Assassin's Creed Unity (Xbox One) promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Ubisoft
Kategoria:Gry Xbox One
Gatunek akcja
PEGI (wiek gracza) 18+
Tryb multiplayer tak
Wersja językowa polska

Opis

Wersja językowa: polska (napisy)

Wydanie: PL

Nośnik: Bluray


Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych przygodowych gier akcji stworzonych przez producenta Ubisoft, znaną m.in. Z linii Prince of Persia, Far Cry, Rayman, itd. Jest to jeden z największych projektów w historii branży gier wideo, nad którym pracowało łącznie aż dziesięć oddziałów marki w Montrealu (studio przewodzące pozostałym), Toronto, Singapurze, Quebecu, Annecy, Szanghaju, Chengdu, Kijowie, Montpellier i Bukareszcie. Tytuł tym razem pozwala wcielić się w rolę Arno – jednego z członków bractwa Asasynów, który wykonuje najróżniejsze zadania w XVIII-wiecznym Paryżu, w trakcie Rewolucji Francuskiej. Twórcy zatroszczyli się o odwzorowanie najsłynniejszych miejsc francuskiej stolicy, z rzeką Sekwaną, a także katedrą Notre Dame na czele.

W 1789 roku Francuska Rewolucja zmieniła niegdyś efektowny Paryż w istne piekło na Ziemi. Biedni mieszkańcy miasta przeciwstawiali się arystokracji, która w krwawy sposób starała się tłumić wszystkie bunty. Gracz wciela się w Arno – bohatera znajdującego się wewnątrz tej bezwzględnej walki, starającego się zmienić losy swego narodu. Podczas przygody kieruje się on także osobistymi pobudkami, gdyż wcześniej doznał dużej straty, za którą czuje się odpowiedzialny i teraz szuka odkupienia.

Wraz z Assassin's Creed: Unity kolekcja doczekała się nie tylko nowego bohatera, lecz także wielu poważnych zmian. Na ogół wprowadzono system Adaptative Mission Mechanic, dzięki któremu gracz nie jest już prowadzony za rączkę w trakcie misji. We wcześniejszych odsłonach dostawaliśmy określone cele, a w razie niepowodzenia, misję trzeba było powtarzać od check pointu. Tym razem, jeżeli naszym zadaniem jest np. Śledzenie danego osobnika, to w sytuacji zgubienia go, musimy po prostu ponownie go odnaleźć. Zabawa jest więc kontynuowana choćby w przypadku nieudanego podejścia, co rozszerza tak zwaną immersję. Ponadto Paryż zmienia się wraz z naszymi poczynaniami, w związku z czym częste zabijanie sprawi, że władze zwiększą liczba straży i patrolów na ulicach, a wrogowie staną się ostrożniejsi, gdyż będą świadomi zagrożenia.

Rozgrywka została także usprawniona o bardziej naturalny system poruszania parkour. Arno, tak jak jego poprzednicy, potrafi wspinać się na wszystkie budynki i wydajniej porusza się podczas schodzenia z nich. Dzięki temu zrezygnowano z wszędobylskich stogów siana, które pojawiają się teraz istotnie rzadziej. Oprócz tego bohater posiadł umiejętność skradania się. Zmianie uległa również walka, która jest bardziej wymagająca, a przeciwnicy są sprytniejsi i wytrzymalsi. W związku z tym wykaraskanie się z tarapatów nie już tak prostym zadaniem, jak kiedyś.

Arno w czasie zabawy się zmienia. Twórcy przygotowali rozbudowany system rozwoju postaci, w którym zdobyte punkty doświadczenia przeznaczamy na rozwój umiejętności bohatera w trzech aspektach - skradania się, walki i nawigacji. Oprócz tego można zmieniać jego strój i wyposażenie.

Zabawa odbywa się w trybie single player, lecz deweloper zatroszczył się także o kooperację online dla czterech graczy. W tym celu przygotowano specjalne misje pokroju sabotowania i realizowania egzekucji, ochraniania wyszczególnionych osób, itd. W każdym przypadku liczy się ścisła współpraca, komunikacja i używanie swoich umiejętności.

Assassin's Creed: Unity powstało w oparciu o zupełnie nową technikę, przygotowaną na potrzeby konsol PlayStation 4, Xbox One i komputerów PC. Nowy silnik jest w stanie wygenerować choćby 5 tysięcy postaci niezależnych ogląinformacji na ekranie w tym samym czasie (ponad 30 razy więcej niżeli poprzednie odsłony). Na dodatek będziemy mogli zwiedzać nie tylko ulice,dodatkowo wnętrza budynków Paryża.