Michelin CrossClimate 205/55 R16 94 V promocja 2018

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Michelin CrossClimate 205/55 R16 94 V oraz 5 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 338.54 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-38%
Michelin CrossClimate 205/55 R16 94 V
338.54
logistykaopon.pl
Michelin CROSSCLIMATE 205/55 R16 94 V
359.39
Tyres International Group
Michelin CROSSCLIMATE XL 205/55 R16 94 V
414.09
1OPONY1
Michelin CrossClimate 205/55 R16 94 V
501.72
logistykaopon.pl
Michelin CROSSCLIMATE 205/55 R16 94 V
542.75
Tyres International Group

Parametry

Producent:Michelin
Kategoria:Opony całoroczne
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R16
Indeks nośności 94
Indeks prędkości V
Typ pojazdu osobowy

Opis

DATA PRODUKCJI OPON podanA JEST W ZAKŁADCE POWYŻEJ "dane technicznE"Michelin zaprezentował pierwszą letnią oponę posiadającą jednocześnie homologację zimową, co potwierdza umieszczone na boku opony logo 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake).

Oznacza to, iż ta opona może być używana zimą też w krajach gdzie opony zimowe są obowiązkowe.MICHELIN CrossClimate daje początek nowej kategorii opon. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, MICHELIN CrossClimate uzyskała najwyższą klasę „A" przyczepności do mokrej nawierzchni równocześnie wg kryteriów oceny opon letnich jak i zimowych.

MICHELIN CrossClimate to połączenie technologii opon zimowych i letnich - do tej pory uważane za niemożliwe do użycia w jednej oponie. Ta nowoczesna opona dostosowuje swoje atrybuty do warunków pogodowych dzięki zaimplementowaniu nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu inteligentnych elastomerów.MICHELIN CrossClimate jest pierwszą letnią oponą homologowaną do użytkowania w warunkach zimowych.Opona została poddana testom i ocenom poprzez niezależne organizacje: TUV-Sud Product Service i DEKRA Test Center i UTAC-CERAM Group.

Potwierdziły one najwyższe osiągi zarówno letnie jak i zimowe oraz przewagę nad oponami całorocznymi przystępnymi na rynku - pomiędzy innymi kluczowym dla bezpieczeństwa obszarze hamowania na suchej nawierzchniOsiągi uzyskiwane poprzez nową oponę MICHELIN CrossClimate to wynik połączenia trzech innowacyjnych technologii.postępowa mieszanka bieżnika:- Powierzchnia bieżnika jest istotnie elastyczna dzięki czemu może przylegać do najmniejszych nierówności nawierzchni we wszystkich warunkach - na drodze suchej, mokrej i pokrytej śniegiem.- Opona ma niskie opory toczenia.

Inżynierowie Michelin zredukowali wytwarzanie ciepła dzięki zaimplementowaniu krzemionki najnowszej generacji, która została dodana do mieszanki gumowej znajdującej się bezpośrednio pod bieżnikiem.wyjątkowe połączenie kierunkowej rzeźby bieżnika z niestandardowym położeniem samoblokujących się lameli 3D.- Lamele 3D biegnące wzdłuż klocków bieżnika posiadają położenie typowe dla opony letniej, a jednocześnie charakteryzuje je konstrukcja i geometria lameli zimowych Michelin.

Ich geometria jest wyjątkowo skomplikowana, są pofalowane, a ich szerokość się zmienia. W warunkach zimowych lamele powodują efekt "pazura"- wczepiając się w śnieg i zwiększając trakcję....