Dead Island Definitve Collection (PS4) promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Techland
Kategoria:Gry PlayStation4
PEGI (wiek gracza) 18+
Gatunek akcja
Wersja językowa polska

Opis

Wersja językowa: polska (napisy)

Wydanie: EU

Nośnik: Bluray


Dead Island Definitive Collection to nieszablonowy komplet gier FPP spod znaku zombie, skierowany z reguły do entuzjastów tego typu klimatów. Pakiet zawiera zremasterowane wersje gier Dead Island i Dead Island Riptide. Rodzajem bonusu jest minigra Dead Island Retro Revenge, nawiązująca tematycznie do pozostałych.

Za tytuły odpowiada studio Techland, znane pomiędzy innymi dzięki Call Of Juarez, czy Sniper Elite.

W pierwszej z gier uczestnik rozgrywki wciela się w rolę pana, który jako ocalały z katastrofy lotniczej, nieoczekiwanie trafia na tajemniczą tropikalną wyspę Banoi, dotkniętą zabójczą epidemią. W jej wyniku ludzie zmieniają się w zombie, proces ten jest nieodwracalny i, co gorsza, nieumarli atakują zdrowych i zakażają ich śmiertelną przypadłością.

Rozgrywka polega na ogół na eliminowaniu zombich przy pomocy wszelkich dostępnych środków. Silnik Chrome w wersji 6 pozwolił twórcom na zaoferowanie płynnej, wciągającej rozgrywki, prowadzonej na rozległych, malowniczych terenach kontrastujących wyglądem z ohydnymi nieumarłymi. Odrażające szczegóły wyglądu zombiaków powinny zadowolić nawet najmocniej wymagających amatorów konkretnych wrażeń.

Dead Island Riptide stanowi kontynuację wątków fabularnych zawartych w Dead Island, co jest próbą ponowienia poprzez twórców komercyjnego sukcesu, jaki osiągnęła pierwsza część linii. W Riptide znalazły się prawidłowo znane, sprawdzone rozwiązania, jak i kilka niebanalnych nowości. Nadzieje związane z udanym opuszczeniem wyspy za pomocą helikoptera błyskawicznie zostają rozwiane, ponieważ maszyna zmuszona jest awaryjnie lądować na maleńkiej wysepce Palanai, a ta niestety także zasiedlona jest przez zombie.

Ponieważ Dead Island od Dead Island Riptide dzieliło kilka lat, druga z gier pierwotnie mogła pochwalić się nieco bardziej dopracowanymi teksturami. W edycji Definitive Collection uczyniono mnóstwo, żeby różnice w szacie graficznej zniwelować, a gry ujednolicić.

Wciągająca kampania dla pojedynczego gracza umożliwia wcielenie się w 1 z 4 postaci, a dopracowany tryb kooperacji, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, stanowi konkretny atut gry. Obfite wrażenie robią energicznie zmieniające się warunki pogodowe i zmieniające się pory doby, które pozostały precyzyjnie odwzorowane.