Wódka Młody Ziemniak 2021 0,5l, B887-22956 promocja 2022

Cena179.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie SmaczaJama.pl

Parametry

Producent:Chopin Vodka
Kategoria:Alkohole
Rodzaj wódka

Opis

Najnowsza edycja ziemniaczanej wódki z Gorzelni Chopin w Krzesku. Młody Ziemniak jest wódką destylowaną jedynie raz,
dla zachowania pełnego bukietu smaku i aromatu. Powstaje wyłącznie z ziemniaków odmiany Denar, uprawianych na Podlasiu, sadzonych pod koniec kwietnia i skategoryzowanych w lipcu, cenionej z uwagi na wysoką oporność na wahania pogodowe, nieznaczne oczekiwania glebowe, a poprzez konsumentów- ze względu na smak i konsystencję.
O charakterze tegorocznego trunku zdecydowały kaprysy pogodowe wiosny i wczesnego lata 2021 r.- deszczowy i śnieżny kwiecień, chłodny maj który ustąpił wyjątkowo gorącym dniom czerwca, nieprzeciętnie ciepły i burzowy lipiec z upalnymi nocami.

Profil aromatyczny Młodego Ziemniaka 2021 jest intensywny, czysty, z wyczuwalnymi nutami karmelizowanych ziemniaków. W czasie degustacji wyczuwalna jest słodycz z niezwykle ciekawym posmakiem czerwonej porzeczki, następnie wyraźnymi nutami dojrzałej śliwki przechodzącymi w lekko ziemisty finisz.

Młody Ziemniak to produkt wyjątkowy pod względem cyklu produkcji. Na tle innych ziemniaczanych spirytualiów akcentuje się tym, że destylat ziemniaczany nie jest poddawany rektyfikacji. Młode ziemniaki jako mało zasobne w skrobię są istotnie trudniejszym surowcem do produkcji alkoholu niżeli zbierane jesienią- jedna butelka gotowego trunku powstaje z około 50 ziemniaków. Jednokrotna destylacja wymaga jednocześnie wysokiej jakości bezkompromisowca i staranności technicznej. Każda edycja Młodego Ziemniaka powstaje wyłącznie z jednej odmiany ziemniaka a cykl produkcyjny jest nadzorowany poprzez Mistrza Gorzelnictwa- Waldemara Durakiewicza. Po zakończeniu destylacji, w celu dodania alkoholowi gładkości, Młody Ziemniak leżakuje w kadziach, stąd także rozlewy poszczególnych roczników butelkowane są dopiero w marcu następnego roku. Od chwili debiutu Młody Ziemniak jest trunkiem rocznikowanym, wypuszczanym w niewielkim nakładzie, co powoduje, że ma dodatkowo wartość kolekcjonerską.

Edycja 2021 przystępna w sprzedaży od 20.03.2022.