Illy Kawa ziarnista monoarabica ethiopia 250g promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Illy Kawa ziarnista monoarabica ethiopia 250g oraz 4 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 30.9 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-83%
Illy Monoarabica Etiopia 0,25 kg ziarnista
30.90
SklepKawa.pl
Illy Etiopia - ziarnista - 250g - puszka
34.95
Kreos
Kawa Illy Arabica Selection Etiopia 250g
57.90
SmaczaJama.pl
Illy Monoarabica Etiopia 6 x 0,25 kg ziarnista
180.00
SklepKawa.pl

Parametry

Producent:ILLY
Kategoria:Kawa
Rodzaj ziarnista

Opis

POWODEM PRZECENY JEST uszkodzenie OPAKOWANIA

Na kawę Illy Monoarabica Ethiopia składają się jedynie ziarna z gatunku Arabica (100%), pochodzące z Etiopii, z regionu Sidamo, a także Yirgacheffe. unikatowy mikroklimat tych miejsc sprawia, iż warunki upraw dla kawy są wspaniałe. W regionie Sidamo kawowce rosną wciąż w stanie dzikim, na zboczach górskich pośród innej roślinności, a ziarna zbierane są ręcznie. Kawa w Sidamo jest nie tylko podstawą lokalnej gospodarki, ale jest na dodatek ważnym elementem społecznych i kulturowych zwyczajów. Ceremonia picia kawy to starożytny rytuał, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Oznaką przyjaźni i wielkim szacunkiem, jest otrzymanie zaproszenia do wzięcia w nim udziału.

Yirgacheffe to miejsce obowiązkowe dla wszystkich entuzjastów kawy. Najsłynniejsza legenda o pochodzeniu kawy mówi, iż niezwykłe efekty tej nieznanej rośliny pozostały odkryte właśnie w tej części kraju, poprzez pasterza i jego zwierzęta, które stały się nad wyraz pobudzone po zjedzeniu kilku owoców. Kawowce w Yirgacheffe rosną w środowisku naturalnym, a plantacje znajdują się na sporych wysokościach. Kawa jest ważnym elementem lokalnej gospodarki, stanowi też nienaruszalną część życia społecznego.

Illy Monoarabica Ethiopia cechuje się łagodną kwaskowatością, która w połączeniu z delikatnie kwiatowym, jaśminowym aromatem oraz nutą cytrusową, wytwarza jedyny w swoim typu, bogaty smak. P olecamy ją nad wyraz osobom preferującym łagodne i niezbyt solidne kawy. Jej znacznym atutem jest fakt,zawiera ona w sobie mniej niżeli 1,5% kofeiny, co jest stanowczo prawidłowe dla zdrowia smakoszy kawowych trunków!

Kawa Illy Monoarabica Ethiopia zamknięta w nieszablonowej, metalowej puszce to także rewelacyjny pomysł na prezent!