Nikon D5 promocja 2019

Cena25755.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie e-fotojoker.pl

Parametry

Producent:Nikon
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe

Opis

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

wyposażona w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 dokładnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus oferuje także wyjątkowo obszerne pokrycie kadru, a nowy bufor pozwala na rejestrację choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w trakcie jednej serii. Nowa matryca i sensor pomiaru światła niesłychanie skrupulatne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa powiększona czułość w historii firmy Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców z pewnością zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 fotografii w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi firmy Nikon. Niewiarygodna liczba 153 pól AF i 99 pól krzyżowych powoduje, że lustrzanka D5 oferuje wyjątkowo pokaźne pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Drobne, ekspresowo poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są z łatwością wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym zostało pokaźnie udoskonalone. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) zagwarantuje doskonałe działanie w słabym świetle i poprawia efektywność wszelkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej obszerności: pozwala zarejestrować choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub obfitych fotografii JPEG w jednej szybkiej serii – to wystarczy, aby sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kompilacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich zdjęć. Dzięki nowemu układowi ASIC dedykowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z prędkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo nawet 14 kl./s z podniesionym lustrem. Znacznie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na zapotrzebowania fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra pokaźnie skracają czas przesłonięcia wizjera w trakcie prędkich serii. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 mistrzowski obiektyw NIKKOR wyekwipowany w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E albo AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT zagwarantuje także stabilny obraz w wizjerze podczas śledzenia szybkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, by rejestrować szybko i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z niespotykaną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela oraz czujnik pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli niespotykanie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie detalów obrazu. Tym aparatem można fotografować choćby dynamiczne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i staranniejsze. Model D5 wyposażono także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który proponuje obsługę dotykiem w trybie oglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami powoduje, iż na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można szybko i łatwo sprawdzać i wybierać kluczowe fotografie. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF albo przywoływać wstępnie ustawione informacje punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze obszerniejszej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów równocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie przezroczystość pozwala dokładnie dobrać poziom szczegółowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj choćby to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 rozszerza możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki typowemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej rozszerzonej czułości w historii marki Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 powoduje, iż w standardowym zakresie czułości ISO jakość zdjęć jest nieporównanie wysoka. Tak nadzwyczajna, pozbawiona szumów jakość jest realna dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na zapotrzebowania nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Niepokaźny szum został bezdyskusyjnie zredukowany i choćby przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest przystępna aktualnie możliwość zwiększenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta bardzo wysoka czułość ISO asygnowana do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe fotografie bez wykorzystania lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada niezwykle niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, stanowczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z szybkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. W trakcie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować wideo z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatyczny wybór ISO osiągalne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: choćby filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji poprzez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest przystępne dla wszelkich rozdzielczości filmów w trakcie fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja fotografii i 4-krotnie szybszy transfer informacji

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest wydajniejsze stosowanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią zdjęcia całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z wymogimi fachowej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej podkreślonymi wypukłościami i krzywiznami, które pozwalają na bardziej intuicyjną obsługę, nad wyraz podczas fotografowania z zastosowaniem wizjera. Nowe, podwójne gniazdo kart pamięci XQD z łatwością podoła niezwykłym możliwościom rejestracji przez lustrzankę D5 nawet 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w jednej oraz zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Nowy port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję obfitych ilości informacji, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów producenta Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i ulepsza działanie systemu lamp błyskowych marki Nikon w trudnych warunkach.