Opowieści biblijne - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką, praca zbiorowa promocja 2018

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Opowieści biblijne - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką, praca zbiorowa oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 33.69 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-16%
Opowieści biblijne Praca zbiorowa
33.69
MegaKsiazki.pl
Opowieści biblijne - Grzegorz Gortat
33.90
InBook.pl
Opowieści biblijne
39.92
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Nasza Księgarnia
Kategoria:Książki religijne
ISBN 9788310130785
Oprawa twarda
Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA
Ilość stron 248
Rok wydania 2016

Opis


Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest Biblia dla chrześcijan. Jednak w naszym kręgu kulturowym ten zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu to dzieło pełne znaczeń nie tylko dla ludzi wierzących. Literatura, teatr, film i sztuki plastyczne wciąż czerpią z niego tak obficie, że bez jego znajomości olbrzymia część dorobku kultury pozostanie niezrozumiała. Co więcej, niejasne będą liczne frazeologizmy, jak nawet: miłosierny samarytanin, syn marnotrawny, plagi egipskie czy? krzyż pański. Nawet same imiona postaci biblijnych ? Hiob, Jonasz, Judasz i inne ? są przecież dla nas, Europejczyków, symbolami. Dlatego, bez względu na światopogląd, warto zapoznać dzieci z treścią Biblii.
Utwory do tego zbioru napisało ośmioro wyjątkowych polskich pisarzy. Każdy autor spogląda na sprawy przedstawione w Starym i Nowym Testamencie w sposób jednostkowy. Każdy przybliża młodemu czytelnikowi jeden albo kilka wątków, zgodnie z własną wrażliwością i wyczuciem. Dzięki temu powstała książka zróżnicowana stylistycznie (jak sama Biblia przecież), pełna świeżych pomysłów.
Wzbogacają ją atrakcyjne i nowoczesne ilustracje Anny Gensler.