Jawar Komin k do kotłów kondensacyjnych fi 80 10,5 m + pion techniczny promocja 2017

Cena 2349.8
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Auroks - Centrum Budowlane

Parametry

Producent:JAWAR
Kategoria:Pozostałe

Opis

KOMPLETNY KOMIN JAWAR K Z RURĄ IZOSTATYCZNĄ DO KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH Z PIONEM technicznYM

System Kominowy Jawar K pozostał zbudowany na bazie systemu kominowego Jawar SPS, w dodatku użyto jako serce komina progresywną rurę ceramiczną JAWAR, wyprodukowaną w oparciu o prekursorską metodę prasowania izostatycznego. Ta niepowtarzalna metoda produkcji w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwoliła na przełamanie monopolu firm zachodnich, a JAWAR jako pierwsza fabryką w Polsce udowadnia, iż można produkować kominy na najwyższym poziomie w cenach dostępnych dla szerokiego grona inwestorów.

obecnie stosowane rozwiązania w technice cieplnej ukierunkowane są na powiększenie wydajności urządzeń grzewczych, wynikiem tych działań jest spadek temperatury gazów wylotowych do 30÷50ºC. Przy tak niskiej temperaturze spalin w kominie powstaje obfita liczba agresywnego kondensatu, a w dodatku nowoczesne kotły kondensacyjne przez wentylator wtłaczają do komina spaliny, które tworzą w kominie nadciśnienie. Progresywna izostatyczna rura ceramiczna JAWAR został wytworzona do pracy w takich warunkach, znamionuje się wysoką gęstością i szczelnością i wytrzymałością na działanie zadziornych spalin. Karbowanie na zewnętrznej części rury pozwala na widoczną oszczędność energii na zasadzie wymiennika ciepła. Komin Jawar K w połączeniu z lekkim keramzytobetonowym pustakiem wytwarza bezpieczny, oszczędny i trwały system kominowy.


Tak unikatowe parametry komina Jawar K sprawiają, że jest to znakomity komin dla budownictwa jednorodzinnego do odprowadzania spalin z kotłów gazowych kondensacyjnych, niskotemperaturowych z zamkniętą komorą spalania jak i atmosferycznych i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC.

System kominowy JAWAR K pasuje do:

  • Do kotłów kondensacyjnych i nisko temperaturowych
  • Do oleju i gazu i innych paliw o temperaturze spalin do 200ºC
  • Możliwość pracy w nadciśnieniu i podciśnieniu
  • Uniwersalny tryb pracy, klasyczny albo w systemie powietrzno spalinowym
  • postępowa cienkościenna rura ceramiczna izostatycznie prasowana
  • nieduży ciężar i gabaryty
  • Do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym
  • produkowano w Polsce – dostępna wartość - światowa jakość