Lenovo IdeaPad 81BG005DPB promocja 2018

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Lenovo IdeaPad 81BG005DPB oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 2749.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-19%
Lenovo IdeaPad 320 15,6" Intel Core i5-8250U - 8GB RAM - 1TB Dysk - GFMX150 Grafika - Win10
2749.00
OleOle!
Lenovo IdeaPad 320-15 81BG005DPB
2895.00
SWIAT-LAPTOPOW.PL
Lenovo IdeaPad 320 15,6" Intel Core i5-8250U - 12GB RAM - 1TB Dysk - GFMX150 Grafika - Win10
3399.00
OleOle!

Parametry

Producent:Lenovo
Kategoria:Laptopy
Kod Producenta 81BG005DPB
Przekątna ekranu 15.6 "
Rozdzielczość 1920 x 1080 px
System operacyjny Windows 10
Dysk twardy 1000 GB
Pamięć RAM 8 GB
Procesor Intel Core i5
Karta graficzna GeForce MX150
Funkcje bluetooth, czytnik kart pamięci, napęd optyczny
Grubość 2.29 cm

OpisLenovo IdeaPad 320 to linia modelowa wytwarzana z myślą o szerokim gronie użytkowników.

obudowa tego modelu wyprodukowana jest z tworzywa nienaturalnego w kilku bardzo błogich dla oka kolorach w harmonijnej tonacji: Platinum Grey, Onyx Black, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple, a także Coral Red.

Pokrywę wraz z matrycą możemy odchylić do konta 180 poziomów. Zawiasy w tym modelu Lenovo wspaniale pozostały dobrane do wagi pokrywy, otwarta pokrywa nie ma luzów co niweluje chybotanie się ekranu.
W tym modelu Lenovo nie przewidziało pokrywy technologicznej do rozbudowy parametrów. Do uzyskania dostępu do podzespołów niestety musimy zdemontować cały kadłubek laptopa (dolna cześć obudowy).

Po zdjęciu dolnej pokrywy mamy dostęp do najważniejszych podzespołów.

W zależności od wybranej specyfikacji i wielkości matrycy wybranego laptopa, na płycie głównej wyszukamy gniazda do rozbudowy pamięci operacyjnej RAM, złącze M2, w którym możemy zamontować szybki dysk SSD. Port M.2 oferuje obszerniejszą wydajność aniżeli SATA III, a także mSATA.

prędkość transmisji danych w sytuacji M.2 jest w stanie osiągnąć 4 GB/s dzięki wykorzystaniu magistrali PCI Express. Zaletą tego portu, jest nie tylko prędkość pracy,ponadto minimalizacja dysku twardego co pozwala nam na zamontowanie dwóch dysków w obudowie notebooka o wielkości 15 cali.

Wszystkie porty wejścia i wyjścia zlokalizowane są po lewej stronie obudowy, nie zależnie od wyboru wielkości matrycy. Z prawej strony pokrywy w Lenovo 320 przewidziano napęd DVD,, a także gniazdo blokady Kensington.

Porty, które znajdują się z lewej strony to 2xUSB 3.0, RJ45, HDMI, USB, a także Czytnik kart 4w1 (SD, SDHC, SDXC, MMC). USB typu C jest nowym typem złącza, tzw. Złącze symetryczne, dlatego kabel można podłączyć dowolną stroną, a i tak za każdym razem będzie pasował. Prędkość przesyłu informacji jest dwukrotnie szybsza w sytuacji charakterystycznego USB 3.0
Lenovo IdeaPad 320 posiada klawiaturę w układzie qwerty, niestety nie jest podświetlana. Klawisze umieszczone są w sześciu rzędach. W specyfikacjach z matrycą 15 i 17 cali odszukamy oddzieloną część alfanumeryczną.

Klawisze klawiatury numerycznej są szczególnie pokaźne (16 x 15 mm) co pokaźnie upraszcza pracę biurową. Pochwalić trzeba wymiary klawiszy strzałek lewo/prawo, są pełnowymiarowe. Strzałki góra/dół są natomiast o połowę mniejsze, jest to jeden klawisz podzielony na połowę.

wymiary Touchpada to 10,5 x 7cm. Płytka dotykowa jest na tyle szeroka,swobodnie można operować na niej dwoma palcami. Płytka kreuje jedna powierzchnie wraz z dwoma zintegrowanymi przyciskami umiejscowionymi w dolnej części touchpada.

Zastanawiając się nad wyborem optymalnej specyfikacji dla własnych potrzeb, mamy szeroką gamę procesorów. Do wyboru mamy procesory AMD, jak i procesory Intel. Z dużej gamy przystępnych procesorów w tym modelu wynajdziemy procesory Intel Celeron, Intel Pentium, jak i Intel Core. Natomiast z procesorów AMD wynajdziemy procesory E2, AMD-6, AMD-9, AMD-10 jak i AMD-12.

Jak już wspomniałem wcześniej, do wyboru w tej linii modelowej mamy trzy rodzaje wielkości matrycy 14", 15" i 17". Natomiast jeżeli chodzi o rozdzielczość matryc producent przewidział tylko dwa warianty do wyboru. Typową HD 1366 x 768 i FullHD 1920 x 1080.

firma Lenovo wyposaża laptopy z tej linii równocześnie w matryce połyskujące, jak i matowe.

Patrząc na pokaźny dobór specyfikacji oraz spersonalizowanej konfiguracji laptopa z linii modelowej Lenovo 320 śmiało można stwierdzić, iż jest to notebooka, który odszuka swych sympatyków równocześnie w codziennej pracy biurowej jak i codziennej zabawie w domu.

Możemy wybierać spomiędzy multimedialnych jednostek z kolorową obudową jak i biznesowych wariantów z procesorami Intel Core i7.

Jego niepokaźna wartość sprawia, że model Lenovo IdeaPad 320 staje się wyjątkowo dostępny, a stosunek ceny do jakości jest niezwykle korzystny dlatego odnajdzie nabywców pośród wielu użytkowników laptopów.