Komin k do kotłów kondensacyjnych fi 120 12,5 m + pion techniczny marki Jawar promocja 2017

Cena 2920.8
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technicznYM

System Kominowy Jawar K został zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, w dodatku zastosowano jako serce komina nowoczesną rurę ceramiczną JAWAR, stworzoną w oparciu o prekursorską metodę prasowania izostatycznego. Ta unikalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, że można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

aktualnie użytkowane rozwiązania w technice grzewczej ukierunkowane są na zwiększenie efektywności sprzętów cieplnych, efektem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje pokaźna liczba zadziornego kondensatu, a na dodatek progresywne kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Innowacyjna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR pozostał wytworzona do pracy w takich warunkach, cechuje się wysoką gęstością i szczelnością i opornością na działanie agresywnych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury zezwala na znaczną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem generuje bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak wyjątkowe atrybuty komina Jawar K sprawiają, że jest to idealny komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K nadaje się do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, tradycyjny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • nowoczesna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • mały ciężar i gabaryty
  • Do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym
  • wykonano w Polsce – dostępna wartość - światowa jakość