Bayer Foresto obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów o wadze do 8kg [ promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Bayer Foresto obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów o wadze do 8kg [ oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 76.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-9%
BAYER FORESTO Obroża dla psa i kota przeciw kleszczom i pchłom poniżej 8 kg - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!
76.00
FERA.PL
Bayer Foresto Obroża dla psów i kotów o masie ciała poniżej 8kg długość 38 cm.
83.90
Vetlandia.pl

Parametry

Producent:Bayer
Kategoria:Obroże dla psów

Opis

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów ≤ 8 kg produkt z długą datą ważności - do roku 2023 Obroża Foresto to artykuł służący do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus iIxodes ricinus oraz pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów i kotów.

To wyjątkowo sprawne i ekonomiczne rozwiązanie: pewna i pełna ochrona na cały sezon. Działa sprawne na larwy, nimfy i dorosłe osobniki kleszczy. Obroża jest wodoodporna.Bezzapachowa obroża, w kolorze szarym dedykowana dla kotów i psów, których masa ciała nie przekracza 8 kg.

Długość: 38 cm wskazania lecznicze dla poszczególnych gatunków: Koty:W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 - 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł poprzez okres 10 tygodni.Foresto może być użytkowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).artykuł wykazuje długookresową produktywność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w sytuacji inwazji kleszczy (Ixodes ricinus) poprzez okres 8 miesięcy.

towar wykazuje efektywne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.w sytuacji uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne.

Dlatego również zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w chwili zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.Psy:W celu leczenia i uniemożliwiania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C.

canis) poprzez okres 7 - 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.Foresto może być używane jako składnik strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).produkt wykazuje długookresową sprawność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) poprzez okres 8 miesięcy.

produkt wykazuje produktywne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.w sytuacji uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne.

Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w chwili zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy zaczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.towar zagwarantuje pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów poprzez okres 7 miesięcy.Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), poprzez okres do 8 miesięcy.W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt w wieku ponieżej 10 tygodni Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą Skład: Substancje czynne:Jedna obroża o długości 38 cm (12,5 g) gromadzi imidaklopryd w dawce 1,25 g i flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.Substancje pomocnicze:Tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), di-n-butylu adypinian, glikolu propylenowego dikaprylokapronian, olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy, winylu polichlorekProdukt opakowany jest w torebkę z PETP/PE.Okres ważności zapakowanego i nieotwieranego artykułu to 5 lat.

Zalecenia dotyczące wykorzystywania: produkt wyłącznie do wykorzystywania zewnętrznego, podanie na skórę. Jedna obroża do założenia na szyję jednego zwierzęcia.U kotów i niewiele znaczących psów o masie ciała do 8 kg stosuje się jedną obrożę o długości 38 cm.U psów o masie ciała powyżej należy stosować obrożę dla psów o masie ciała > 8 kg o długości 70 cm.Należy wyjąć obrożę z opakowania i z torebki ochronnej bezpośrednio przed użyciem.Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń.

Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość, pamiętając, by nie zaciskać zbyt konkretnie. Powinno się zachować odstęp pozwalający na włożenie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia.

Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży poprzez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek, pozostawiając jego długość ok. 2 cm. Nie odcięcie niepotrzebnego odcinka może spowodować jego haczenie, przeszkadzanie i denerwowanie zwierzęcia, w gorszych przypadkach ponadto gorsze działanie obroży poprzez podwijanie się.Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony.

Po upływie tego okresu obrożę należy zdjąć. Zalecane jest okresowe sprawdzanie i regulowanie zamocowania obroży, bardzo w okresie szybkiego wzrostu kociąt i szczeniąt.Obroża została zaopatrzona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem.

w przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot, kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić. Ostrzeżenia: Obroża w ciągu 24 - 48 h po inwazji spowoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od żywiciela, bez możliwości uprzedniego pożywienia się krwią.

Nie można jednak kompletnie wykluczyć możliwość wczepienia się pojedynczych osobników, a co za tym idzie też przenoszenia się chorób zakaźnych, stanowczo podczas niekorzystych warunków.towar wykazuje zmnienną sprawność odstraszania wobec much piaskowych.

Wykazano mniejszą częstotliwość występowania Leishmania infantum, jednak nie jest ona stała. W związku z tym mogą się zdarzać ukąszenia poprzez muchy piaskowe Phlebotomus perniciosus i nie można w pełni wykluczyć ryzyka przenoszenia przez nie chorób.

Obroża powinna być założona tuż przed rozpoczęciem sezony aktywności much piaskowych (wektorów zarażenia), odpowiadającemu okresowi transmisji Leishmania infantum oraz ciągle noszona poprzez cały okres trwania ryzyka.

Okresy nadmiernego sezonowego zrzucania sierści mogą prowadzić do tymczasowego niewielkiego zmniejszenia sprawności leczenia w wyniku utraty tej części dawki substancji czynnych, która została rozprowadzona na sierści.

Uzupełnienie dawki utraconych substancji następuje jednak natychmiastowo, dlatego też nie ma konieczności zamiany obroży na nową lub rozpoczynania dodatkowego leczenia. Żeby jak najlepiej i najskuteczniej wyeliminować pchły przy silnej ich inwazji w pomieszczeniach domowych, może być potrzebne zastosowanie w środowisku odpowiedniego towaru owadobójczego.produkt jest wodoodporny i jego sprawność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia.

Jednak należy unikać długofalowej i intensywnej ekspozycji na działanie wody albo szamponów i innych środków przemywających, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania towaru. Badania wykazują, że comiesięczne mycie psa szamponem albo zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu produktywności przeciwkleszczowej po rozporzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy efektywność przeciwpchelna artykułu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

Nie był badany wpływ mycia szamponem lub zanurzania się w wodzie na przeniesienie leiszmaniozy. Środki ostrożności: Torebkę z obrożą należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania artykułu.Nie przechowywać w pobliżu dzieci, nie pozwalać na zabawę obrożą i na wkładanie jej do ust.Nie zaleca się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci.Osoby z reakcją alergiczną na którykolwiek produktu powinny unikać kontaktu z obrożą.Należy natychmiast wyeliminować pozostałości albo odcięte fragmenty obroży.Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.

Działania niepożądane: W rzadkich przypadkach w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić nieznaczna zmiana w zachowaniu polegająca na drapaniu miejsca aplikacji, u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży.

Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno.Mogą wystąpić łagodne reakcje w miejscu podania takie jak świąd, rumień, a także utrata sierści. Reakcje te są zgłaszane jako rzadkie u psów oraz nieczęste u kotów i należy je skonsultować z lekarzem weterynarii.

W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów.W bardzo rzadkich przypadkach u psów oraz rzadkich przypadkach u kotów, mogą wystąpić takie reakcje w miejscu podania jak zapalenie skóry, egzema, rumień lub utrata sierści i w takiej sytuacji zalecane jest zdjęcie obroży.W rzadkich przypadkach u psów mogą wystąpić objawy neurologiczne takie jak ataksja, konwulsje i drgawki.

W takich przypadkach zalecane jest zdjęcie obroży.na dodatek, u psów i kotów w rzadkich przypadkach, mogą początkowo wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak osowiałość, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka.

Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.Częstotliwość występowania działań niepożądanych prezentuje się zgodnie z poniższą regułą: szczególnie nieraz (występuje częściej aniżeli u 1 na 10 zwierząt) często (występują u 1 do 10 na 100 zwierząt) niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 zwierząt) rzadko (występują u 1 do 10 na 10000 zwierząt) bardzo rzadko (występują u mniej aniżeli 1 na 10000 zwierząt) użytkowanie w ciąży, laktacji albo w okresie nieśności: Badania laboratoryjne dotyczące flumetryny lub imidakloprydu przeprowadzane na szczurach i królikach nie wykazały żadnego destrukcyjnego działania na płodność lub zdolności rozrodcze, jak także nie wykazały żadnych działań teratogennych albo toksycznych dla płodu.

chociaż, nie określono bezpieczeństwa używania omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego u docelowego gatunku zwierząt w okresie ciąży i laktacji. Dlatego też, w związku z brakiem informacji na ten temat, nie zaleca się wykorzystywania artykułu u suk albo kotek w ciąży i w okresie laktacji.Obroża nie ma wpływu na używanie innych produktów leczniczych, nieznane są tego typu interakcje.

Przedawkowanie: Charakter artykułu powoduje, że prawdopodobieństwo przedawkowania jest śladowe i nie oczekuje się wystąpienia objawów przedawkowania.Zbadano przedawkowanie artykułu w wyniku założenia 5 obroży u dorosłych kotów i psów na okres 8 miesięcy, a także u 10-tygodniowych kociąt i 7-tygodniowych szczeniąt na okres 6 miesięcy i nie stwierdzono żadnych innych działań niepożądanych aniżeli te opisane wcześniej w punkcie 4.6.w przypadku zjedzenia obroży poprzez zwierzę (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest niedużo prawdopodobne), mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe o łagodnym stopniu nasilenia (np.

luźne stolce). Atrybuty farmakologiczne: Imidaklopryd jest insektycydem, należącym do grupy związków o nazwie chloronikotynyle. Ze względu na atrybuty chemiczne związek ten można sklasyfikować jako nitroguanidynę chloronikotynylu.

Imidaklopryd wykazuje aktywne działanie przeciwko larwom pcheł we wszelkich stadiach rozwoju, jak również przeciwko dorosłym osobnikom pcheł, a także wszy i wszołów. Aktywność przeciwko pchłom (Ctenocephalides felis i Ctenocephalides canis) zaczyna się w ciągu 48 godzin po założeniu obroży.Oprócz wskazań leczniczych wymienionych w punkcie 4.2 stwierdzono,produkt wykazuje działanie przeciwko pchłom z gatunku Pulex irritans.Imidaklopryd znamionuje się wysokim powinowactwem do nikotynergicznych receptorów acetylocholiny w postsynaptycznym obszarze ośrodkowego układu nerwowego (OUN) pchły.

Następujące na skutek czego zahamowanie przewodnictwa cholinergicznego u owadów prowadzi do ich paraliżu i śmierci. Z powodu słabej interakcji z nikotynergicznymi receptorami u ssaków oraz postulowanego niewielkiego stopnia przenikania substancji czynnej przez barierę krew-mózg u ssaków, artykuł nie wykazuje praktycznie żadnego wpływu na OUN u ssaków.

Imidaklopryd wykazuje minimalną aktywność farmakologiczną u ssaków.Flumetryna jest akarycydem, należącym do grupy syntetycznych pyretroidów. Zgodnie ze stanem obecnej wiedzy, plastikowe pyretroidy zakłócają działanie kanałów sodowych błony komórkowej neuronu, prowadząc do opóźnienia repolaryzacji neuronu i w efekcie – śmierci pasożyta.

W badaniach dotyczących zależności pomiędzy budową a aktywnością związku chemicznego zaobserwowano kilka przypadków zakłócenia przez pyretroidy aktywności receptorów o określonej strukturze chiralnej, powodujących w efekcie wybiórcze działanie tych produktów na ektopasożyty.

w sytuacji omawianej grupy związków chemicznych nie zaobserwowano działania przeciwcholinesterazowego. Flumetryna jest odpowiedzialna za roztoczobójcze parametry omawianego artykułu leczniczego weterynaryjnego oraz uniemożliwia produkcji zapłodnionych jaj poprzez działanie bójcze na samice kleszczy.

W przeprowadzonych badaniach in-vitro od 5 do 10% kleszczy gatunku Rhipicephalus sanguineus eksponowanych na działanie subletalnych dawek flumetryny 4 mg/l, składało jaja o zmodyfikowanym wyglądzie (pomarszczone, matowe i suche) co wskazuje na istnienie efektu sterylizującego.

Oprócz gatunków kleszczy wymienionych wcześniej stwierdzono,produkt wykazuje u kotów działanie przeciwko kleszczom z gatunku Ixodes hexagonus i niewystępującego w Europie gatunku Amblyomma americanum, natomiast u psów – przeciwko kleszczom z gatunku I.

hexagonus i I. Scapularis i przeciwko niewystępującemu w Europie gatunkowi kleszcza Dermacentor variabilis i australijskiemu gatunkowi kleszcza I. Holocyclus, który sprawia paraliż.produkt wykazuje działanie odstraszające (zapobiegające żerowaniu) w przypadku wymienionych kleszczy, uniemożliwiając pasożytom żywienie się krwią, co w rezultacie pośrednio pomaga zniżyć ryzyko transmisji chorób przenoszonych poprzez wektory.

Koty: w pojedynczym badaniu laboratoryjnym na niewielkiej liczbie zwierząt, w okresie jednego miesiąca wykazano pośrednie działanie ochronne przed przeniesieniem Cytauxzoon felis (przenoszony przez gatunek kleszcza Amblyomma americanum) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez ten patogen w warunkach powyższego badania.Psy: oprócz patogenów wymienionych wcześniej, w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, w 28 dniu od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przed przeniesieniem Babesia canis canis (przenoszona poprzez gatunek kleszcza Dermacentor reticulatus) i w pojedynczym badaniu laboratoryjnym, po 2 miesiącach od podania wykazano pośrednie działanie ochronne przeciwko przeniesieniu Anaplasma phagocytophilum (przez kleszcza Ixodes ricinus) i tym samym zmniejszenie ryzyka chorób powodowanych przez te patogeny w warunkach powyższych badań.

informacje uzyskane z badań produktywności w stosunku do much piaskowych (Phlebotomus perniciosus) wykazały zmienną sprawność odstraszania (uniemożliwiania żerowaniu) much piaskowych wynoszącą od 65 do 89% przez okres 7-8 miesięcy od założenia obroży.

dane uzyskane z trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenach endemicznych wykazały znaczącą redukcję ryzyka przeniesienia Leishmania infantum przez muchy piaskowe u psów leczonych w porównaniu z grupą nieleczoną.

Zależnie od stopnia nasilenia inwazji much piaskowych, efektywność ograniczenia ryzyka zarażenia leiszmaniozą utrzymuje się na poziomie od 88,3 do 100%.użytkowanie obroży spowodowało zmniejszenie stopnia inwazji świerzbowca ludzkiego Sarcoptes scabiei u uprzednio zarażonych psów, prowadząc następnie do całkowitego wyleczenia po trzech miesiącach.Obydwie substancje czynne są w sposób powolny i ciągły uwalniane z macierzy polimerowej obroży na skórę zwierzęcia.

Obydwie substancje są obecne w sierści kota albo psa w stężeniach gwarantujących roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez cały okres skuteczności produktu. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu z miejsca bezpośredniego kontaktu towaru ze skórą na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

Badania dotyczące przedawkowania i oceniające atrybuty kinetyczne w ascetycznicy krwi w docelowej grupie zwierząt wykazały, że imidaklopryd pojawiał się w krążeniu ustrojowym jedynie krótkotrwale w trakcie gdy flumetryna była zwykle niemierzalna.

Wchłanianie doustne nieistotne dla sprawności klinicznej. Likwidowanie niezużytego towaru leczniczego weterynaryjnego lub jego odpadów: Niewykorzystany towar leczniczy weterynaryjny albo jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.artykuł ten nie powinien się przedostawać do cieków wodnych, ponieważ może być niebezpieczny dla ryb i innych organizmów wodnych.