Bayer Foresto obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów o wadze do 8kg [ promocja 2018

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Bayer Foresto obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów o wadze do 8kg [ oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 69.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-18%
BAYER FORESTO kot i mały pies do 8 kg - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!
69.99
FERA.PL
Bayer Foresto Obroża dla psów i kotów o masie ciała poniżej 8kg długość 38 cm.
85.00
Vetlandia.pl

Parametry

Producent:Bayer
Kategoria:Obroże dla psów

Opis

Obroża Foresto marki Bayer to artykuł służący do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus iIxodes ricinus oraz pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów. To sprawne i ekonomiczne rozwiązanie: pewna i pełna ochrona na cały sezon. Działa sprawne na larwy, nimfy i dorosłe osobniki kleszczy. Obroża jest wodoodporna i bezzapachowa. Kolor szary.

zapewnia aż 7 do 8 miesięcy bez kleszczy i pcheł!

Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł albo kleszczy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży. W sytuacji uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie uniemożliwiające inwazji nowych kleszczy zaczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. Foresto może być użytkowane jako komponent strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS) oraz w celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

Dwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalnianie z obroży na skórę zwierzęcia i są obecne w sierści kota lub psa w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie poprzez cały okres wydajności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu towaru ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

produkt jest wodoodporny; jego produktywność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia. Aczkolwiek, należy unikać długotrwałej, intensywnej ekspozycji na działanie wody albo nadmiernego używania szamponu, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem albo zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu efektywności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, w trakcie gdy efektywność przeciwpchelna towaru stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 obroża o masie 12,5 g gromadzi: imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g.

Substancje pomocnicze: Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie, sposób i droga podania: Dla kotów i psów o masie ciała do 8 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g) zapinając ją swobodnie na szyi zwierzęcia.

Zalecenia dla korzystnego podania: Wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed wykorzystaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i przystosować jej długość nie zaciskając zbyt potężnie (wskazówka: powinno być osiągalne wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i przystosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to niezbędne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt. Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest niedużo prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc błyskawicznie się uwolnić.

Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni i szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Działania niechciane: Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić nieduży świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić nieznaczna utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu użycia towaru leczniczego weterynaryjnego. Zwykle objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. U kotów, początkowo, w rzadkich przypadkach, mogą wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w sytuacji innych towarów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu wykorzystania towaru. Tak jak w przypadku wszystkich towarów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić niepokaźnym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na komponenty obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast pousuwać pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.