Moët & chandon Szampan dom perignon vintage p2 0,75l 2003 (3185370381021) promocja 2022

Cena2779.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie SmaczaJama.pl

Parametry

Producent:Moët & Chandon
Kategoria:Alkohole
Rodzaj szampan
Pojemność 0.7 l

Opis

P2 czyli Plénitude 2 to w zamyśle producenta drugie życie najszalchetniejszego z szampanów.
Po 15 latach powolnego procesu dojrzenia w piwnicach, Dom Pérignon osiągnął esencjonalną, promienną witalność, którą twórcy ochrzcili mianem pełni - Plénitude. Ewolucja napoju nastąpiła w każdym wymiarze - od barwy przez aromat i smak, jest to szampan bardziej pełny, wyrazisty, głębszy, intensywniejszy i o pokaźniejszym potencjale starzenia niżeli wersja podstawowa.
Dom Pérignon Vintage 2003 Plénitude 2 wyraża pełnię i dojrzałość. Jest to wino asertywne i pełne charakteru, ujawniające już teraz swą autentyczną i nieprzejednaną moc; pozostaje przy tym perfekcyjnie zbalansowane pomiędzy delikatnością, lekkością struktury, mineralnością i świeżością.

uznanie wzbudza już pierwsze spojrzenie na napełniony kieliszek - błyszczy w nim napój skrzący niczym promień słońca.
Bukiet aromatów nie rozczarowuje - otwiera się ciepłym, pełnym złota egzotycznym aromatem kandyzowanych owoców, plumerii, słodkich korzennych przypraw i świeżej kolendry. W drugiej kolejności w nosie wyczuwalne są szafran przełamany solanką; bukiet stopniowo staje się bardziej złożony i tajemniczy, bezkompromisowy, czysty i kojący.
W smaku szampan jest tak samo hojny, przynosząc ekspresję lekkości z wyraźnym posmakiem owoców, finiszem seksownym i miękkim, pozostawiającym głębię smaku i miłą jedwabistość. Wyczuwalne w nim są szykowne nuty, które zdradzał już bukiet zapachowy - owoce, sól, przyprawy, lukrecję.

Degustacja Dom Pérignon Plénitude 2 to doświadczenie niezapomniane. Przepełnione uczuciami, wypełnione emocjami, intensywne jak ta edycja Dom Perignon.
Charakter wina znakomicie podkreśla zestawienie z stylowymi daniami, w szczególności na bazie ostryg.

Z każdego rocznika vintage w piwnicach odkłada się ograniczoną liczbę butelek, asygnowanych do dłuższego dojrzewania. Ten dodatkowy czas to właśnie moment niezwykłej transformacji w jej wnętrzu, kiedy to drożdże przekazują swoją energię winu, to enigmatyczny transfer życia...

Dom Pérignon to niekwestionowany lider w kategorii Prestige Cuvée. Proces tworzenia Dom Pérignon jest prawdziwą sztuką. Dom Pérignon jest winem wyłącznie rocznikowym (vintage) - doskonałość i wyjątkowość zapewniają winogrona wyłącznie z wybranych winnic Grand Cru i tylko ze zbiorów w najkorzystniejszych latach. Dom Pérignon to ikona luksusu - od samego początku był winem luksusowym par excellence – dziś należy do grona 10 najistotniej pożądanych marek wytwornych na świecie.