Dębica Frigo HP2 205/55 R16 91 H promocja 2018

Cena207.5
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie TIRE EXPERT

Parametry

Producent:Dębica
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R16
Indeks nośności 91
Indeks prędkości H
Typ pojazdu osobowy
Efektywność paliwowa C
Poziom emisji hałasu 71 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni B

Opis

Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni, a także drogach pokrytych lodem. Wyjątkowo dobre prowadzenie na śniegu i przy niskiej temperaturze. Oszczędność paliwowa. Dłuższe przebiegi.Opona Frigo HP2 jest to nowa opona zimowa Dębicy dedykowana do samochodów o wysokich osiągach.

wyekwipowana w szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dębca Frigo HP2 została zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących intensywną jazdę. W porównaniu z Frigo HP została powiększona powierzchnia kontaktu opony z nawierzchnią co dało pokaźniejszą liczbę krawędzi tnących bieżnika.

Pozwoliło to skrócić drogę hamowania na drogach pokrytych lodem. Natomiast dzięki zaokrąglonym krawędziom barków bieżnika które sprawnie odprowadzają wodę skróceniu uległa droga hamowania na mokrych nawierzchniach.

w trakcie jazdy na ośnieżonych drogach opona „wgryza się" w śnieg dzięki zastosowaniu rowków i lameli bieżnika w zarysie litery W. System wzajemnego blokowania lameli bieżnika 3D utrzymuje każdą strefę bloków razem i zagwarantuje ich sztywność co przekłada się na rozszerzoną stabilność kierowania.

Zoptymalizowana budowa osnowy przy zastosowaniu nowych tworzyw które minimalizują utratę energii i zapewniają niższe opory toczenia. Natomiast grubsza warstwa gumowa klocków bieżnika powiększa żywotność opony.