Księga obmiaru robót samokopiująca [Pu/Pb-2], 47420_0 promocja 2024

jest dostępny w sklepie DRUKI AKCYDENSOWE

Parametry

Producent:FIRMA KRAJEWSKI
Kategoria:Druki akcydensowe

Opis

Przedmiotem transakcji jest druk:

Księga obmiaru robót [Pu/Pb-2],

tworzona w formie księgi samokopiującej A4, perforacja na kopii, strony numerowane, okładka kartonowa lakierowana UV, co powoduje, ze jest niepodatna na zabrudzenia i wilgoć. Do spodniej części okładki na stałe zamocowana wygodna podkładka do wypełniania druku. Trwała oprawa, wzmacniany grzbiet.

Księgi są dostępne w 2 wersjach:
  • 40 kartek (20 oryginałów+20 kopii)
  • 80 kartek (40 oryginałów + 40 kopii)
zastosowanie księgi obmiaru robót:

Księga obmiaru robót jest dokumentem - załącznikiem do dziennika budowy, za którego sporządzenie odpowiedzialny jest wykonawca. Pozwala ona na rozliczenie faktycznego wykonania każdego elementu robót i stanowi podstawę zapłaty za wytworzone prace. Księga obmiaru robót jest prezentujena inspektorowi do sprawdzenia po wykonaniu robót, przed ich zakryciem, jednak nie później niż na koniec okresu rozrachunkowego wynikającego z umowy, zaś fakt przedstawienia KOR Inspektorowi jest odnotowywany w dzienniku budowy.

Zasady dotyczące nowoczesnania przy obmiarach robót i prowadzenia księgi precyzuje

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. W sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i programu funkcjonalno-użytkowego

Dz.U. Nr 202, poz. 2072

Dokumenty te określają zakres i formę dokumentacji projektowej w zależności od stopnia skomplikowania robót oraz trybu udzielenia zamówienia publicznego

Obmiar robót - obliczenie ilości robót na podstawie pomiarów z natury

to opracowanie sporządzane po wykonaniu robót przez ich wykonawcę na podstawie książki obmiarów, niezbędne do wykonania kosztorysu powykonawczego lub zamiennego. Powinien on zawierać opis poszczególnych robót w kolejności technicznej ich wykonania i liczby jednostek obmiarowych robót. Obmiar robót ma określać faktyczny zakres wytworzonych robót wg stanu na dzień jego przeprowadzenia. Roboty można uznać za zrealizowane, pod warunkiemwykonano je zgodnie z oczekiwaniami zawartymi w projekcie wykonawczym i szczegółowych specyfikacjach technologicznych, a ich liczba podaje się w jednostkach ustalonych w wycenionym przedmiarze robót wchodzącym w skład umowy. Ilość robót ustalona w obmiarze na podstawie rzeczywistego zakresu ich wykonania powinna być podstawą rozliczenia wynagrodzenia, bez względu na to, czy jest to liczba mniejsza czypokaźniejsza od ilości podanej w przedmiarze. Zasadę powyższą stosuje się pod warunkiem że:

  • a) w umowie strony ustaliły obmiarową zasadę obliczania wynagrodzenia (tzn. Nie jest to wynagrodzenie ryczałtowe),
  • b) pokaźniejsze lub mniejsze ilości robót w obmiarze (w stosunku do przedmiaru) mieszczą się w granicach przyjętej tolerancji wymiarowej i są zgodne z dokumentacją projektową, a ich liczba zaakceptował zamawiający. Obmiaru robót dokonuje wykonawca po pisemnym powiadomieniu zarządzającego realizacją umowy o jego zakresie i terminie. Powinno ono poprzedzać obmiar co najmniej o 3 dni. Wyniki obmiaru są wpisywane do księgi obmiaru i zatwierdzane przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
Osoby które oglądały ten towar kupiły na dodatek