KOMIN JAWAR K DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH FI 120 9,5 M + PION TECHNICZNY promocja 2017

Cena 2381.26
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technologicznYM

System Kominowy Jawar K pozostał zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, na dodatek zastosowano jako serce komina nowoczesną rurę ceramiczną JAWAR, wykonaną w oparciu o pionierską metodę prasowania izostatycznego. Ta niepowtarzalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

obecnie użytkowane rozwiązania w technice cieplnej ukierunkowane są na powiększenie wydajności maszyn cieplnych, wynikiem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje duża ilość zadziornego kondensatu, a ponadto innowacyjne kotły kondensacyjne poprzez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Innowacyjna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR pozostał wykonana do pracy w takich warunkach, znamionuje się wysoką gęstością i szczelnością i opornością na działanie zadziornych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury umożliwia istotną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem tworzy bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak nieszablonowe atrybuty komina Jawar K powodują, iż jest to wspaniały komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K pasuje do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, konwencjonalny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • innowacyjna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • nieduży ciężar i gabaryty
  • Do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym
  • produkowano w Polsce – przystępna wartość - światowa jakość