KOMIN JAWAR K DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH FI 120 5,5 M + PION TECHNICZNY promocja 2018

Cena1661.86
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technicznYM

System Kominowy Jawar K pozostał zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, na dodatek użyto jako serce komina postępową rurę ceramiczną JAWAR, wytworzoną w oparciu o pionierską metodę prasowania izostatycznego. Ta oryginalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, że można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

obecnie użytkowane rozwiązania w technologii grzewczej ukierunkowane są na rozszerzenie efektywności maszyn grzejnych, konsekwencją tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje duża liczba agresywnego kondensatu, a dodatkowo nowoczesne kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Postępowa izostatyczna rura ceramiczna JAWAR został wyprodukowana do pracy w takich warunkach, charakteryzuje się wysoką gęstością i szczelnością i niepodatnością na działanie zadziornych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury zezwala na widoczną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem formuje bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak nieszablonowe parametry komina Jawar K sprawiają, że jest to perfekcyjny komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K pasuje do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, tradycyjny lub w systemie powietrzno spalinowym
  • nowoczesna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • nieduży ciężar i gabaryty
  • Do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym
  • produkowano w Polsce – przystępna cena - światowa jakość