SOLGAR FITOSTEROLE KOMPLEKS 100 KAPSUŁEK promocja 2018

Cena122.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdro-Vita

Parametry

Producent:solgar
Kategoria:Witaminy i minerały
Postać kapsułki

OpisSOLGAR FITOSTEROLE KOMPLEKS jest źródłem fitosteroli roślinnych. Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze (beta sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol). Dieta ludzi pierwotnych dostarczała przeciętnie 1 g fitosteroli dziennie. Fitosterole (zwane w dodatku sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi element strukturalny naszych błon komórkowych. Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem.

W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może zniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15%, już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji. Aktualnie cały czas prowadzone są badania kliniczne dokumentujące pozytywny wpływ spożywania fitosteroli w wielu obszarach zdrowia. Już dziś wyniki zapowiadają się obiecująco.


Sposób wykorzystania:


2 kapsułki 2 razy dziennie.


komponenty:

4 kapsułki zawierają:

Kompleks fitosterolowy z soi 2000 mg

Łącznie estry sterolowe (w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol) 1800 mgInformacja alergiczna:

produkt nie mieści:
cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu, produktów mlecznych i jest wytworzony bez zastosowania sztucznych substancji konserwują­cych, zapachowych lub barwiących.Producent:
Solgar Vitamin and Herb, Inc.
500 Willow Tree Road
Leonia, NJ 07605
USA