KOMIN JAWAR K DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH FI 120 12 M + PION TECHNICZNY, JAW_KPT_120_12_732 promocja 2017

Cena 2812.69
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technicznYM

System Kominowy Jawar K został zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, na dodatek wykorzystano jako serce komina innowacyjną rurę ceramiczną JAWAR, tworzoną w oparciu o prekursorską metodę prasowania izostatycznego. Ta specyficzna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

aktualnie użytkowane rozwiązania w technologii cieplnej ukierunkowane są na zwiększenie skuteczności urządzeń grzejnych, efektem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje szeroka ilość agresywnego kondensatu, a w dodatku innowacyjne kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Nowoczesna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR został stworzona do pracy w takich warunkach, znamionuje się wysoką gęstością i szczelnością i niepodatnością na działanie zadziornych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury umożliwia istotną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem stwarza bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak unikatowe atrybuty komina Jawar K powodują, iż jest to wyśmienity komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K pasuje do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, klasyczny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • progresywna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • niewiele znaczący ciężar i gabaryty
  • Do użycia w budownictwie jednorodzinnym
  • wytwarzano w Polsce – dostępna wartość - światowa jakość