Jawar Komin k do kotłów kondensacyjnych fi 80 10,5 m + pion techniczny promocja 2018

Cena2349.8
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technologicznYM

System Kominowy Jawar K pozostał zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, dodatkowo zastosowano jako serce komina progresywną rurę ceramiczną JAWAR, wykonaną w oparciu o nowatorską metodę prasowania izostatycznego. Ta specyficzna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach przystępnych dla szerokiego grona inwestorów.

aktualnie stosowane rozwiązania w technologii cieplnej ukierunkowane są na rozszerzenie efektywności maszyn grzewczych, skutkiem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje wielka liczba agresywnego kondensatu, a ponadto progresywne kotły kondensacyjne przez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Innowacyjna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR pozostał stworzona do pracy w takich warunkach, cechuje się wysoką gęstością i szczelnością i opornością na działanie agresywnych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury zezwala na pokaźną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem buduje bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak wyjątkowe atrybuty komina Jawar K powodują, że jest to znakomity komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K nadaje się do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, klasyczny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • nowoczesna cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • minimalny ciężar i gabaryty
  • Do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym
  • wytwarzano w Polsce – dostępna cena - światowa jakość