Pentax K-1 promocja 2018

Cena7999.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie e-fotojoker.pl

Parametry

Producent:Pentax
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe

Opis

Aparat wyekwipowano w matrycę CMOS (35.9 mm x 24.0 mm) o wydajnej rozdzielczości 36,4 Mpx i szereg innowacyjnych funkcji zapewniających najwyższą jakość obrazu i wyjątkową gradację barw.

Matryca, którą wykorzystano w modelu K-1 gwarantuje takie samo pole obrazowania jak analogowe aparaty 35 mm, a także pozwala uzyskać oszałamiający efekt bokeh (rozogniskowanego tła). Dodatkowym atutem aparatu jest ulepszona 5- osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction, która efektywnie uniemożliwia drganiom. Na tym mechanizmie jest oparte także rewolucyjny system obrazu, który pozwala badać każdy piksel oddzielnie i uzyskać bardzo wysoką rozdzielczość.

Pentax K-1 zaopatrzono w ruchomy, obracany w pionie i poziomie ekran LCD, lampę asystującą, która ułatwia pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, a także wizjer optyczny o niemal 100% pokryciu kadru. Dzięki zastosowaniu funkcji Crop aparat jest kompatybilny zarówno ze starszymi obiektywami analogowymi jak i tymi najnowszymi z bagnetem K.

Główne atrybuty Pentax K-1:

Najwyższa jakość obrazu i rewelacyjna gradacja kolorów uzyskiwana dzięki 36,4 sprawnym MpxPozbawiona filtra AA matryca zapewnia ostre i szczegółowe odwzorowanie obrazu, a w połączeniu z nową generacją procesora PRIME IV oraz 14-bitowym zapisem fotografii w formacie RAW zezwala na zastosowanie w pełni rozdzielczości 36,4 wydajnych Mpx. Pozwala na dodatek na realizowanie zdjęć w czułości aż do ISO 204800 przy jednoczesnej eliminacji szumów.

5 – osiowa stabilizacja obrazu w korpusie aparatu zagwarantuje współpracę z szeroką gamą obiektywów

K-1 wyekwipowano w innowacyjny 5-osiowy, kompatybilny ze wszystkimi wymiennymi obiektywami*, system stabilizacji obrazu SRII (Shake Reduction II). Pozwala to na wydajniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy na ogół fotografii makro) i tych, które powstały w trakcie realizacji ujęć i efektywniej w przypadku gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Nawet podczas realizowania zdjęć panoramicznych, system lokalizuje samoczynnie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe podczas ujęć.

technika PixelShift Resolution z nową funkcją korekcji ruchu

System Pixel Shift Resolution** to najnowsza technologia Pentax bazującą na przesunięciu sensora. W porównaniu do klasycznej metody Bayera, rozwiązanie Pentax umożliwia uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego piksela. Zapewnia to stanowczo wysoką jakość fotografii i jeszcze obszerniejszą szczegółowość w odwzorowaniu detali. System wyposażono także w funkcję korekcji ruchu***, która w trakcie fotografii seryjnych samoczynnie namierza poruszający się obiekt, a podczas przetwarzania obrazu minimalizuje efekt poruszenia. (3) nowoczesny symulator filtra AA pozwala zminimalizować efekt mory
Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego)**** zmniejsza efekt mory jednakowo wydajnie jak charakterystyczny filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny dobór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

Ruchomy ekran LCD

Na tylnej części obudowy K-1 umieszczono ruchomy ekran LCD, który można uchylić i obrócić o około 44 stopni w pionie i 35 poziomów w poziomie. Wytworzony z hartowanego szkła wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1,037,000 punktów (w proporcjach 3:2). Zastosowanie konstrukcji air-gapless pozwoliło na minimalizację efektu odblasków. Dodatkowym ułatwieniem jest też możliwość szybkiego dobrania jasności wyświetlacza.

Nowy system SAFOX 12 z 33 punktami AF

Pentax K-1 wyekwipowano w udoskonalony moduł AF SAFOX 12. 33 Punkty AF zostały rozmieszczone w taki sposób by pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych zostało umieszczonych w centrum kadru). Dzięki temu wydajną pracę przy użyciu obiektywów o dużej wartości przysłony. W połączeniu z technologią analizy sceny w czasie rzeczywistym system AF zezwala na uzyskanie istotnie udoskonalonych efektów podczas fotografowania obiektów znajdujących się w ruchu.

udoskonalony system PENTAX Real-Time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym)

Dzięki połączeniu z nowym procesorem obrazu PRIME IV, nowoczesna technika analizy sceny w pełnoklatkowym modelu K-1 pozwala na bardzo dobre odwzorowanie barw i optymalizuje ustawienia ekspozycji. Zastosowanie algorytmu „sztucznej inteligencji" sprawia, że aparat jest w stanie zintegrować adekwatne ustawienia, choćby w nieprzystępnych warunkach.

Wizjer optyczny o niemal 100 procentowym pokryciu kadru

Zaprojektowany specjalnie do pracy z nową pełnoklatkową matrycą 35mm optyczny wizjer zagwarantuje niemal 100 procentowe pokrycie kadru i powiększenie około 0,7x. Natomiast matówka Natural Bright Matt II umożliwia wydajną pracę z wykorzystaniem manualnego ustawiania ostrości.

Tryb zdjęć seryjnych z prędkością 4,4 kl/s

Nową migawkę wytwarzano z myślą o pełnoklatkowej matrycy. Jej mechanizm gwarantuje wysoką precyzję pracy lustra i zapobiega jego drganiom. System prędkiej transmisji informacji umożliwia zapis 17 klatek w formacie RAW (bądź 70 zdjęć w formacie JPEG w najwyższej jakości) w pojedynczej sekwencji z maksymalną szybkością 4,4 kl/s.

większy komfort obsługi

Diody LED rozmieszczono w czterech kluczowych miejscach na body aparatu (przy mocowaniu obiektywu, wyświetlaczu LCD, slocie kart SD i gniazdach do podłączenia kabli). Pozwala to m.in. Na szybszą wymianę karty pamięci czy obsługę przysłony w trakcie korzystania z aparatu w nocy czy niełatwych warunkach oświetleniowych.
Przycisk blokady – jego uruchomienie pozwala za dezaktywację m.in. Przycisków odpowiedzialnych za ustawienia ekspozycji.
Funkcja Smart pozwala na prędki wybór ustawień bez konieczności wyboru ich z menu widocznego na wyświetlaczu LCD.
Personalizacja panelu kontrolnego (menu) daje możliwość dobrania do potrzeb użytkownika listy funkcji i ustawień, które są widoczne na głównym panelu.

Kompaktowe i potężne body o wysokim stopniu oporności na warunki atmosferyczne, pył i wodę

Górny panel oraz rama zostały wytworzone z potężnego i lekkiego stopu magnezu. Aparat wyekwipowano w wyjątkowo wytrzymały mechanizm migawki pozwalający na ponad 300 000 cykli. Równocześnie dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu – floating mirror structure - wielkość aparatu pozostała zmniejszona do minimum. Natomiast wysoką niepodatność na niekorzystane warunki atmosferyczne, wodę i kurz zapewnia 87 uszczelek. Z aparatu można korzystać w temperaturze do -10°C.

Bezprzewodowe połączenie ze smartfonami i tabletami

K-1 można złączyć bezprzewodowo ze smartfonem czy tabletem. Aplikacja Image Sync pozwala komfortowo przeglądać fotografie i korzystać z funkcji podglądu na żywo, zmieniać ustawienia aparatu, uruchomić migawkę czy pobrać fotografie z aparatu.
Nagrywanie filmów Full HD i dostęp do dodatkowych narzędzi
Pentax K-1 umożliwia nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli;60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyposażono w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku i monitorować jego natężenie. Do jego dyspozycji są jeszcze dopełniające efekty (ich użycie może wpływać na zmianę liczby klatek na sekundę z jaką nagrywany jest obraz). K-1 pozwala jeszcze na nagrywanie filmów w trybie poklatkowym w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli).

zastosowany moduł GPS

zaimplementowany moduł GPS zapewnia szybki dostęp do informacji dotyczących starannej lokalizacji czy czasu w którym stworzono zdjęcie. Aparat zaopatrzono dodatkowo w elektroniczny kompas, możliwość zapisywania logów GPS oraz tryb ASTRO TRACER.

Pozostałe funkcje:
  • progresywny system redukcji zanieczyszczeń Dust Removal II
  • Trzy realne ustawienia trybu crop – AUTO, FF i APS-C
  • Funkcje kontroli czystości obrazu i korekcji odcienia skóry, a także najnowsze autorskie technologie przetwarzania obrazu
  • Tryb HDR (High Dynamic Range) z możliwością zapisu fotografii w formacie RAW
  • Podwójny slot na karty SD (SDXC UHS-1/ SDR104)
  • Kompensacja zróżnicowanych parametrów: dystorsji, aberracji chromatycznej, dyfrakcji, poziomu jasności na brzegach fotografie.
  • Kompensacja odkształceń jest przystępna także w trakcie pracy w formacie RAW
  • Kompatybilność z oprogramowaniem PENTAX Image Transmitter 2
  • Najnowsza wersja oprogramowania Digital Camera Utility 5