Regulator temperatury, sterownik do kotła zasypowego proton algorytm pid marki Prond promocja 2018

Cena191.6
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie DOMER SIERECKI Spółka Jawna

Parametry

Producent:ProND
Kategoria:Pozostałe

Opis

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najistotniej niezawodnych a jednocześnie najmocniej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID dedykowany jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej powiększa jego użyteczność.

Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie samoczynny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie iż nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Użycie tego regulatora polepsza ergonomię wykorzystywania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmianiy opału (paliwa).

Sterownik PROTON PID w dodatku szereg funkcji w jakie został wyposażony sterownik PROTON.


Płynna regulacja obrotów dmuchawy - NOWY ALGORYTM
Regulator PROTON PID posiada możliwość ustawienia maksymalnych i małych obrotów dmuchawy, co zezwala na skrupulatne dopasowanie mocy z jaką będzie pracowała dmuchawa.
Stopniowe załączanie dmuchawy od niewiele znaczących do maksymalnych obrotów wydłuża żywotność silnika i uniemożliwia nagłemu spalaniu gazów nagromadzonych w kotle (tzw. Strzelanie). W regulatorach konkurencji jest wyłącznie jeden parametr odpowiedzialny za moc dmuchawy – w regulatorze PROTON PID można ustawić drobne i maksymalne obroty.

Kontrola opału
Działanie tej funkcji polega na redukowaniu obrotów dmuchawy do minimum w momencie wykrycia przez regulator spadku temperatury mimo załączonego nadmuchu. Zmniejszenie prędkości dmuchawy nie sprawia nadmiernego ochładzania kotła C.O. Funkcja ta uaktywnia się po 30 minutach jeżeli temperatura zadana została osiągnięta, albo po 2 godzinach jeżeli temperatura zadana nie pozostała osiągnięta (tryb rozpalania – 2 godziny).

Funkcja anty-zamarzanie
Poniżej 5°C regulator włącza pompę obiegową, co opóźnia przemarznięcie niektórych składników instalacji C.O (najistotniej narażonych).

Funkcja anty-stop
Po sezonie grzewczym, co 14 dni na 1 minutę zostaje załączona pompa obiegowa - zapobiega to zastaniu się pompy w okresie letnim - funkcja działa przy włączonym regulatorze.

automatyczne zachowanie nastaw
Regulator samoczynne zachowanie nastaw przy zaniku zasilania,, a także powrót to wcześniej wykonywanej pracy po ponownym pojawieniu się zasilania.

Powrót do ustawień fabrycznych
Regulator posiada możliwość powrotu do ustawień fabrycznych. Funkcja ta jest przydatna w chwili rozregulowania regulatora poprzez niedoświadczonych operatorów.

Termostat awaryjny automatyczny
Zewnętrzny termostat (termostat awaryjny) pełni funkcję zabezpieczenia instalacji przed przegrzaniem, które może być rezultatem uszkodzenia regulatora lub nieodpowiednią obsługą. Jest to specjalny element, który odcina zasilanie dmuchawy przy temperaturze kotła 90°C.

właściwości programowalne przez użytkownika
Czas przedmuchu, czas przerwy pomiędzy przedmuchami, maksymalne i śladowe obroty dmuchawy, temperatura załączenia pompy obiegowej, temperatura wyłączenia regulatora.

atrybuty programowalne przez instalatorów
Regulator PROTON PID oprócz trybu konfiguracji przystępnego dla każdego użytkownika posiada specjalny tryb, który zezwala na ustawienie parametrów serwisowych (dodatkowa instrukcja serwisowa).
Tryb serwisowy umożliwia zaprogramowanie:
charakterystyki dmuchawy – dzięki czemu parametrowi nasz regulator może współpracować z każdą dmuchawą przystępną na rynku (do określonej max. Mocy)
moc dmuchawy w trakcie przedmuchu – sami decydujemy z jaką mocą ma pracować dmuchawa podczas przedmuchu
zakres obniżania obrotów dmuchawy – ile stopni przed temperaturą zadaną ma zniżać obroty dmuchawy
temperaturę minimalną kotła

OPCJA ZDALNEGO STEROWANIA
Do regulatora PROTON PID można podłączyć zdalny panel sterujący lub termostat pokojowy. Podłączenie zdalnego panelu pozwala na pracę regulatora w dwóch trybach: pokojowy i kotła. Podłączenie typowego termostatu pokojowego umożliwia utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniu co daje oszczędności opału choćby do 30%.

informacje technologicznE

Histereza - 1°C
Zakres obniżania obrotów - 6 °C
Czas reakcji - 30 min.
Temperatura załączania pompy obiegowej - 25-70 °C
Zakres nastaw temperatury - 35-90 °C
Czas przedmuchu - 5-59 s (możliwość wyłączenia)
Czas pomiędzy przedmuchami - 1-30 min
Maksymalna szybkość dmuchawy - 12 st.
mała szybkość dmuchawy - 1 st.
Temperatura wyłączenie regulatora - 25-50 °C
Temperatura załączenia termostatu
awaryjnego sprzętowego zewnętrznego - ok. 90 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego sprzętowego wewnętrznego - ok. 93 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego programowego - 92 °C
Temperatura otoczenia podczas pracy regulatora - 5-45 °C
Napięcie zasilające - ~230 V
Zakres pracy czujnika temperatury - 1-100 °C
Obciążalność wyjścia pompy (~230 V) - 100 W
Obciążalność wyjścia dmuchawy (~230 V) - 100 W
pobór mocy regulatora - 2 W
Włączenie pompy w niskich temperaturach - poniżej 5 °C
Włączanie pompy co 14 dni na 1 minutę - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie cieplnym (warunkiem działania tej funkcji jest włączony regulator)
rozmiary regulatora (długość, szerokość, grubość) - 145 x 75 x 40 mm
Rozstaw otworów do mocowania na ścianie - 161 mm