Nikon D5500 promocja 2018

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Nikon D5500 oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 2899.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-2%
Nikon D5500 z ob. AF-P 18-55mm VR
2899.00
e-fotojoker.pl
Nikon D5500 Body Black
2958.00
Vobis

Parametry

Producent:Nikon
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe
Rozdzielczość 24 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG, DPOF
Przekątna ekranu 3.2 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000 x 4000 px
Czułość 100-25600
Procesor obrazu Expeed 4
Samowyzwalacz 1, 9 s
Zdjęcia seryjne 5 kl/s
Nośnik danych karta SD
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)

Opis

Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najkorzystniejsze w życiu zdjęcia aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przyjazną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie poprzez zdjęcia.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy konieczna jest szybkość, ani wtedy, gdy jest mało światła.

nawet po wydrukowaniu w dużym formacie lub wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje fotografie będą nieprzeciętnie ostrymi obrazami demonstrującymi Twoje widzenie świata.

prędko reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy proponuje intuicyjną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi umożliwia proste udostępnianie wysokiej jakości zdjęć przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta bardzo ergonomiczna i niezwykle komfortowo leżąca w dłoni cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to praktyczna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 pozostała zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując zdjęcia z niesamowitą szczegółowością.

fotografie seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w doskonałym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
szybkie działanie i wyśmienicie ostre fotografie o naturalnych kolorach w każdym świetle. Szybki i zaawansowany procesor przetwarzania obrazu marki Nikon oferuje innowacyjne możliwości w zakresie redukcji szumów i umożliwia płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana konstrukcja

Model D5500 jest nad wyraz funkcjonalny, więc będziesz wybierać go do zróżnicowanych zadań częściej, niżeli się spodziewasz. Lekki,potężny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej sprawia, iż jest ona perfekcyjnym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

duży monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy szczegół zdjęć i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Pokaźny, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Jednocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można dokładnie kadrować albo przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły ekran dotykowy powoduje, że fotografowanie lustrzanką D5500 jest równie intuicyjne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Wystarczy stuknąć w wyświetlacz, żeby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie lub zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem sprawia przewijanie zdjęć, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala powiększać i pomniejszać obraz w trakcie odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
zdjęcia i filmy akcentujące się dzięki użyciu najróżniejszych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozświetlić kolory. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego intensywność.

Picture control 2.0

genialna realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają z łatwością przejąć pełną kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem równocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: charakterystyczne, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie szczegóły i bogate dane tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz fotografii.

Wizjer optyczny
transparentny obraz tego, co widzi aparat. Wystarczy przyłożyć oko do wizjera, aby obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.proces fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 samoczynnie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w chwili, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można zwiększać kreatywne możliwości. Dzięki praktycznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najkorzystniejszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Producent Nikon oferuje narzędzia na potrzeby każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W zestawie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
niewielki, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – wspaniały do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa budowa sprawiają, iż jest to perfekcyjny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować różnorodne tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań firmy Nikon pozwala uzyskać ostry obraz nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki udoskonalonej konstrukcji ten obiektyw jest niepokaźny i komfortowy w użyciu.

szybki, płynny autofokus: Silnik krokowy firmy Nikon
Nowy silnik krokowy firmy Nikon prędko ustawia ostrość i rewelacyjnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw cechuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niż jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast niezwykle starannie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. Podczas filmowania silnik pozwala na płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów charakterystyczna dla producenta Nikon

Ten obiektyw formatu DX pozostał zaprojektowany tak, aby w pełni zastosować wysoką rozdzielczość i innowacyjną technikę matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki firmy Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki temu można uzyskać fotografie i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z genialnym kontrastem i unikatową szczegółowością.


W pakiecie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
stanowczo drobny teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi rewelacyjne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
niepokaźny, lekki i komfortowy w obsłudze – ten obiektyw nieprzeciętnie pasuje do fotografowania odległych obiektów, w podróży, w trakcie zabaw w terenie, a także do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa budowa gwarantuje wygodne fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu gwarantuje wyjątkową użyteczność. Autofokus jest szybki, precyzyjny i nad wyraz cichy, a mechanizm redukcji drgań producenta Nikon pozwala rejestrować nieporuszone fotografie.

poręczny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Rewelacyjny do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie, a także amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
zezwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co usprawnia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka konstrukcja: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma tylko 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
zagwarantuje pokaźne, nieporuszone zdjęcia. Zapewnia obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na użytkowanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery poziomy. Mechanizm redukcji drgań jest nad wyraz cichy, nawet w trakcie filmowania.

fotografie o jakości właściwej dla marki Nikon

Ten obiektyw wytwarza spektakularne, ostre fotografie i filmy choćby w trakcie fotografowania bez użycia statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania zdjęć o wysokim kontraście.


Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Funkcja autofokusa jest dostępna jedynie w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest przystępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym.


Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie
- zwiększenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).
- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII rodzaju B

Monitor:
- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)
- Ruchomy wyświetlacz dotykowy LCD typu TFT z kątem oglądania 170°
- 100-procentowe pokrycie kadru
- Regulacja jasności
- Funkcja włączania/wyłączania poprzez sensor zbliżenia oka
- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)


Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
- Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 12 albo 80 oraz kalendarz)
- powiększenie w trybie odtwarzania
- Odtwarzanie filmów
- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i/lub filmy
- Wyświetlanie histogramów
- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych
- informacje o zdjęciu
- Wyświetlanie informacji pozycji
- automatyczny obrót fotografii
- Ocenianie zdjęć i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)


Akcesoria w zestawie

- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
- Torba na aparat
- Karta pamięci 16 GB
- Gumowa muszla oczna DK-25
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)
- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany tylko w krajach lub regionach, w których jest wymagany; wariant zależy od kraju, w którym artykuł jest sprzedawany)
- Pasek AN-DC3
- kabel USB UC-E23
- kabel audio-wideo EG-CP16


Pozostałe atrybuty

- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)
- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g


Przysłona

- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G
- znikomy otwór względny: f/22–38
- ilość segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)
- Przysłona w pełni automatyczna

,

- Maksymalny otwór względny: f/4–5,6
- nieduży otwór względny: f/22–32
- ilość segmentów przysłony: 7 (kolista)