Glareone łańcuszkowy system zawieszenia teł, komplet na 3 tła promocja 2019

Cena289.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie e-fotojoker.pl

Parametry

Producent:GlareOne
Kategoria:Tła fotograficzne

Opis

Łańcuszkowy system mocowania teł dedykowany do montażu na ścianie lub suficie. System przeznaczony do współpracy z tłami nawiniętymi na tuleje kartonowe lub aluminiowe o średnicy od 4,5cm do 6,5 cm.

Prezentowany komplet zawieszania dedykowany jest do 3 teł. Każde z teł powinno być nawinięte na tuleję kartonową lub aluminiową o wymaganej średnicy. Do konstrukcji tła na systemie służą ekspandery rozporowe.

Rozkręcone ekspandery wsuwa się do środka tulei z tłem i skręcając zwiększa ich średnicę do momentu zablokowania w tulei.

Legenda obrazka: A - regulacja rozporu ekspandera, B - zakres regulacji zaczepu do haka, C - wpust mocujący, D - tuleja aluminiowa

Ekspandery tworzą komplet mocowań do haków - lewy ekspander zezwala na przypasowanie szerokości do zawieszonych już haków w zakresie +/-5 cm. Na prawym ekspanderze mocujemy łańcuszek do regulacji długości tła.

Tak przygotowane tła z ekspanderami zakładamy na haki / uchwyty montażowe, wcześniej przymocowane do ściany albo sufitu. Na koło zębate w prawym ekspanderze zakładamy załączone w komplecie łańcuszek regulacyjny z obciążnikiem gwarantującym jego prawidłowe położenie podczas pracy. Jeśli do założonych na uchwytach tłach jest utrudniony dostęp, łańcuszek można założyć przed zamocowaniem tła na uchwycie.

poprawnie założone tła z łańcuszkami pozwalają podwyższać i opuszczać wybrane tło do żądanych pozycji.

O czym należy pamiętać przed montażem systemu:
 • prawidłowe zaplanowanie rozstawu montowanych uchwytów / haków na ścianie / suficie - musi on być mniej więcej o 3cm do 8cm szersze od tulei z nawiniętym tłem - lewy ekspander pomaga zniwelować różnice 5cm w szerokości między tłem z ekspanderami a uchwytem naściennym
 • korzystne rozmieszczenie ekspanderów lewy, prawy. Tak aby tylko po jednej stronie, np. Prawej występowały ekspandery z regulacją łańcuszkową a po przeciwnej ekspandery montażowe z możliwością dobrania szerokości +/- 5cm.
polecana kolejność konstrukcji:
 1. prawidłowy montaż ekspanderów rozporowych w tulei tła, wraz z montażem łańcuszka i obciążnika - tak żeby początek i koniec części rozporowej znajdował się we wnętrzu tulei
 2. Zmierzenie szerokości prawidłowo zamocowanych ekspanderów w tulei
 3. Zamocowanie haków / uchwytów montażowych na ścianie albo suficie w odległości pomiędzy uchwytami równej szerokości tła z ekspanderami + 4cm
 4. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po prawej stronie
 5. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po lewej stronie, niwelując występującą różnicę regulacją szerokości na leweym ekspanderze.
W zestawie:
 • 2 x metalowe ścienne uchwyty montażowe na 3 ekspandery każdy
 • Kołki montażowe do uchwytów
 • 3 pary ekspanderów do mocowania tulei do teł: ekspander lewy i prawy, łańcuszek, obciążnik
Specyfikacja:
 • Montaż 1-3 teł
 • Mocowanie sufitowe albo naścienne
 • Kolorowe łańcuszki regulacyjne, zezwalające na łatwiejsze odróżnienie dostosowywanego tła
 • Dowolna szerokość teł
 • Regulacja oporu
 • Przekrój tulei teł pasujących do expanderów od 4,5cm do 6,5cm