Pentax K-50 promocja 2017

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Pentax K-50 oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 2149.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-2%
Aparat PENTAX K-50 /18-55 WR + smartfon za 1zł
2149.00
e-fotojoker.pl
Pentax K-50 + ob. DAL 18-55 WR czarny Dostawa GRATIS!
2199.00
Lornetki.pl
Pentax K-50 + ob. DAL 18-55 WR czarny Dostawa GRATIS!
2199.00
Cyfrowe.pl

Parametry

Producent:Pentax
Kategoria:Lustrzanki cyfrowe
Rozdzielczość 16.2 Mpx
Rodzaj zasilania akumulator
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG, DPOF
Przekątna ekranu 3 "
Wizjer tak
Maksymalna rozdzielczość zdjęć 4928 x 6594 px
Procesor obrazu Prime M
Zdjęcia seryjne 6 kl/s
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)

Opis

Pentax K-50 unikatowe atrybuty podstawowe, zezwalające mu rywalizować z wieloma modelami z wyższej półki - między innymi może robić zdjęcia seryjne z prędkością około 6 klatek/s, szczególnie precyzyjny system automatycznego ostrzenia (autofokus) z funkcją starannego śledzenia poruszających się obiektów a zakres przystępnych czułości kończy się na stanowczo wysokim ISO 51200. Oznacza to,choćby początkujący użytkownicy lustrzanek cyfrowych czy amatorzy fotografowi rodzinnych mogą się radować wysokiej jakości fotografią cyfrową przy znikomym wysiłku. K-50 także oporną na pogodę, uszczelnioną konstrukcję zapewniając dobrą pracę na zewnątrz, w bardziej wymagających warunkach. To ponadto iż konserwacja jest ograniczona do minimum.

Robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości na czułości ISO 51200

Aparat K-50 posiada najnowocześniejszą matrycę CMOS z szerokim polem obrazowania o wymiarach 23.7 mm na 15.7 mm aby zapewnić nad wyraz szybki odczyt danych. Matryca ta, w połączeniu z PRIME M – tym samym procesorem jaki można znaleźć w modelach z wyższej półki– potrafi dostarczyć obrazy cyfrowe o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości i bogatej gradacji, zawierające około 16.28 produktywnych megapikseli. K-50 proponuje także możliwość robienia zdjęć z super wysoką czułością ISO 51200 co zezwala na robienie z ręki atrakcyjnych ujęć nocnych

Uszczelniona obudowa, niepodatna na kurz i warunki atmosferyczne

Aparat K-50, dzięki 81 uszczelkom umieszczonym w zwartej, lekkiej i wygodnej do przenoszenia obudowie, jest tak skonstruowanybronić aparat przed kroplami deszczu, kurzem czy niskimi temperaturami, choćby do -10 stopni C. To w praktyce oznacza iż można zabrać K-50 ze sobą na kamping, na wędrówkę po górach albo mieć go ze sobą podczas uprawiania sportu i cieszyć się fotografią cyfrową wysokiej jakości bez myślenia o zmiennych warunkach pogodowych. Jego zwarta, praktyczna pokrywa z finezyjnymi krzywiznami iż korpus będzie pewnie leżał pewnie w ręku choćby tych mniejszych fotografów.

Inowacyjny system stabilizacji matrycy(SR)

Rozwinięty poprzez producenta PENTAX system stabilizacji matrycy SR(Shake Reduction) jest w stanie zrekompensować w produktywny sposób wstrząsy aparatu i zapewnić ostre fotografie bez zakłóceń nawet w warunkach wysokiego narażenia na wstrząsy, takich jak użycie teleobiektywu, robienie zdjęć w ciemnościach bez lampy błyskowej lub robienie fotografii panoramicznych o zmierzchu. Ten progresywny mechanizm współpracuje z prawie wszystkimi wymiennymi obiektywami PENTAXA – nawet tymi które zostały zaprojektowane do aparatów z formatem filmowym.*** Dzięki tak sprężystemu projektowi systemu SR, który jest w stanie nachylać matrycę w każdym kierunku, K-50 proponuje kilka wykorzystanecznych funkcji pomagających fotografowi w trakcie robienia zdjęć, takich jak: samoczynna korekcja horyzontu, zapewniająca dokładne kadrowanie i łatwe ułożenie zdjęcia w osi horyzontu; funkcja przypasowania kombinacji, pozwalająca na drobne poprawki w układzie zdjęcia równocześnie w pionie jak i w poziomie a także w obrocie wokół osi; tryb ASTRO TRACER usprawniający fotografię astronomiczną razem z opcjonalnym modułem O-GPS1 GPS.

dokładny autofocus z modeułem SAFOX IXi+ AF

Aparat K-50 ma najnowocześniejszy moduł SAFOX IXi+AF który gwarantuje wysoce staranną pracę autofokusa dzięki 11 czujnikom (w tym dziewięciu krzyżowym czujnikom wewnątrz). Reflektor wykrywający wiązkę światła pomaga autofokusowi w przypadku złego oświetlenia. Jego funkcja ekspansji wyróznionego pola pozwala modułowi sensorycznemu śledzić poruszający się obiekt choćby jeśli wychodzi on poza wcześniej wyznaczone pole samoczynnego śledzenia poprzez oceniane danych dotyczących odległości, zgromadzonych poprzez sąsiednie czujniki ogniskowania. To oznacza nie tylko udoskonalenie celności i prędkości w wykrywaniu poruszających się obiektów w trakcie ogniskowania lecz także polepszenie samoczynnego śledzenia poruszających się obiektów jeśli się używa teleobiektywu.

pokaźna prędkość zdjęć seryjnych, ok. 6 kl/s.

Funkcja zdjęć seryjnych, przystępna w aparacie K-50, jest bardzo przydatna jeśli fotografujesz sport, występy na scenie albo dziką przyrodę. Fotograf może uwiecznić dynamiczne, momentalnie poruszające się obiekty jako kolekcję fotografii z maksymalną prędkością około 6 klatek na sekundę ( dla zdjęć w formacie JPEG).

Nagrywanie filmów wysokiej jakości

Aparat K-50 nagrywa klipy video w trybie full HD o wysokiej rozdzielczości (1920 x 1080 pikseli) w formacie H.264 z możliwością wyboru szybkości przesuwu klatki (30, 25 albo 24 klatki na sekundę). K-50 w dodatku udostępnia pomysłowe narzędzia do obróbki nagrań **** takie jak Obrazy Niestandardowe i wykorzystaneczne funkcje nagrywania filmów takie jak zdjęcia poklatkowe dla pokaźniejszej personalizacji twoich filmów.

Wizjer optyczny z polem widzenia ok 100%

Pomimo kompaktowych wymiarów, charakterystycznych dla modeli z niższej półki, K-50 ma pryzmatyczny wizjer ze szkła z prawie 100% polem widzenia i rozszerzeniem około 0.92 raza ( dla obiektywu 50 mm f/1.4 nastawionym na nieskończoność) pokrywający całe pole widzenia dla łatwiejszego ogniskowania i kadrowania. Ponieważ K-50 jest w stanie pokazać pokaźny obraz obiektu choćby w ostrym słońcu i usunąć paralaksę i przesunięcie w czasie jest to aparat znakomity do wymagających zastosowań takich jak krajobrazy wymagające finezyjnego i skrupulatnego kadrowania i sceny sportowe, kiedy czas naciśnięcia migawki jest decydujący. Punkt infocus, potwierdzający ostrości, jest pokazywany jako czerwona kropka w wizjerze

Tryby Auto Picture i scena - łatwe i przychylne dla użytkownika

Oryginalny tryb Auto Picture marki PENTAX wybiera samoczynnie najodpowiedniejsze ustawienia dla danego obiektu: Portret, Krajobraz, Makro, lub inne. Ponieważ K-50 ustawia sam potrzebne atrybuty – w tym prędkość migawki, przesłonę, balans bieli, nasycenie, kontrast i ostrość – fotograf może się skoncentrować na kompilacji fotografie i wyborze czasu naciśnięcia migawki. K-50 proponuje także 19 najróżniejszych trybów scen, włączając w to tryb Portretu w Nocy, Zwierzątka Domowego i tryb Sylwetki Podświetlonej Od Tyłu, żeby uprościć fotografowanie obiektów i scen za niełatwych lub zbyt niełatwych dla początkujących amatorów lustrzanek - ustawienia aparatu zostały tak zoptymalizowanewystarczy wybrać odpowiednią ikonkę na monitorze LCD.

spory dobór narzędzi pomagających osiągnąć kreatywny, zindywidualizowany efekt

Ustawienia niestandardowe aparatu K-50 pozwalają użytkownikowi prosto i momentalnie sposób wykończenia konkretnego zdjęcia do swych osobistych preferencji, Do dyspozycji jest 11 możliwości modyfikacji obrazu, między innym Pominięcie Rozjaśniania, by stworzyć bardziej dynamiczne efekty na filmach i krosowanie aby stworzyć wyrafinowane, przyciągające oko fotografie w kontrastujących kolorach. K-50 także ma 19 różnorodnych artystycznych filtrów cyfrowych dodających niebanalne efekty wizualne do zrobionych fotografii - dzięki nim można stworzyć niepowtarzalne, artystyczne obrazy bez potrzeby obróbki komputerowej. Użytkownicy mogą się choćby pokusić o użycie kilku filtrów na jednym zdjęciu.

dobór dwóch możliwości zasilania

Oprócz typowej baterii jonowo-litowej wielokrotnego ładowania, dzięki której można zrobić około 480 zdjęć, ***** K-50 może być także zasilany poprzez cztery baterie AA, z zastosowaniem uzupełniającego adaptera D-BH109. Ponieważ baterie wielkości AA są ogólnodostępne prawie na całym świecie nie trzeba się martwić o brak zasilania nawet gdy jesteś w dalekiej podróży