Panasonic Lumix DMC-FZ82 promocja 2019

Cena1249.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Panasonic
Kategoria:Aparaty cyfrowe
Rozdzielczość 18.1 Mpx
Zoom optyczny 60 x
Przekątna ekranu 3.0 "
Stabilizator obrazu optyczny
Nagrywanie filmów 3840 x 2160 (4K Ultra HD)
Wizjer tak
Nośnik danych karta SD
Rodzaj zasilania akumulator
Balans bieli auto, zachmurzenie, cień

Opis

Aparat cyfrowy LUMIX DC-FZ82

Aparat LUMIX zaopatrzono w istotnie pokaźny i intensywny zoom, a także funkcję 4K PHOTO. Pozwala na rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.
Wiesbaden, Niemcy (4 stycznia 2017 roku) – Panasonic ogłosił dziś premierę nowego aparatu LUMIX FZ82 z popularnej kolekcji FZ, który wyposażono w konkretny zoom optyczny. Podkreśla się on nieprzeciętną łatwością sterowania (w tym obsługą manualną) rejestracji zdjęć i video. Aparat LUMIX FZ82 ma bardzo wszechstronny szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Umożliwia uchwycenie dynamicznych pejzaży i fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków z szerokiej odległości.

Dzięki nowo wbudowanej 18,1-megapikselowej matrycy MOS o wysokiej czułości i nowoczesnemu procesorowi obrazu Venus Engine aparat reaguje ekspresowo, co zapewnia wykonanie wyśmienitej jakości fotografii choćby przy wysokiej czułości.

żeby uzyskać jeszcze szybszą reakcję i większą mobilność, w aparacie LUMIX FZ82 zastosowano szybki, dokładny autofokus z technologią DFD (Depth From Defocus)[1] skracającą czas ustawiania ostrości. Oblicza on odległość od fotografowanego obiektu poprzez porównanie 2 zdjęć o zróżnicowanych poziomach ostrości przy prędkiej szybkości wymiany sygnału wynoszącej 240 kl./s. Na skutek czego ustawienie autofokusu trwa mniej więcej 0,09 sekundy [2]. Im dłuższa ogniskowa, tym należyciejsza jest ta opcja.

Aparat LUMIX FZ82 pozwala na w dodatku robienie prędkich zdjęć seryjnych (tryb burst) z szybkością 10 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), aby przy wyraźnym ogniskowaniu uchwycić ekspresowo poruszające się obiekty. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może szybko ustawić adekwatnyą ostrość na obiekcie i zwolnić migawkę dotykowo, aby uchwycić ulotną chwilę.

Aparat LUMIX FZ82 nagrywa płynne, znamionujące się wysoką rozdzielczością video w rozdzielczości QFHD 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Solidny 60-krotny zoom optyczny i POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem dynamicznym redukuje rozmywanie nawet w trakcie nagrywania filmu. Dzięki technice 4K użytkownicy aparatu mogą radować się zdjęciami w rozdzielczości 4K i całym szeregiem funkcji pochodnych, takich jak nowy Focus Stacking, Post Focus, Light Composition, a także 4K Live Cropping (przycinanie wielkości kadru na żywo). Ci, którzy chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z trybów Creative Control, Creative Panorama.

Aparat LUMIX FZ82 wyekwipowano w tylny ekran o rozdzielczości 1040 tys. Punktów z systemem sterowania dotykowego. Elektroniczny wizjer wielkości 0,2 cala, o rozdzielczości 1170 tys. Punktów zezwala na robienie zdjęć z dokładnym zogniskowaniem. Aparat ma zintegrowaną łączność z siecią Wi-Fi®, co zagwarantuje pokaźniejszą rozciągliwość w trakcie realizowania fotografie i zezwala na jego natychmiastowe udostępnienie dzięki prostej obsłudze. Posiadając do dyspozycji gorącą stopkę i szereg opcjonalnych akcesoriów, aparat LUMIX FZ82 standardem przewyższa standardowe aparaty kompaktowe z teleobiektywem. Gwarantuje przy tym wysoką jakość zdjęć i perfekcyjną rejestrację wideo w rozdzielczości 4K.

Odległość od obiektu nie ma znaczenia, gdy aparat jest zaopatrzony w 60-krotny zoom optyczny
Aparat LUMIX FZ82 wyposażono w wyjątkowo wszechstronny, szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Dzięki czemu pozwala na uchwycenie dynamicznych pejzaży, fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków oraz nagrywanie filmów z sporej odległości. Szerokokątny 20-milimetrowy obiektyw uchwyci mniej więcej o 140% szerszy kąt widzenia niżeli obiektyw 24 mm. POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem energicznym skutecznie redukuje wibracje spowodowane drżeniem rąk równocześnie w trakcie fotografowania, jak i nagrywania filmów.

Inteligentny zoom, w który zaopatrzono aparat LUMIX FZ82, sprawia, iż współczynnik zbliżenia wynosi choćby 120, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości obrazu nawet w sytuacji zastosowania zoomu cyfrowego. Współczynnik zbliżenia można jeszcze powiększyć, łącząc zoom inteligentny z obiektywem Tele Conversion Lens DMW-LT55 (sprzedawany osobno), dzięki któremu daje się znacznie sfotografować pokrytą kraterami powierzchnię Księżyca.

Ocal ulotne chwile od zapomnienia dzięki prędkiej reakcji aparatu w trakcie fotografowania i nagrywania video w rozdzielczości 4K

Matryca MOS, 18,1-megapikselowa, o wysokiej czułości, jest innowacją w aparacie LUMIX FZ82. W połączeniu z procesorem obrazu LSI Venus Engine, gwarantującym wysoką produktywność przetwarzania obrazu, przyczyniła się do osiągnięcia jeszcze lepszej prędkości czasu reakcji, obszerniejszej czułości i wyższej jakości obrazu. Stosując błyskawiczną technikę cyfrowego wyjścia sygnału, aparat FZ82 robi 10 (AFS) / 6 (AFC) klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 18.1 megapikseli przy zaimplementowaniu mechanicznej migawki.

Przewaga, jaką daje technologia 4K, powoduje, iż użytkownik może cieszyć się zdjęciami w rozdzielczości 4K, które zapewnia LUMIX FZ82. Dzięki zastosowaniu technologii 4K użytkownik może robić zdjęcia z szybkością 30 kl./s, zatrzymując w kadrze ulotne chwile. Najlepsze ujęcie, które pozostało zarejestrowane i zapisane w pliku z fotografiami seryjnymi w rozdzielczości 4K, można zapisać jako zdjęcie. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania jednocześnie wielu obrazów jako fotografii w rozdzielczości 4K. Można zapisać do 150 klatek w ciągu 5 sekund następujących po wybranej klatce.

Aparat wyekwipowano w funkcję Post Focus, co umożliwia wybranie obszaru do wyostrzenia choćby po wykonaniu fotografie. Jest to pomocne na przykład w trakcie robienia fotografii makro, która wymagają starannego ustawienia ostrości, albo fotografowania aktywnej sytuacji, gdzie wyostrzony obiekt ulega zmianom. Tę funkcję opracowano, łącząc niezwykle szybki i precyzyjny system DFD (Depth From Defocus), technologię autofokusu i technikę 4K. Równocześnie Post Focus, jak i Focus Stacking można ekspresowo aktywować przy pomocy specjalnego przycisku na górnym panelu.

Aparat LUMIX FZ82 rejestruje oszałamiająco płynne sekwencje video w wysokiej rozdzielczości 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Jest to opcja dodatkowa w stosunku do możliwości nagrywania wideo w pełnym HD (rozdzielczość 1920 x 1080) w AVCHD Progressive albo w formacie MP4 (MPEG-4 / H.264). Podczas tych wszelkich operacji praktycznie poprzez cały czas działa autofokus.

Aparat LUMIX FZ82 pozwala na przycinanie kadru 4K na żywo podczas nagrywania filmu, aby osiągnąć stabilne panoramowanie albo przybliżanie w sekwencjach video. Efekty te na obrazach prezentują się płynnie, ponieważ obiektyw nie porusza się fizycznie.

Użytkownik może skorzystać z rozmaitych opcji nagrywania filmów: High Speed Video (video w wielkiej prędkości), Time Lapse (opóźnienie czasowe) i Stop Motion Animation (animacje poklatkowe). Tryb High Speed Video rejestruje obiekty będące w szybkim ruchu.

Rób wspaniałe zdjęcia i filmiki choćby w mocnym oświetleniu słonecznym
Trzycalowy tylny ekran z rozdzielczością 1040 tys. Punktów, ze statycznym systemem sterowania dotykowego gwarantuje mniej więcej 100-procentowe pole widzenia. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może momentalnie ustawić stosownyą ostrość na obiekcie i natychmiast zwolnić migawkę, dotykając ekranu.

Aparat LUMIX FZ82 ma 0,2-calowy wizjer LVF (Live View Finder) ze współczynnikiem zwiększenia wynoszącym ok. 59 x / 0,46 x (odpowiada to aparatowi 35 mm 4:3) w wysokiej rozdzielczości, równoważnej 1170 tys. Punktów i 100-procentowemu polu widzenia. Dzięki obsługiwaniu 60 kl./s zminimalizowano także opóźnienie obrazu, co powoduje, że aparat nadaje się do fotografowania prędko poruszających się obiektów w solidnym nasłonecznieniu.

Aparat LUMIX FZ82 ma także w pełni manualne sterowanie, co pozwala cieszyć się bardziej kreatywną fotografią. Przeprojektowano również konstrukcję uchwytu.
To pozwala na stabilne utrzymanie aparatu w trakcie dłuższych sesji fotograficznych.

Inne atrybuty
Bogate opcje w celu dalszej rozbudowy
Aparat LUMIX FZ82 zaopatrzono w gorącą stopkę. Jest kompatybilny z szeregiem opcjonalnych akcesoriów, co daje wielką swobodę tworzenia:
◦ Obiektyw Tele Conversion (1.7x): DMW-LT55
◦ Soczewka do zbliżeń: DMW-LC55
◦ Przejściówka do soczewki do zbliżeń: DMW-LA8
◦ Ochraniacz MC: DMW-LMCH55
◦ Filtr ND: DMW-LNDH55
◦ Filtr PL: DMW-LPL55
◦ Zewnętrzna lampa błyskowa: DMW-FL200L (GN20) / DMW-FL360L (GN36) / DMW-FL580L (GN58)
◦ Akumulator: DMW-BMB9
◦ Futerał (torba) do przenoszenia: DMW-BAG2, DMW-CG2, DMW-CZ18

Łatwa łączność bezprzewodowa ze smartfonami za pośrednictwem Wi-Fi®
Aparat LUMIX FZ82 obsługuje łączność Wi-Fi® (IEEE 802.11 b/g/n). Zagwarantuje to bardziej sprężyste możliwości fotografowania i zezwala na natychmiastowe udostępnianie obrazów. Po połączeniu aparatu ze smartfonem bądź tabletem i przy użyciu specjalnej aplikacji Panasonic Image App kompatybilnej z systemami iOS/Android można fotografować, nagrywać wideo, przeglądać obrazy i udostępniać je w trybie zdalnym. Użytkownik może również wysyłać zdjęcia do różnych serwisów mediów społecznościowych z tego miejsca, w którym zrobił zdjęcie.
Ładowanie za pomocą ładowarki lub przez gniazdo USB
Akumulatorek aparatu można ponownie naładować, używając zasilacza prądu zmiennego albo poprzez gniazdo USB, w zależności od tego, która opcja będzie w danym przypadku komfortowojsza dla użytkownika.

Uwagi

• AVCHD to format nagrywania/odtwarzania cyfrowego obrazu wideo wysokiej rozdzielczości (HD) wspólnie wprowadzonym przez Panasonic Corporation i Sony Corporation.
• Symbol Dolby i podwójne D są znakami towarowymi Dolby Laboratories.
• HDMI, logo HDMI i High-Definition Multimedia Interface są znakami handlowymi lub zarejestrowanymi znakami handlowymi HDMI Licensing LLC.
• Wszystkie inne nazwy spółek i produktów są znakami handlowymi adekwatnych podmiotów.
• Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.
• wykorzystanie zarejestrowanych albo drukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych osobiste jest zabronione, ponieważ naruszałoby prawa autorskie właściciela.
• Wygląd i dane technologiczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1 Autofokus oparty na detekcji kontrastu z technologią DFD działa wyłącznie z obiektywami Panasonic Mikro Cztery Trzecie.
2 W AFS w trybie zdjęć szerokokątnych (CIPA).