Nikon Z6 promocja 2023

Cena11999.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Media Expert

Parametry

Producent:Nikon
Kategoria:Aparaty cyfrowe
Nagrywanie filmów 1280 x 720 (HD)
Wizjer tak
Rodzaj zasilania akumulator
Balans bieli ręczny, auto, cień, zachmurzenie, światło dzienne
Czułość 100, 51200, 25600

Opis

Bezlusterkowce Nikon – nieustająca inspiracja

Nikon to producent, której nie trzeba nikomu pokazujeć. Japoński marka aparatów z powodzeniem działa na rynku od ponad 100 lat. Mistrzowskie lustrzanki Nikon na stałe zapisały się na kartach historii – fotoreporterzy z całego świata korzystali z nich, żeby uwieczniać najważniejsze wydarzenia XX wieku. Niemało z tych zdjęć stało się rozpoznawanymi przez wszelkich symbolami. Nowy wiek przyniósł świeże wyzwania; wśród nich znalazł się rewolucyjny wariant aparatu, szybko zyskujący popularność wśród pasjonatów i profesjonalistów – bezlusterkowiec. Nikon po raz kolejny nie zawiódł. Pełnoklatkowe aparaty z kolekcji Z to system, który może pochwalić się mocowaniem, o największej na świecie średnicy (w momencie wypuszczenia na rynek), co pozwala kreować wyjątkowo jasne obiektywy o znakomitej optyce. Kolekcja Z daje Ci całkowitą twórczą swobodę.

Nikon Z6 - daj się ponieść pragnieniom


Witaj w świecie pełnej klatki – Nikon Z6 ma czułą matrycę w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 mln pikseli i procesor EXPEED 6 odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu. Dzięki temu zrobisz zdjęcia o niskim poziomie szumów i pokaźnym zakresie dynamiki. Z6 sprawdzi się wspaniale do kręcenia filmów z ręki w trudnych warunkach; docenią go także fotografowie zajmujący się reporterką, potrzebujący szybkiego autofokusa i korpusu o śladowej wadze. Możliwość nagrywania filmów w jakości 4K z szybkością dochodzącą do 30 kl/s powinna zadowolić filmowców, poszukujących mistrzowskiego narzędzia do pracy. Świeże linie obiektywów z mocowaniem Z zaskoczą parametrami i genialnym odwzorowaniem szczegółów, a dzięki adapterowi FTZ wykorzystasz szkła NIKKOR F ze swojej linii.


Czysty ekspresjonizm

teraz możesz nagrywać pełnoklatkowe filmy w jakości 4K, w których każda scena jest widoczna w najdrobniejszych szczegółach. Nagrywaj pełnoklatkowe filmy w rozdzielczości 4K/UHD z prędkością 30p. Nagrywaj filmy Full HD z prędkością choćby 120p z urzekającymi scenami w zwolnionym tempie i o niezwykłym poziomie szczegółowości. Podczas nagrywania filmów w jakości 4K lub Full HD możesz bez trudu rejestrować nieruchome ujęcia. Nadpróbkowanie do jakości 6K zezwala na nagrywanie tworzyw w jakości 4K o niezwykłej precyzji i zaskakującym poziomie szczegółów. Prędki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 kreuje genialnie czyste fotografie wolne od szumów, efektu mory i przekłamań barw.

Cięcie. Montaż. Inspiracja

Znajdź natchnienie, gdziekolwiek jesteś – na planie czy w montażowni. Sceny pełne wyrazu. Nagrywaj filmy z niezwykłą 10-bitową głębią koloru, która pozwala utrwalić czterokrotnie więcej danych niż format 8-bitowy, zapewniając maksymalną jakość fotografii do montażu i obróbki koloru. Włącz funkcję Asystent przeglądania i przejrzyj efekt prostej kompensacji odcieni na standardowym zdjęciu. Nie trać synchronizacji. Rejestruj pokaźniki czasowe w trybie pomijania klatek lub bez pomijania klatek i zapisuj nagranie w formacie gotowym do wyświetlenia przez złącze HDMI z obsługą 10-bitowej głębi koloru. Aparat Z 6 obsługuje otwarty protokół Atomos, dzięki czemu można synchronizować momenty rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania filmu HDMI z poziomu zewnętrznego rejestratora albo aparatu.

Dalej. Wyżej. Poza utarte ścieżki

Sekret bezawaryjności tego aparatu w każdych warunkach tkwi w wytrzymałym, a zarazem lekkim korpusie produkowanym z magnezowego odlewu i dokładnym zabezpieczeniu pokrywy przed czynnikami atmosferycznymi. Testy potwierdzają wysoką precyzję i trwałość migawki aparatu nawet do 200 000 cykli. Głęboko wyprofilowany uchwyt zagwarantuje bezpieczne trzymanie aparatu, który wydaje się być po prostu przedłużeniem ręki. To sprawi, że niechętnie go odłożysz. Komfortowe i intuicyjne rozmieszczenie przycisków, a także składników sterowania sprawia, że od razu opanujesz obsługę aparatu. Jeśli musisz prędko ustawić ekspozycję czy czas otwarcia migawki, z pomocą przychodzi tryb automatyczny.

Pełnoklatkowy format. Pełny obraz

Ultraszeroki autofokus z pokryciem 90% kadru pozwala rejestrować oszałamiająco ostre fotografie. Dzięki współpracy z fenomenalnym mechanizmem autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z producenta Nikon bez trudu wykrywane są obiekty choćby na krawędzi kadru. Z niezwykłą precyzją – choćby w sytuacji kadrów pionowych. Pomiar ekspozycji do –4 EV jest przystępny w sytuacji fotografowania obiektywem o maksymalnym otworze względnym f/2 albo jaśniejszym. Przejrzyj nieuchwytne niuanse w cieniach. Ustawienie ekspozycji na szczegółach nawet przy świetle Księżyca nie jest już problemem. System AF natychmiast wyłapuje ruch. Choćby nieduże lub szybko poruszające się obiekty można śledzić z maksymalną precyzją niezależnie od warunków oświetleniowych. Tryb dokładny AF pozwala idealnie uchwycić choćby najmniejsze szczegóły.

Fotografuj wszystko, na co skierujesz wzrok

Ciesz się swobodą komponowania. Innowacyjny technologicznie wizjer elektroniczny marki Nikon o rozdzielczości 3686 tys. Punktów zagwarantuje płynny podgląd obrazu. Wyjątkowo jasny i ostry obraz w elektronicznym wizjerze jest dokładnym odwzorowaniem całego rejestrowanego kadru. Soczewki asferyczne oraz powłoki ochronne eliminują flary i odblaski, a przy tym uniemożliwiają ograniczaniu widoczności przez skażenia. Zobacz wyraźny obraz każdego fotografowanego ujęcia – niezależnie od oświetlenia i pory dnia. Elektroniczny wizjer wyświetla fotografie w postaci, w jakiej zostaną zapisane przy aktualnych ustawieniach. Można też wybrać podgląd rzeczywistego obrazu, podobnie jak w przypadku obserwacji przez wizjer optyczny. Aparat pozwala na nałożenie najważniejszych danych zdjęciowych, które ułatwią uzyskanie kombinacji w dowolnym widoku.

Współpracuj

zaimplementowane moduły Wi-Fi i Bluetooth prędkie połączenie aparatu z dowolnym urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge. Prędko dziel się zdjęciami w formacie JPEG. Teraz możesz zdalnie fotografować i nagrywać filmy. Zdjęcia w formacie JPEG i RAW możesz płynnie przesyłać w trybie Stacja lub Punkt dostępowy. Opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WT-7A zagwarantuje połączenie z przewodową albo bezprzewodową siecią LAN na obszerniejsze odległości.