Opowieść zimowa (9788377479728) promocja 2018

Cena22.45
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:W.A.B.
Kategoria:Dramat
ISBN 9788377479728
Oprawa twarda
Autor William Shakespeare
Wydawnictwo W.A.B.
Ilość stron 256
Rok wydania 2014

Opis

OPOWIEŚĆ ZIMOWA William Shakespeare

Opowieść zimowa pozostała napisana w 1611 r. I zaliczana jest do tzw. Ostatnich sztuk Szekspira, określanych jako romanse lub tragikomedie.

Leontes, król Sycylii, podejrzewa romans ciężarnej żony, Hermiony, ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, królem Czech, który bawił z wizytą na Sycylii. Ogarnięty zazdrością próbuje otruć gościa, żonę zaś wtrąca do więzienia, gdzie wydaje ona na świat córkę Perditę. Leontes rozkazuje porzucić dziecko na pustkowiu. Wkrótce, z lęku o los matki, umiera jego synek; dochodzą także wieść o śmierci uwięzionej Hermiony.

Porzucona Perdita dorasta wśród pasterzy. Zakochuje się w niej Floryzel, syn króla Czech, ten ostatni jednak sprzeciwia się małżeństwu. Młodzi uciekają na dwór króla Sycylii, gdzie Perdita spotyka ojca. Szczęścia postaci dopełnia niespodziewany, intrygująco rozegrany, powrót Hermiony, którą ukryła wierna Paulina.

Sztuka rozpada się na dwie części, łączy także sceny tragiczne z wątkami sielankowymi. Nierealne zwroty akcji podkreślają romansowość Opowieści - klechdy snutej nieśpiesznie w długie zimowe wieczory.

dane techniczne: Autor:William Shakespeare Oprawa: twarda Rok wydania: 2014 Stron: 256 rozmiary (mm): 125x195