 megapiksela z układem DRAM pozwala filmować w niezwykle zwolnionym tempie 960 kl./s, a niwelująca zniekształcenia, superszybka migawka pozwala uzyskać czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s.
  prędki procesor obrazu BIONZ X
  Nowy procesor obrazu BIONZ X przetwarza obraz szybciej niżeli jego poprzednik, a do tego pozwala uzyskać doskonałe efekty przy rejestrowaniu obrazu szybko poruszających się obiektów oraz przy zdjęciach seryjnych z szybkością do 24 kl./s. Nowo opracowany algorytm przetwarzania obrazu umożliwia rejestrowanie obrazów, które przy wysokiej jakości charakteryzują się niższym poziomem zakłóceń w całym zakresie czułości i zachowują naturalne szczegóły.
  System Fast Hybrid AF jeszcze doskonalszy
  System Fast Hybrid AF, który po raz pierwszy trafił do aparatu serii RX10, ma momentalnie działający autofokus o czasie reakcji zaledwie 0,03 s. Ten niezwykły system AF jest genialnym połączeniem nieprzeciętnej szybkości działania i możliwości śledzenia, jakie gwarantuje AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej oraz wysokiej dokładności AF z detekcją kontrastu. Aparat zyskuje zupełnie świeże możliwości ustawiania ostrości, śledzenia i rejestrowania obrazów o nieszablonowej wyrazistości i ostrości. System ten sprawdza się we wszystkich sytuacjach, choćby w samym środku aktywnej akcji.
  szeroki zasięg wysokiej gęstości 315-punktowego obszaru ustawiania ostrości czujnika AF
  Najszersze pokrycie punktów AF (315) z detekcją fazy płaszczyzny ogniskowej — około 65% całego obszaru obrazu nowo opracowanej matrycy aparatu RX10 IV. Sprawia to, że obszar AF jest na tyle obszerny i gęsty,momentalnie rejestrować nieznaczne i szybko poruszające się obiekty, a których głównie trudno jest ustawić ostrość. [1] Pokrycie AF z detekcją fazy (315 punktów) [2[ Pokrycie AF z detekcją kontrastu (25 punktów)
  technologia High-density Tracking AF
  Śledzenie działa z ogromną sprawnością: model RX10 IV to pierwszy aparat Cyber-shot z technologią High-density Tracking AF, który aktywuje pola AF, aby obszar wokół obiektu został ukazany z wyjątkową stabilnością i precyzją. [1] Punkty AF widoczne na ekranie aparatu [2] Algorytm AF (niewidoczny na ekranie)
  Łatwy w użyciu, instynktowny gładzik i nastawianie ostrości dotknięciem
  Dzięki funkcji gładzika do przesunięcia pola ostrości starczy przeciągnąć palcem po ekranie LCD, patrząc jednocześnie w wizjer. Przesuwanie jest proste i płynne bez względu na to, czy przeciągasz palcem na odpowiednią odległość (pozycja względna), czy też wskazujesz bezpośrednio wybrany obszar (pozycja bezwzględna). Dzięki funkcji nastawiania ostrości dotknięciem trzeba tylko wyszczególnić na wyświetlaczu LCD punkt, w którym ma być ustawiona ostrość.
  Poprawiona funkcja Eye AF
  Funkcja wykrywania oczu pozostała dzisiaj rozbudowana o automatyczne nastawianie ostrości i utrzymywanie jej na oku fotografowanej osoby. Dzięki temu Eye AF pozwala uchwycić intrygujące wyrazy twarzy, i to nawet w sytuacji, gdy ta twarz jest widoczna jedynie w 3/4. Dzięki temu masz więcej swobody przy komponowaniu znakomitego kadru.
  AF usprawnia nastawianie ostrości
  Autofokus może działać szybciej dzięki zastosowaniu inteligentnych funkcji, takich jak ogranicznik zakresu ostrzenia, który pozwala ograniczyć ustawianie ostrości do obiektów w odległości 3 m lub większej. Opcja AF-ON pozwala z kolei wyzwolić migawkę bez naciskania jej do połowy w celu ustawienia ostrości. Przystępny jest także tryb AF-A, który optymalnie do zmian w ruchu obiektu samoczynnie przełącza aparat pomiędzy trybami AF-S (pojedynczy AF) i AF-C (ciągły AF).
  Wywołanie własnego ustawienia podczas wstrzymania
  Zapamiętane ustawienia ekspozycji (czas otwarcia migawki, przysłona, obszar AF itd.) mogą być przypisywane do niestandardowych przycisków i tymczasowo przywoływane w trakcie naciśnięcia przycisku. Na przykład jeśli fotografujesz wydarzenia sportowe na stadionie, możesz chcieć prędko uchwycić tablicę wyników, co wymaga tymczasowej zmiany ekspozycji, a następnie wrócić do akcji.
  Rejestracja obszaru ostrości
  Możesz zmodyfikować funkcję przycisku, przypisując mu używane ustawienie obszaru ostrości, aby później w dowolnym momencie móc je błyskawicznie wywołać. Taka funkcja przydaje się, gdy genialne pole ostrości niejednokrotnie się zmienia, na przykład między kolejnymi odbiciami w meczu tenisowym. Dla uzyskania najkorzystniejszych efektów ustawiania ostrości w fotografowanej scenie można dowolnie ustawić pole i obszar ostrości.
  Jeszcze większe możliwości przy zdjęciach seryjnych
  Niezwykłe połączenie przetwornika obrazu Exmor RS typu 1.0 i procesora obrazu BIONZ X zezwala na robienie zdjęć seryjnych ze śledzeniem AF/AE z szybkością ok. 24 kl./s. Maksymalna liczba klatek rejestrowanych w jednej kolekcji to aż 249. Dzisiaj już nigdy nie przegapisz ważnej chwili, nawet gdy wydarzenia będą następować naprawdę szybko.
  Ciche nagrywanie w delikatnych sytuacjach
  Aparat zezwala na fotografowanie w ciszy, choćby przy zdjęciach seryjnych, co przydaje się przy robieniu zdjęć zwierzętom, na przedstawieniach i wszędzie tam, gdzie hałas mógłby przeszkadzać. To zaleta kilku ustawień, które pozwalają wyciszyć migawkę („rodzaj migawki: elektroniczna; Sygnał audio: wyłączony").
  Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia, do fotografowania prędkich obiektów
  dane z przetwornika obrazu Exmor RS są odczytywane z dużą prędkością. Przekłada się to zauważalne zmniejszenie zniekształceń w obrazach szybko poruszających się obiektów — przykładowo w scenie kopania piłki. Elektroniczna migawka niwelująca zniekształcenia pozwala osiągnąć czas otwarcia wynoszący zaledwie 1/32000 s. [1] standardowa migawka elektroniczna[2] Migawka elektroniczna RX10 IV
  Filmowanie z zastosowaniem Fast Hybrid AF
  podczas filmowania ten nowoczesny, dwukrotnie szybszy system AF sprawia, iż ustawianie ostrości jest prostsze i działa płynniej. Dzięki niemu możliwe jest skorzystanie z tego samego AF z detekcją fazy o szerokim zasięgu, co przy robieniu zdjęć. Szybkość napędu i ustawienia śledzenia AF można użyć do kreatywnej zabawy ostrością. Fotografując z najniższymi ustawienia szybkości, można na przykład uzyskać standardowy efekt wolnego nastawiania ostrości.
  Nagrywanie filmów 4K / XAVC S
  Aparat RX10 IV jest w stanie zmieścić w filmach 4K o około 1,7x więcej danych, aniżeli wymaga tego sygnał wyjściowy tego formatu. Odczytywanie wszystkich pikseli bez łączenia ich w grupy pozwala ograniczyć morę i efekt postrzępionych krawędzi. Użycie układu o pokaźnej skali integracji zniża efekt „rolling shutter", który może pojawiać się przy szybkich ruchach. Obsługa formatu XAVC S zezwala na zapis filmów 4K i Full HD w wysokiej jakości. Cechują się one niewielkim poziomem szumu spowodowanego kompresją a maksymalna prędkość zapisu to 100 Mb/s i 50 Mb/s.
  Rejestracja w pliku proxy przyspiesza i ułatwia montaż oraz udostępnianie
  Przy rejestracji filmów w pełnej rozdzielczości 4K aparat RX10 IV może także nagrywać plik pośredni (proxy) o minimalnej przepływności, który przyspiesza i upraszcza montaż i polepsza wydajność pracy — zwłaszcza na słabszych komputerach. Plik proxy pozwala również współpracować online i łatwiej udostępnić go innym.
  profesjonalne funkcje filmowe
  Aparat oferuje funkcje profilu obrazu, S-Gamut/S-Log2/S-Log3, wspomaganie wyświetlania gamma, Zebra, HDMI Clearout, TC/UB, sterowanie nagrywaniem i wyświetlanie pokaźników — to pakiet analogiczny do tego, co można znaleźć w sprzęcie dla profesjonalistów.
  Zapis w szczególnie zwolnionym tempie — do 40x wolniej aniżeli w rzeczywistości
  Przetwornik obrazu „stacked CMOS" pozwala na fotografowanie z niewiarygodną szybkością 960 kl./s (z 40-krotnym spowolnieniem w stosunku do ruchu naturalnego) przez długi czas (do 4 sekund w trybie priorytetu jakości i do 7 sekund w trybie priorytetu czasu nagrywania), w pełnym zakresie ogniskowych aż po ustawienie superteleobiektywu. Dzięki temu dziejące się w obszernej odległości wydarzenia można teraz zarejestrować tak, jakby odległość do nich była dużo mniejsza, a do tego z unikatową ostrością i w spowolnieniu demonstrującym wszystkie detale.
  Stabilizator Optical SteadyShot™
  Opracowana przez markę Sony technologia optycznej stabilizacji obrazu jest wyjątkowo przydatna podczas nagrywania i fotografowania z ręki, zwłaszcza przy słabym oświetleniu albo w końcowym zakresie superteleobiektywu do 600 mm. Ten system pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki choćby o 4,5 jednostki i uniemożliwia rozmyciom, co przekłada się na bardziej stabilną jakość zdjęć. [1] SteadyShot WYŁĄCZONY [2] SteadyShot WŁĄCZONY
  komfortowy, odchylany wyświetlacz LCD, a także wyświetlacz na górze korpusu
  zaimplementowany wyświetlacz LCD ma udoskonaloną aniżeli w poprzednim modelu rozdzielczość 1440 punktów, co zagwarantuje bardziej wygodny podgląd i nastawianie ostrości. Co więcej, ekran można także odchylić pod kątem 109° w górę i 41° w dół. Dzięki czemu w trakcie filmowania komfortowoj kontrolować ujęcia bez względu na pozycję. W górnej części korpusu znajduje się wyświetlacz, który pozwala osobom korzystającym z wizjera bez ruszania aparatem sprawdzić najważniejsze ustawienia.
  Zoom Assist
  Jeśli zgubisz poruszający się obiekt w trakcie kadrowania (co zdarza się podczas nagrywania z superteleobiektywem), naciśnij i przytrzymaj przycisk C (użytkownika), do którego przypisano funkcję Zoom Assist, aby uruchomić funkcję samoczynnej regulacji zoomu. Znajdź i utrzymaj w kadrze obiekt, a następnie zwolnij przycisk. Aparat samoczynnie powróci do oryginalnej ogniskowej, umożliwiając wznowienie nagrywania. (Podpisy zdjęć – z lewej: Znajdowanie i utrzymywanie obiektu w kadrze, z prawej: ponownie skadrowany)
  znaczna wytrzymałość na kurz i wilgoć
  W aparacie wykorzystano uszczelnienia wytrzymałe na kurz i wilgoć, i specjalnie skonstruowane ruchome części. Dzięki czemu może on sprostać wyzwaniom fotografowania w plenerze czy podczas imprez sportowych — w deszczu, kurzu, pokaźnej wilgotności i nie tylko.
  Przechwytywanie fotografii z filmów
  Możesz wybrać decydujący moment w nagranym filmie 4K i zapisać go w formie fotografie 8 MP. W przypadku nagrań Full HD można utworzyć plik z obrazem o rozdzielczości 2 MP.
  ulepszona funkcja wyróżniania krawędzi
  Przy robieniu fotografii w trybie ręcznej regulacji ostrości albo bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości funkcja wyróżniania krawędzi eksponuje wybranym kolorem kontury w obszarze, na który jest nastawiona ostrość. Dzisiaj działa jeszcze lepiej i radzi sobie np. Ze skomplikowanym nastawianiem ostrości w trybie makro.
  Moje menu — własny interfejs
  Funkcja Moje menu pozwala dostosowywać menu i tworzyć w nich własne komponenty, które można szybko przywołać. Realne jest także przypisanie do przycisków choćby 30 funkcji, co oznacza przebudowanie interfejsu aparatu pod kątem własnych preferencji.
  Łącze danych o lokalizacji poprzez Bluetooth
  Łącze danych o lokalizacji pozwala w pełni wykorzystać możliwości aparatu RX10 IV. Aparat można sparować z aplikacją PlayMemories Mobile™ zainstalowaną na zgodnym telefonie komórkowym lub tablecie, żeby uzyskiwać informacje o lokalizacji, zapisywać je na fotografiach oraz korygować ustawienia daty/czasu i lokalizacji w aparacie. Aplikacja PlayMemories Home™ na komputerze osobistym pozwala na rozmieszczenie zaimportowanych fotografii na mapie.
  Zdalne sterowanie aparatem
  Pobierz i zainstaluj na komputerze aplikację zdalnego sterowania aparatem, aby zmieniać ustawienia aparatu, robić fotografie i obsługiwać aparat z komputera za pośrednictwem kabla USB. Takie rozwiązanie pozwala także bezpośrednio zapisywać dane zarejestrowane przez aparat.
  Sterowanie / udostępnianie jednym dotknięciem
  Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia użycie smartfona albo tabletu jako wizjera/pilota. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia/filmy do pamięci urządzenia w celu udostępniania ich w serwisie społecznościowym. Starczy zainstalować aplikację PlayMemories Mobile na urządzeniu z systemem Android i technologią NFC za pośrednictwem sieci Wi-Fi®, a następnie przyłożyć urządzenie do aparatu, żeby je zbratać. Nie masz NFC? To nie problem. Urządzenia można parować także dzięki nowej kompatybilności z kodami QR.
  Capture One Express (dla Sony)
  Capture One Express (dla Sony) to jeden z najlepszych konwerterów plików RAW na świecie, który odwzorowuje barwy i szczegóły z niezwykła precyzją. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością przypasowania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie konieczne narzędzia do regulacji z prędkością i niedługim czasem reakcji. * Wszelkie pytania na temat programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym pytania dotyczące praktycznej kompatybilności, prosimy kierować do marki Phase One.
  Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
  produkt jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X oraz iMovie.