Panasonic Lumix DMC-GX800 promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Panasonic Lumix DMC-GX800 oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 1899.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-21%
Aparat PANASONIC DC-GX800WEGK Czarny + Obiektyw 12-32mm + 35-100mm DARMOWY TRANSPORT
1899.99
ELECTRO.pl
Aparat PANASONIC DC-GX800WEG-K (12-32mm + 35-100mm)
2009.00
MediaMarkt.pl
Aparat PANASONIC DC-GX800WEG-S (12-32mm + 35-100mm)
2399.00
MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Panasonic
Kategoria:Aparaty cyfrowe

Opis

Panasonic demonstruje LUMIX GX800: wysmakowany i stylowy aparat z progresywnymi technologiami selfie i fotografii w trybie panoramicznym

Cyfrowy jednoobiektywowy bezlusterkowy (DSLM) aparat proponujący możliwość robienia fotografii i nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Wiesbaden, Niemcy (4 stycznia 2017 roku) – Panasonic wprowadza teraz na rynek kompaktowy bezlusterkowy aparat dla fanów selfie, który proponuje najwyższą skuteczność. Oto LUMIX GX800 zapewniający znakomitą jakość obrazu osobom, które pragną uchwycić piękne scenerie i nieszablonowe momenty. Wyekwipowany w zaawansowane rozwiązania techniczne aparat LUMIX GX800 ma obracany tylny wyświetlacz i całą gamę opcji, takich jak nowo zintegrowane funkcje rejestracji zdjęć i obrazów video w rozdzielczości 4K. A to wszystko w wyszukanej, stylowej i kompaktowej obudowie.

Trzycalowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1040 tys. Punktów można obrócić choćby o 180 poziomów. Po wykonaniu obrotu aparat samoczynnie przechodzi w tryb zdjęć autoportretowych. W trybie autoportretowym dostępny jest szereg funkcji pomocnych w pracy ze zdjęciami typu selfie, w tym nowo dodany tryb robienia selfie w rozdzielczości 4K. Dzięki funkcjom upiększania portrety mogą być jeszcze bardziej ciekawe. Funkcja Beauty Retouch, którą można zastosować po zrobieniu zdjęcia, pozwala na retusz estetyczny/wizażowy bezpośrednio w aparacie[1]. W dodatku użytkownicy mogą wyostrzyć lub rozmyć tło, w zależności od potrzeb, dzięki nowej funkcji kontroli tła – Background Control. W trybie autoportretowym można robić fotografie panoramiczne.

16-megapikselowa matryca Digital Live MOS bez dolnoprzepustowego filtra i nowy procesor obrazu Venus Engine pozwalają na uzyskanie wyrazistych obrazów o wysokiej rozdzielczości, co widać po nadzwyczajnym kontraście w najdrobniejszych detalach. Wrażenie robi także odwzorowanie kolorów i maksymalna czułość ISO 25 600.

Aparat LUMIX GX800 rejestruje płynne, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością sekwencje video w rozdzielczości QFHD 4K (rozdzielczość 3840 x 2160) przy lub 24p w MP4*3. Dzięki technologii 4K użytkownicy aparatu mogą cieszyć się zdjęciami w rozdzielczości 4K i szeregiem funkcji pochodnych, takich jak Focus Stacking, Post Focus i Light Composition.

Ci, który chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z funkcji Creative Control (kreatywnej kontroli), Creative Panorama (kreatywnej panoramy) i Photo Style (stylów fotografii) włącznie z trybem zdjęć monochromatycznych (L.Monochrome). Tryb inteligentnej automatyki (Intelligent Auto) i przewodnik po kompozycji scen (Scene Guide) powodują, iż z obsługą LUMIX GX800 poradzą sobie nawet ci, którzy wcześniej nie używali cyfrowych aparatów z wymiennymi obiektywami. Aparat ma zintegrowaną łączność z siecią Wi-Fi®, co zapewnia pokaźniejszą rozciągliwość podczas fotografowania i pozwala na natychmiastowe udostępnienie fotografie dzięki prostej obsłudze.

Aparat LUMIX GX800 jest dostępny w obudowach w kolorze srebrnym, czarnym, pomarańczowym i czarnym podpalanym. Jego wytworny wygląd mieści się w kanonie stylistyki aparatów.

Zrób oszałamiający autoportret dzięki obsłudze selfie w rozdzielczości 4K i w trybie panoramicznym
Nowy aparat LUMIX GX800 został tak zaprojektowany i opracowany, aby robienie selfie było jeszcze obszerniejszą radością. Korzystając z przewagi, którą daje technologia 4K, aparat wychwyci najkorzystniejszy moment na zrobienie fotografie – kiedy wszyscy się uśmiechają przy robieniu grupowego selfie albo gdy w tle coś się porusza, na przykład przejeżdża pociąg.

Funkcje upiększania pozwalają na robienie bardziej niebanalnych portretów dzięki efektom Soft Skin (gładziutkiej skóry), Defocusing (rozmycia) czy Slimming (wyszczuplenia). Po wykonaniu zdjęcia można użyć w aparacie funkcję Beauty Retouch polegającą na retuszowaniu estetycznym albo wizażowym[1]. Nieważne, czy użytkownik robi fotografie podczas podróży czy podczas robiącej duże wrażenie imprezy – tryb kontroli tła (Background Control) powoduje, że może wybrać, czy tło zdjęcia będzie ostre czy rozmyte typu selfie można ponadto robić w trybie panoramicznym. Jest to rozwiązanie świetne dla grupowych selfie, a także dla autoportretów z intensywną scenerią w tle.

Tryb autoportretu włącza się samoczynnie po obróceniu ekranu. Selfie można robić bez konieczności trzymania aparatu. Dzięki czemu użytkownicy LUMIX GX800 posiadają wolne ręce, a tym samym większą swobodę i ekspresję w pozowaniu.
W aparacie GX800 funkcje Face Shutter i Buddy Shutter (wykrywania jednej albo dwóch twarzy) są przystępne przy wyzwalaniu migawki. Migawka uruchamia się z chwilą, gdy użytkownik pomacha ręką przed twarzą albo gdy w kadrze znajdą się dwie twarze.

Uchwyć każdą ulotną chwilę – wiodące technologie 4K i oszałamiające wyniki
Aparat LUMIX GX800 może nagrywać płynne, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością 4K filmy. Mimo tak wysokiej skuteczności jest niezwykle energooszczędny i ma kompaktowe wymiary.

Dzięki zaimplementowaniu technologii 4K użytkownik może robić zdjęcia w tej rozdzielczości z szybkością 30 kl./s, zatrzymując w kadrze ulotne chwile. Najlepsze ujęcie, które zostało zarejestrowane i zapisane w pliku z fotografiami seryjnymi w rozdzielczości 4K, można zapisać jako zdjęcie. W FOTO 4K dostępne są trzy tryby, których można zastosować w zależności od sytuacji: 4K seryjne (tryb Burst), 4K Burst (Start/Stop) i 4K (Pre-burst). Wszystkie pozwalają użytkownikowi na zapis fotografii w wysokiej rozdzielczości równoważnej 8 megapikselom. Jest to jakość wystarczająco dobra do druku w formacie A3. Istnieje możliwość zapisu do 150 klatek w ciągu 5 sekund następujących po wybranej klatce.

Aparat LUMIX GX800 zaopatrzono także w funkcję Post Focus, która umożliwia wybranie obszaru do wyostrzenia choćby po wykonaniu zdjęcia. Jest to pomocne na przykład podczas robienia zdjęć makro, które wymagają dokładnego ustawienia ostrości, lub fotografowania intensywnej scenerii, gdzie wyostrzony obiekt ulega zmianom. Tę funkcję opracowano, łącząc bardzo prędki i precyzyjny system DFD (Depth From Defocus), technologię autofokusu i technologię 4K.

Wysoka jakość obrazu z realistycznymi szczegółami i imponującą reprodukcją kolorów
Aparat LUMIX GX800 zezwala na robienie żywych, realistycznych zdjęć z doskonałą rozdzielczością, wysokim kontrastem i wspaniałą reprodukcją barw. Dzięki usunięciu filtra dolnoprzepustowego podwyższono wynikową rozdzielczości. Procesor obrazu Venus Engine odtwarza żywe, naturalne kolory – na przykład czystego nieba – rozdzielając kolor, nasycenie i jasność, a następnie dokładnie regulując każdy z tych parametrów oddzielnie. Połączenie matrycy Digital Live MOS i procesora obrazu Venus Engine zapewnia uzyskanie wyraźnych realistycznych obrazów z niewielkim szumem, choćby jeśli fotografie robione są w słabych warunkach oświetleniowych.

Autofokus oparty na detekcji kontrastu z technologią DFD (Depth From Defocus) sprawia, iż aparat jest szybki i dokładny. Jest to możliwe dzięki podmianie sygnałów cyfrowych pomiędzy aparatem a obiektywem, który pracuje przy maksymalnym ustawieniu 240 kl./s*1. Pozwala to na niezwłoczne (ok. 0,07 s.) samoczynne ustawienie autofokusu*2.

Szereg innych fascynujących funkcji

Tryb iA+ (Intelligent Auto) do fotografii i sekwencji wideo
Początkującym użytkownikom tryb iA (Intelligent Auto) daje możliwość robienia przepięknych fotografii dzięki różnym funkcjom wspomagającym takim, jak śledzenie poprzez autofokus, inteligentny wybór sceny, rozpoznawanie twarzy, inteligentna kontrola ISO i rozpoznawanie jedzenia.
Przewodnik po scenach
Funkcja przewodnika po scenach (Scene Guide) [1]proponuje 21 przykładowych fotografii zrobionych poprzez profesjonalnych fotografów. Użytkownik wybiera scenę najistotniej zbliżoną do sytuacji, którą chce uwiecznić, a aparat automatycznie ustawia optymalne właściwości.
Kreatywna kontrola
W aparacie LUMIX GX800 przystępny jest szereg funkcji fotografii artystycznej, dzięki któremu fotografia cyfrowa staje się zabawą. Ten lubiany tryb kontroli kreatywnej obejmuje ogółem 22 filtry.
Film poklatkowy
Aparat inicjuje samoczynnie zapisywać fotografie według sekwencji z ustalonym interwałem czasowym po wcześniejszym ustawieniu momentu rozpoczęcia nagrywania, interwału i liczby zdjęć.
Funkcja Snap Movie
pozwala na nagranie niedługiego filmu (2/4/6/8 sekund) i stworzenie pokazu ruchomych zdjęć. W tej funkcji można stopniowo zmieniać ostrość albo dodawać efekt wyciemniania/rozjaśniania (koloru, czerni, bieli).

¹ Wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Oprogramowanie sprzętowe zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.
² Wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego. Oprogramowanie sprzętowe zostanie wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.
³ Rejestracja wideo w trybie Scene Guide w pewnych momentach może być niemożliwa.