Jawar Komin k do kotłów kondensacyjnych fi 120 4,5 m + pion techniczny promocja 2018

Cena1482.01
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM TECZHNICZNYM

System Kominowy Jawar K został zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, na dodatek wykorzystano jako serce komina progresywną rurę ceramiczną JAWAR, produkowaną w oparciu o prekursorską metodę prasowania izostatycznego. Ta niepowtarzalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

obecnie używane rozwiązania w technologii cieplnej ukierunkowane są na zwiększenie produktywności sprzętów grzewczych, wynikiem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje szeroka ilość agresywnego kondensatu, a dodatkowo postępowe kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Progresywna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR został wykonana do pracy w takich warunkach, znamionuje się wysoką gęstością i szczelnością i wytrzymałością na działanie zadziornych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury zezwala na pokaźną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem kreuje bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak unikatowe cechy komina Jawar K powodują, iż jest to genialny komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K nadaje się do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, klasyczny lub w systemie powietrzno spalinowym
  • postępowa cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • niepokaźny ciężar i gabaryty
  • Do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym
  • wykonano w Polsce – dostępna cena - światowa jakość