Sony Alpha A7 III promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Sony Alpha A7 III oraz 6 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 7779.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-16%
Aparat SONY Alpha A7 III ILCE-7M3 Body Czarny
7779.00
Media Expert
Alpha α7 III ILCE-7M3B Body Aparat SONY
8399.00
MediaMarkt.pl
Sony a7 III (ILCE-7M3B) body
8399.00
RTV EURO AGD
Aparat SONY Alpha A7 III (ILCE7M3KB.CEC) Body Czarny + Obiektyw Sony SEL 28-70mm
8849.00
Media Expert
Sony Alpha a7 III (ILCE-7M3K) + 28-70 mm
8899.00
RTV EURO AGD
Alpha α7 III ILCE-7M3KB + 28 - 70 mm Aparat SONY
9289.00
MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Sony
Kategoria:Aparaty cyfrowe

Opis

Główne atuty: Alfa 7 III to trzecia odsłona pełnoklatkowego bezlusterkowca klasy premium należącego do systemu Sony. Użycie nowo opracowanej matrycy o rozdzielczości 24.2 MPx z 5 osiową stabilizacją pozwala rejestrować bardzo realistyczne zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K.

spory zakres dynamiczny wraz z szybkim i celnym autofokusem umożliwiają fotografowanie w najróżniejszych warunkach oświetleniowych, natomiast uszczelniona pokrywa nie obawia się niełatwych warunków atmosferycznych.

Wszystko to sprawia, że A7 III to wszechstronne urządzenie, które stanie na wysokości zadania w wielu zastosowaniach. Cechy i korzyści Nowa matryca o obszernej rozdzielczości Sercem aparatu jest pełnoklatkowa matryca CMOS Exmor R o rozdzielczości 24.2 MPx.

Jest ona wspierana poprzez procesor BIONZ X wyróżniający się potężną mocą obliczeniową – zwiększoną o około 80% w stosunku do modelu Sony A7 II. Tak progresywne komponenty pozwalają uzyskać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości eksponujące się zakresem dynamicznym sięgającym 15 poziomów EV.

uzupełniającą zaletą A7III jest obszerny zakres czułości ISO (50-204 800), pozwalający na fotografowanie w niemal każdych warunkach oświetleniowych, od pełnego słońca po ciemne wnętrza. Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW.

Format ten uwydatnia się ogromem zapisywanych danych, które możesz użyć podczas późniejszej obróbki na komputerze. Zrównoważone fotografie z ręki A7 III podobnie jak poprzednik – model A7 II, ma 5-osiową stabilizację obrazu.

jednak w nieniejszej wersji jej skuteczność została powiększona do imponujących 5 stopni EV. W praktyce oznacza to, iż możesz wykonać nieporuszone fotografie przy zastosowaniu … 32-krotnie dłuższego czasu naświetlania (jest to wartość maksymalna).

ponadto użycie takiego rozwiązania umożliwia korzystanie z dobrodziejstw stabilizacji ze wszystkimi używanymi obiektywami. Stabilizacja matrycy wspaniale sprawdza się dodatkowo przy filmowaniu w wielu sytuacjach zastępując posiadanie dodatkowych stabilizatorów i gimbali.

nowatorski autofokus i szybka praca Niniejszy aparat producenta Sony wykorzystuje prekursorską technologię 4D Focus wyraźnie polepszającą charakterystykę pracy automatycznego ustawiania ostrości. A7III posiada aż 425 pól z detekcją kontrastu oraz sensor z 693 polami detekcji fazy analogiczny do zastosowanego w modelu α9.

Taka budowa systemu AF umożliwia pokrycie około 93% kadru polami AF pozwalając na ostrzenie w dowolny fragment kadru. W stosunku do A7II poprawiono na dodatek pracę AF w słabych warunkach oświetleniowych, w takiej sytuacji model A7III potrafi ustawić ostrość prawie dwa razy szybciej aniżeli druga odsłona linii A7.

Nie ulega wątpliwości, że A7III to aparat wybijający się na tle konkurencji pod wieloma względami, nie inaczej jest w sytuacji zdjęć seryjnych. Realne jest choćby wykonanie 10 zdjęć na sekundę, natomiast długość serii (ilość wytwarzanych fotografii) zależy od formatu zapisywanych plików i pokazuje się następująco: do 177 obrazów JPEG do 89 obrazów RAW (z kompresją) do 40 obrazów RAW (bez kompresji) Filmy 4K zaawansowane funkcje fotograficzne to nie jedyne atuty omawianego aparatu.

Ciekawostką, która pozwoli Ci się rozwinąć jest filmowanie w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). W tym trybie aparat wykorzystuje pełną szerokość przetwornika. Stanowczo ważny jest jeszcze proces rejestracji obrazu, podczas którego piksele nie są łączone w grupy.

Aparat rejestruje wtedy wyraźnie więcej informacji niżeli jest to niezbędne do uzyskania rozdzielczości 4K. Dopiero w drugim etapie materiał jest przekształcany do rozdzielczości 4K, dzięki temu wyróżnia się niespotykaną szczegółowością i głębią.

Osoby atrakcyjne się filmowaniem od dłuższego czasu docenią możliwość wyboru profilu obrazu HLG zezwalającego na uzyskanie naturalnych obrazów 4K HDR na wyświetlaczach zgodnych z tą technologią. Użytkownicy mają także dostęp do krzywych gamma (S-Log2 i S-Log3) usprawniających uzyskanie trafnej kolorystyki podczas obróbki na komputerze.

Natomiast miłośnicy efektu slow-motion mogą rejestrować filmy o rozdzielczości FullHD w 120 klatkach na sekundę. Wielka gama akcesoriów dodatkowych, jak mikrofony, rejestratory czy stabilizatory pozwolą rozbudować aparat pod kątem profesjonalnego zestawu filmowego.

Ergonomia Komfort używania aparatu jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym czy będziemy używać go z przyjemnością. Wiedzą o tym inżynierowie marki Sony, którzy wyposażyli A7III w przyciski funkcyjne (Fn), menu, wyświetlanie obrazu, porządkowanie fotografii zaraz po ich wykonaniu.

Funkcje te działają na dodatek podczas transferu fotografii z bufora do karty pamięci. Jak przystało na korpus kierowany do zwolenników nie mogło zabraknąć dwóch slotów na karty pamięci, a także wielu przycisków programowalnych, w obecnej wersji jest ich aż 11 i można do nich przypisać łącznie 81 funkcji.

w dodatku poprawiono też zarządzanie energią, dzięki czemu można zrobić do 710 zdjęć na jednym akumulatorze. By usprawnić udostępnianie fotografii aparat zaopatrzono w technologie Wi-Fi zezwalającą na przesyłanie zdjęć do smartfona, tableta albo serwera FTP.

Ruchomy, 2.95-calowy wyświetlacz LCD Urządzenie zostało wyposażone w uchylny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 0.91 miliona punktów. Ruchomy wyświetlacz ułatwia kadrowanie z nietypowej perspektywy co przydaje się równocześnie podczas fotografowania jak i filmowania.

Wysoka rozdzielczość ekranu, a także wierne odwzorowanie barw pozwala ocenić efekt już podczas kadrowania. Wizjer elektroniczny o obszernej rozdzielczości zastosowany w aparacie wizjer elektroniczny o rozdzielczości ponad 2mln punktów wyrożnia się świetną szczegółowością obrazu.

Pokrycie kadru wynoszące 100% zezwala na zaobserwowanie precyzyjnie tego co odszuka się finalnie na zdjęciu. W wizjerze elektronicznym jeszcze przed zrobieniem zdjęcia widać staranne efekt wybranych ustawień, w tym wszelkego rodzaju filtrów.

Rozwiązanie takie zezwala na ocenienie zdjęcia jeszcze przed wykonaniem. Wizjer elektroniczny nadzwyczajnie sprawdza się dodatkowo do przeglądania fotografii w ostrym słońcu, gdzie widoczność na wyświetlaczu jest ograniczona.

potężna, uszczelniana pokrywa pokrywa aparatu Sony A7 III została tworzona z lekkiego, a także szczególnie wytrzymałego stopu magnezu. W połączeniu z licznymi uszczelnieniami wspaniale sprawdzi się w nieprzystępnych warunkach, które nieraz występują podczas pracy reportera czy podróżnika.

Możesz więc wziąć aparat wszędzie gdzie tego Ci trzeba i używać wtedy gdy potrzebujesz, niezależnie od pogody. Aparat poradzi sobie zarówno na śniegu, jak i lekkim deszczu.