KOMIN JAWAR K DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH FI 120 9,5 M + PION TECHNICZNY promocja 2017

Cena 2381.26
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technicznYM

System Kominowy Jawar K został zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, ponadto użyto jako serce komina postępową rurę ceramiczną JAWAR, wytwarzaną w oparciu o pionierską metodę prasowania izostatycznego. Ta niepowtarzalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

obecnie użytkowane rozwiązania w technice cieplnej ukierunkowane są na powiększenie efektywności sprzętów grzejnych, skutkiem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje wielka liczba zadziornego kondensatu, a dodatkowo nowoczesne kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Progresywna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR został tworzona do pracy w takich warunkach, charakteryzuje się wysoką gęstością i szczelnością i niepodatnością na działanie agresywnych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury umożliwia znaczną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem generuje bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak nieszablonowe parametry komina Jawar K powodują, iż jest to rewelacyjny komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K nadaje się do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, klasyczny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • nowoczesna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • niepokaźny ciężar i gabaryty
  • Do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym
  • wytworzono w Polsce – dostępna cena - światowa jakość