Pasek + rolka rozrządu Dodge Nitro 4,0 promocja 2019

Cena230.64
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie usaolkusz

Parametry

Producent:DAYCO
Kategoria:Kompletne rozrządy

Opis

Rozrząd silnika składający się z paska rozrządu producenta Dayco i rolki hydraulicznego napinacza do samochoduDodge Nitro 4,0 V6 2007-2011cena za kplUwaga!Żywotność paska rozrządu określa nie tylko przebieg, lecz i wiek samochodu.

Jeśli ktoś w ciągu 5 lat przejedzie zaledwie 20 000 km i tak będzie musiał wymienić przynajmniej sam pasek rozrządu. W większości przypadków pasek rozrządu wymienia się co 90 000 km, albo - jeszcze lepiej - co 60 000 km.

Dla pewności wraz z wiekiem auta warto ten okres skracać. Okres do pierwszej zamiany „kompletu rozrządu" w fabrycznie nowym aucie powinien być nieco dłuższy aniżeli w silniku dziesięcioletnim, gdzie tu i ówdzie sączy się olej.

Obowiązkowo wymieniamy niezbędne elementy napędu rozrządu w używanych samochodach świeżo nabytych, które takowej wymiany nie mają udokumentowanej.Rozrząd odpowiedzialny jest za przekazywanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory.Jego zadaniem jest sterowanie urządzeniami w taki sposób aby doprowadzić ładunek do silnika i polikwidować spaliny, jest więc jednym z najważniejszych mechanizmów znajdujących się w silniku.Rygorystycznie należy stosować się do zaleceń producenta dotyczących zamiany paska oraz osprzętu, z którym ma do czynienia pasek, nawet jeśli nie wykazuje on oznak zużycia.

Chodzi o rolkę napinacza, pompę wody jak także napinacz. To ważne, bowiem awarie tych składników prowadzą przeważnie do zerwania paska.Praktycznie nie można sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd, a same oględziny w warsztacie samochodowym nie zagwarantują potwierdzenia, iż wszystko jest w porządku.Należy zatem innowacyjnać wg zaleceń producenta auta.

Nie stosowanie się do nich może doprowadzić do poważnej awarii, a w sytuacji starszych aut naprawa może być zupełnie nieopłacalna.W przypadki zakupu samochodu użytkowanego powinna być tworzona podmiana rozrządu, bo nikt praktycznie przed sprzedażą go nie wymienia.dane o firmie DAYCODayco to czołowa marka grupy Mark IV Automotive projektuje, rozwija i produkuje kompletne zestawy transmisji mocy stanowiące pierwsze wyposażenie maszyn, oryginalne części zamienne i zestawy będące w sprzedaży rynkowej w sektorach: samochodowym, pojazdów przemysłowych, sprzętów do robót ziemnych, sprzętów rolniczych i motocykli.Wszystkie zakłady produkcyjne producenta Dayco spełniają warunki norm jakościowych określonych przez międzynarodowe atesty (ISO 9000, ISO 9001, QS 9000 i ISO 14001) i dokumenty wystawiane poprzez klientów, konstruktorów w zakresie pierwszego wyposażenia.

min. ChryslerDayco dostarcza progresywne rozwiązania techniczne swoim klientom – najważniejszym światowym konstruktorom samochodów, aby zapewnić maksymalną jakość układów i bezusterkowość ich pojazdów. Dlatego również Dayco ciągle inwestuje w poszukiwanie nowych materiałów, jak dodatkowo w rozwój innowacyjnych rozwiązań, by z wyprzedzeniem zaspokoić kryteria silników jutra.DAYCO AFTERMARKET MISSIONDostarczyć na niezależny rynek kompletną i stale uaktualnianą gamę wysokiej jakości części układu przekazywania mocy, o jakości oryginalnej albo ekwiwalentnej do oryginalnej.Zapewnić swym klientom potrzebne usługi i pomoce, żeby mogli przodować we własnym sektorze....