Christian Dior Dior Sauvage Men 200ml EdT promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 5 sklepów z produktem Christian Dior Dior Sauvage Men 200ml EdT oraz 5 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 477.69 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-22%
Christian Dior Sauvage woda toaletowa 200 ml dla mężczyzn
477.69
E-Glamour.pl
Christian Dior Sauvage woda toaletowa 200 ml dla mężczyzn
478.59
ELNINO PARFUM
Christian Dior Sauvage, Woda toaletowa, 200ml
485.00
OnlinePerfumy.pl
Dior Sauvage EdT Men 200 ml
535.90
iperfumy.pl
Dior Sauvage (M) woda toaletowa 200ml
609.00
Ekskluzywna.pl

Parametry

Producent:Christian Dior
Kategoria:Wody toaletowe dla mężczyzn
Pojemność 200 ml

Opis

Christian Dior pozostał urodzony dnia 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii. Był synem majętnego producenta nawozów. Od wczesnych lat interesował się projektowaniem, marząc o zawodzie architekta. Dzięki namowom ojca, chcącego by syn był dyplomatą rozpoczął naukę w luksusowej Ecole des Sciences Politiques.

W 1928 roku jego ojciec przeznaczył dużą kwotę pienieżną, aby Dior mógł otworzyć galerię sztuki. Ale postawił jeden niezwykle istotny warunek - nazwisko Dior nie mogło widnieć na drzwiach. W galerii wystawiano obrazy m.in.

Pablo Picassa. Wkrótce jednak, rodzina zaczeła mieć problemy finansowe, co przyczyniło się jeszcze do zamknięcia galerii. Christian Dior zaczął projektować kapelusze i suknie dla kilku domów mody. Jego projekty zdobyły powszechne podziw i pojawiły się w dziale mody w magazynie Figaro.

Za sprawą wybuchu II wojny światowej, Dior pozostał powołany do służby wojskowej, jednak tuż po kapitulacji zatrudnił się u projektanta Luciena Lelonga, projektując ubrania dla niemieckiej elity przebywającej w Paryżu.

Po wojnie, Dior dostał zlecenie posiadające na celu odświeżenie producenta Philippe et Gaston, firmy odzieżowej będącej własnością Marcela Boussaca. Boussac zaufał intuicji Diora, że społeczeństwo po wojnie potrzebowało wprowadzenia nowego stylu.

Rzeczywiście, wystawna, zgrabna sylwetka i falujące spódnice Diora momentalnie stały się wyznacznikiem mody na światowych salonach. W 1946 roku Christian Dior postanowił założyć własny dom mody zatrudniający 85 pracowników i znajdujący się przy Avenue Montaigne 30.

Rok później miał miejsce pokaz jego samodzielnej, pierwszej kolekcji. Christian Dior od razu stał się najbardziej modnym i cenionym projektantem mody. Jego nazwisko było znane na całym świecie, a wybitne osobistości korzystające z jego talentu to min.

Marlene Dietrich, księżniczka Margaret i księżna Windsoru. Krótko poźniej, razem z Serg Heftler Louiche założyl firmę Christian Dior Perfume. Na rynek pozostały wprowadzone pierwsze elitarne pachnidła - Miss Dior.