Glareone łańcuszkowy system zawieszenia tła, komplet na 1 tło (5903175620248) promocja 2019

Cena139.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie e-fotojoker.pl

Parametry

Producent:GlareOne
Kategoria:Tła fotograficzne

Opis

Łańcuszkowy system mocowania teł dedykowany do montażu na ścianie albo suficie. System asygnowany do współpracy z tłami nawiniętymi na tuleje kartonowe lub aluminiowe o średnicy od 4,5cm do 6,5 cm.

Prezentowany komplet zawieszania asygnowany jest do 1 tło. Każde z teł powinno być nawinięte na tuleję kartonową lub aluminiową o wymaganej średnicy. Do konstrukcji tła na systemie służą ekspandery rozporowe.

Rozkręcone ekspandery wsuwa się do środka tulei z tłem i skręcając rozszerza ich średnicę do momentu zablokowania w tulei.

Legenda obrazka: A - regulacja rozporu ekspandera, B - zakres regulacji zaczepu do haka, C - wpust mocujący, D - tuleja aluminiowa

Ekspandery tworzą pakiet mocowań do haków - lewy ekspander umożliwia przypasowanie szerokości do zawieszonych już haków w zakresie +/-5 cm. Na prawym ekspanderze mocujemy łańcuszek do regulacji długości tła.

Tak przygotowane tła z ekspanderami zakładamy na haki / uchwyty montażowe, wcześniej przymocowane do ściany lub sufitu. Na koło zębate w prawym ekspanderze zakładamy dołączone w komplecie łańcuszek regulacyjny z obciążnikiem zapewniającym jego poprawne położenie podczas pracy. Jeśli do założonych na uchwytach tłach jest utrudniony dostęp, łańcuszek można założyć przed zamocowaniem tła na uchwycie.

poprawnie założone tła z łańcuszkami pozwalają podciągać i opuszczać wybrane tło do żądanych pozycji.

O czym należy pamiętać przed montażem systemu:
 • poprawne zaplanowanie rozstawu montowanych uchwytów / haków na ścianie / suficie - musi on być mniej więcej o 3cm do 8cm szersze od tulei z nawiniętym tłem - lewy ekspander pomaga zniwelować różnice 5cm w szerokości pomiędzy tłem z ekspanderami a uchwytem naściennym
 • korzystne rozmieszczenie ekspanderów lewy, prawy. Tak aby wyłącznie po jednej stronie, np. Prawej występowały ekspandery z regulacją łańcuszkową a po przeciwnej ekspandery montażowe z możliwością dopasowania szerokości +/- 5cm.
polecana kolejność konstrukcji:
 1. dobry montaż ekspanderów rozporowych w tulei tła, wraz z montażem łańcuszka i obciążnika - tak aby początek i koniec części rozporowej znajdował się w środku tulei
 2. Zmierzenie szerokości należycie zamocowanych ekspanderów w tulei
 3. Zamocowanie haków / uchwytów montażowych na ścianie lub suficie w odległości między uchwytami równej szerokości tła z ekspanderami + 4cm
 4. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po prawej stronie
 5. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po lewej stronie, niwelując występującą różnicę regulacją szerokości na leweym ekspanderze.
W zestawie:
 • 2 x metalowe ścienne uchwyty montażowe na 1 ekspander każdy
 • Kołki montażowe do uchwytów
 • 1 para ekspanderów do mocowania tulei do teł: ekspander lewy i prawy, łańcuszek, obciążnik
Specyfikacja:
 • Montaż 1 tła
 • Mocowanie sufitowe albo naścienne
 • Kolorowe łańcuszki regulacyjne, pozwalające na łatwiejsze odróżnienie regulowanego tła
 • Dowolna szerokość teł
 • Regulacja oporu
 • Przekrój tulei teł pasujących do expanderów od 4,5cm do 6,5cm