Sony Alpha A7 II promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 4 sklepy z produktem Sony Alpha A7 II oraz 6 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 4399.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-53%
Sony Alpha a7 II (ILCE-7M2) body czarny
4399.00
OleOle!
Aparat SONY Alpha A7 II (ILCE7M2B.CEC) Body Czarny
4598.00
Media Expert
Sony Alpha a7 II (ILCE-7M2) body czarny
4599.00
RTV EURO AGD
Alpha ILCE-7M2 Body Aparat SONY
4669.00
MediaMarkt.pl
Alpha α7 II ILCE-7M2KB + 28 - 70 mm Aparat SONY
6169.00
MediaMarkt.pl
Sony Alpha a7 II (ILCE-7M2)+ FE 24-70mm
9449.00
OleOle!

Parametry

Producent:Sony
Kategoria:Aparaty cyfrowe
Rozdzielczość 24.3 Mpx
Przekątna ekranu 3.0 "
Ogniskowa min 42
Ogniskowa max 105
Stabilizator obrazu brak
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Wizjer tak
Nośnik danych karta SD
Balans bieli fluorescencyjny, auto, zachmurzenie, cień, światło dzienne, żarówka, podwodny
Czułość 50, 100, 200, 6400, 25600, 51200
Format zapisu zdjęć RAW, JPEG

Opis

Dzięki 5-kierunkowemu systemowi stabilizacji obrazu pełnoklatkowy korpus α7 II łączy nad wyraz wysoką jakość obrazu z nieszablonową łatwością fotografowania i filmowania z ręki.
5-kierunkowy system stabilizacji obrazu
Aparat α7 II kompensuje pięć rodzajów drgań, które mogą wystąpić przy fotografowaniu i filmowaniu z ręki. Wyjątkowo powiększa to przystępne środki wyrazu. Szeroka sprawność kompensacji — 4,5 stopnia przysłony — pozwala utrwalać odległe obiekty, uzyskać szczegółowe ujęcia z szczególnie niewiele znaczącej odległości czy rejestrować sceny nocne.
Współpraca z szerokim wachlarzem obiektywów
Nowy 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu wyśmienicie ułatwia fotografowanie i nagrywanie z ręki. Kompensuje drgania przy korzystaniu z bardzo wielu obiektywów. Zastosowane w modelu α7 II mocowanie typu E znamionuje się małą odległością pomiędzy tylnym pierścieniem obiektywu a przetwornikiem obrazu. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z różnorodnych obiektywów.
trafna współpraca z każdym obiektywem α
Na korpusie α7 II możesz bez obaw zamontować każdy posiadany obiektyw z mocowaniem rodzaju E, a po zaimplementowaniu trafnego adaptera — także z mocowaniem rodzaju A. Aparat automatycznie rozpoznaje model obiektywu i dobiera trafne właściwości rejestracji obrazu, a także sposób działania 5-kierunkowego systemu stabilizacji obrazu. Jeśli używasz obiektywu z mocowaniem typu E wyposażonego w optyczny stabilizator obrazu (OSS), aparat α7 II wykorzystuje oba systemy stabilizacji: w obiektywie i w korpusie.
efektywny system Fast Hybrid AF
Nowo udoskonalony system Fast Hybrid AF zagwarantuje szczególnie dużą prędkość reakcji, skrupulatne przewidywanie i pokrycie szerokiej strefy — a w wyniku czego niezawodne ustawianie i śledzenie ostrości. Należy do najszybszych systemów spotykanych w korpusach z pełnoklatkową matrycą. Działa o 30 szybciej niż w modelu α7. Precyzyjnie przewiduje ruch obiektów i zezwala na utrzymanie na nich ostrości.
AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy w obiektywach z mocowaniem A
Model α7 II jest wyposażony w system AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy, który działa choćby po zamontowaniu obiektywu z mocowaniem typu A z użyciem specjalnego adaptera LAEA3(LA-EA1). Pozwala to na zastosowanie szerokiego zakresu AF, wysokiej prędkości reakcji, skrupulatnego systemu śledzenia i bardzo prawidłowych cechy optycznych obiektywów z mocowaniem rodzaju A.
24,3-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor™ CMOS
Przetwornik obrazu rejestruje atrakcyjnie wyglądające, 24,3-megapikselowe obrazy, które znamionują się wysoką jakością nawet w samych rogach kadru. Dzięki jego bardzo szerokiemu zakresowi dynamicznemu uzyskasz niski poziom szumów i zaskakująco bogate, subtelne przejścia tonalne. Bardzo realistyczny wygląd każdej sceny to owoc wprowadzonych poprzez Sony innowacji, które pozwalają skrupulatniej uchwycić szczegóły.
Procesor obrazu BIONZ X™
Procesor obrazu BIONZ X realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym i wiernie odwzorowuje faktury i szczegóły — tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układem scalonym o sporej skali integracji, który skraca przetwarzanie obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne detale, pokaźniejszy realizm fotografii i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obsługuje 14-bitowy format RAW bez kompresji
Nowa zgodność z 14-bitowym formatem RAW bez kompresji umożliwia wybór optymalnego formatu dopasowanego do potrzeb. Kamera gwarantuje rewelacyjną jakość przejść tonalnych umożliwiającą zmaksymalizowanie korzyści wynikających z zastosowania szerokiego zakresu dynamicznego przetwornika obrazu.
solidna obudowa ze stopu magnezu
Dla zapewnienia bezawaryjnej pracy w terenie korpus łączy minimalne rozmiary i wagę z mocną konstrukcją. Jego góra i przód i wewnętrzny szkielet są wytwarzane ze sztywnego stopu magnezu — bardzo lekkiego, a przy tym wytrzymałego i stabilnego w używaniu.
Wytrzymałe mocowanie obiektywu
wzmocniona konstrukcja i większa sztywność gniazda na obiektyw umożliwiają bezpieczny montaż choćby dużych i ciężkich obiektywów — takich jak superteleobiektywy czy modele asygnowane do nagrywania filmów.
udoskonalony uchwyt i spust migawki
kształt i wysokość uchwytu na korpusie pomagają w pewniejszym trzymaniu aparatu nawet przy pracy z znacznym obiektywem. Pozwalająskuteczniej posługiwać się pokrętłami i przyciskiem spustu migawki. Sam spust migawki ma obecnie nowy zarys i jest przesunięty ku przodowi. Usprawnia to naturalne realizowanie fotografii i uniknięcie poruszenia obrazu.
Ekspresywne filmy z lekkiego korpusu
Choć korpus α7 II ma niewielkie wymiary, doświadczony filmowiec błyskawicznie odkryje jego obszerny potencjał. Aparat pozwala bowiem na nagrywanie materiału, który będzie urzekać jakością obrazu i dźwięku, filmów z miękko rozmytym tłem i wyjątkowo wyraźnymi szczegółami. Spora czułość gwarantuje żywy obraz choćby przy nagrywaniu ciemnych scen. Wachlarz twórczych możliwości zwiększają ponadto profile obrazu i tryby P/A/S/M.
Kontrastowy wizjer XGA OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości
Wygoda i komfort obsługi to pomiędzy innymi zasługa świetnego wizjera. Wyświetlany w nim obraz uwzględnia wszystkie wybrane ustawienia aparatu — pozwala zatem obejrzeć zdjęcie jeszcze przed jego wykonaniem. Dopełniającą zaletę stanowi nowoczesny system optyczny z 3 soczewkami, który zapewnia bogate przejścia tonalne i niezwykle znaczny kontrast.
zrównoważony obraz w wizjerze
Stabilizacji może być także poddawany obraz w wizjerze i na ekranie LCD. Podgląd w takim trybie jest osiągalny po wciśnięciu do połowy spustu migawki, przy rozszerzaniu obrazu i w w trakcie filmowania. Upraszcza to pracę nad kompilacją i ustawianie ostrości przy zdjęciach z użyciem teleobiektywu lub obiektywu do makrofotografii.
Funkcja śledzenia ostrości
skuteczne utrzymywanie ostrości na ruchomych obiektach to efekt udoskonaleń w systemie śledzenia ostrości. Dzięki uwzględnieniu dodatkowych danych ze sceny system ten dobiera i wykorzystuje optymalne pole AF — gwarantując wydajne, jednostajne ustawianie ostrości. Znacznie udoskonalone wykrywanie i śledzenie ruchomych obiektów to także zasługa naszej zaawansowanej, firmowej technologii analizy obrazu.
Technologie reprodukcji szczegółów i kompensacji dyfrakcji
technika reprodukcji szczegółów gwarantuje wierniejsze odwzorowanie detali obrazu. Technologia kompensacji dyfrakcji udoskonala jakość detali w trakcie zdjęć przy solidnie przymkniętej przysłonie obiektywu.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym odcieniu, jak niebo), żeby następnie wyeliminować z nich szum właściwie dobraną metodą. W konsekwencji uzyskuje się zauważalne obniżenie poziomu zakłóceń — i znacznie czystszy obraz.
Profile obrazu
Przed dokonaniem nagrania można skorygować takie aspekty wyglądu filmu, jak przejścia tonalne, kolorystyka i szczegółowość obrazu. Wybrane cechy można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Urządzenie zezwala na zapis siedmiu takich profilów.
Ustawienie gamma S-Log2
To stworzone poprzez Sony ustawienie krzywej gamma, wykorzystywane w profesjonalnych kamerach video, 13-krotnie zwiększa zakres dynamiczny, wzbogaca przejścia tonalne i uniemożliwia prześwietlaniu świateł i niedoświetlaniu cieni. Korekta kolorystyki w postprodukcji zapewni mały poziom szumów i perfekcyjną szczegółowość obrazu, a w rezultacie pozwoli na wykorzystanie przeróżnych form wyrazu.
Kod czasowy / Bity użytkownika
Ta funkcja pozwala na wybór ustawienia „Rec Run'', przy którym kod czasowy rozszerza się tylko w czasie nagrywania,, a także „Free Run'', przy którym kod czasowy zwiększa się stale. Dodatkowo można wybrać zapis z kompensacją kodu czasowego (drop frame) albo bez kompensacji (non drop frame). Aparat α7 II umożliwia w dodatku reprodukcję czystego sygnału HDMI z osadzonym kodem czasowym.
Wyjście „czystego'' sygnału HDMI
Dzięki złączu HDMI możliwe jest przesyłanie w czasie rzeczywistym sygnału Full HD na wielki wyświetlacz zewnętrznego monitora. Ta funkcja zezwala na nagrywanie filmu bez kompresji na urządzenie zewnętrzne, bez nakładania na obraz informacji o ujęciu.
precyzyjnie zaprojektowany system obsługi
elementy sterujące zoptymalizowano w taki sposób, aby umożliwić szybkie, instynktowne zmienianie ustawień podczas podglądu obrazu w wizjerze. Skorygowano położenie i działanie przedniego i tylnego pokrętła, dzięki temu stały się one komfortowojsze w użyciu. Na skutek czego obecny system obsługi przewyższa choćby rozwiązania z poprzednich modeli α7.
Łatwa personalizacja przycisków
standardowe funkcje wielu przycisków możesz zmienić na takie, z których korzystasz najczęściej. Dzięki temu obsługa aparatu stanie się wygodniejsza i bardziej instynktowna. Do 10 przycisków można łącznie przypisać 56 funkcji.
wygodny, uchylny wyświetlacz LCD
wykonywanie zdjęć z nietypowych perspektyw umożliwia ruchomy wyświetlacz LCD, który można odchylić o mniej więcej 107° w górę i 41° w dół. W połączeniu z lekkością i użytecznością całego urządzenia zagwarantuje on znacznie obszerniejsze możliwości wykonywania fotografii. Wyświetlany obraz pozostaje korzystnie widoczny choćby w pełnym słońcu: dzięki technologii WhiteMagic jego jasność jest niemal dwukrotnie pokaźniejsza aniżeli w charakterystycznych wyświetlaczach.
System ochrony przed kurzem i powłoka
Aby na zdjęciach nie pojawiały się brzydkie plamy, filtr optyczny na matrycy jest pokryty specjalną warstwą antystatyczną, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu i wilgoci w czasie podmiany obiektywów. Oprócz tego aparat jest wyekwipowany w mechaniczny system ochrony przed kurzem. Po włączeniu trybu czyszczenia wprowadza on przetwornik obrazu w intensywne wibracje i powoduje odrywanie się drobinek kurzu osadzonych na filtrze.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem zezwala na zastosowanie smartfonu lub tabletu jako wizjera oraz pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie albo tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz trudnego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — wystarczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem za pomocą smartfona, możesz wykonywać zdjęcia z nietypowych, skomplikowanych do uzyskania perspektyw lub fotografować się z grupą przyjaciół oraz od razu przesyłać zdjęcia do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Serwis PlayMemories Camera Apps™ www.sony.net/pmca
Serwis z aplikacjami PlayMemories Camera Apps pozwala wzbogacać komplet funkcji aparatu dodatkowymi możliwościami. Powiększają one swobodę twórczej ekspresji, zupełnie jak uzupełniające obiektywy i akcesoria.
Wieloklatkowa redukcja szumów
Ten tryb pokaźnie osłabia szumy i rozszerza czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu ani lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, zwiększa się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.
Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najlepszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje staranność odcieni i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie niezbędne narzędzia do regulacji z szybkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie zapytania dotyczące zakupu i wykorzystywania rozwiązań Capture One oraz pomocy w tym zakresie należy kierować do firmy Phase One.
fotografie w tempie 5 kl./s z automatyką ostrości/ekspozycji i śledzeniem ostrości
Kiedy fotografowany obiekt momentalnie się porusza, do uchwycenia najważniejszego momentu na ostrej, należycie naświetlonej fotografii można zastosować tryb fotografii seryjnych z prędkością 5 kl./s. W tym trybie działa jeszcze automatyka ostrości i ekspozycji. Lepszy algorytm starannie przewiduje ruch obiektów i zezwala na utrzymanie na nich ostrości nawet w czasie zdjęć seryjnych.
Format XAVC S: profesjonalna jakość zapisu
Aby uzyskać najwyższą możliwą jakość i mały poziom zakłóceń, można nagrywać obraz w formacie XAVC S, będącym adaptacją mistrzowskiego formatu XAVC 4K/HD. Pozwala on na zapis filmów Full HD (1920 x 1080) przy przepływności 50 Mb/s (60p/50p, 30p/25p, 24p), z dźwiękiem Linear PCM.
artykuł
producent
Kod producenta
ILCE7M2B.CEC
EAN
4548736001701
dane podstawowe
Alpha
Czarny
Lampa błyskowa
Gorąca stopka
automatyczny
Błysk wypełniający
Redukcja czerwonych oczu
Synchronizacja z długim czasem ekspozycji
Włączona
Wyłączona
Przetwornik obrazu Fizyczne
Magnezowy korpus
wytrzymała na kurz
wytrzymała na zachlapania
Obiektyw Zapis informacji Balans bieli
samoczynny
Chmury
Cień
Lampa błyskowa
Pod wodą
Światło dzienne
Świetlówki
Ustawienia wg skali Kelvin
Wolfram
Funkcje
Centralnie ważony
Punktowy
Wielosegmentowy
Automatyka
Automatyka programowa z fleksją programu (P)
Automatyka z preselekcją czasu (S)
Automatyka z preselekcją przysłony (A)
Film
Ręczna Ekspozycja (M)
Ciągły AF
Pojedynczy AF (S-AF)
Czarno-biały
Pejzaż
Portret
Sceny nocne
Zachód słońca
10 sekund
2 sekundy
Tak
Czarno-biały
Sepia
techniczne
W zależności od lampy błyskowej
W zależności od lampy błyskowej
Akumulator Li-Ion
Akumulator jonowo-litowy
przewód USB
Pasek na ramię
Podgląd zdjęc
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
rodzaj gwarancji
Producenta
dane o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty