Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Sony Cyber-Shot DSC-RX100 III oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 2799.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-9%
DSC-RX100 III Aparat SONY
2799.00
MediaMarkt.pl
-9%
Sony Cyber-shot DSC-RX100 III (czarny)
2799.00
RTV EURO AGD
Sony Cyber-shot DSC-RX100 III (czarny) + uchwyt
3079.00
RTV EURO AGD

Parametry

Producent:Sony
Kategoria:Aparaty cyfrowe
Rozdzielczość 20.1 Mpx
Zoom optyczny 2 x
Zoom cyfrowy 11 x
Przekątna ekranu 3.0 "
Ogniskowa min 24
Ogniskowa max 70
Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD)
Nośnik danych karta microSD, karta SD
Rodzaj zasilania akumulator
Kolor czarny
Balans bieli żarówka, auto, zachmurzenie, światło dzienne, cień
Czułość 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10000, 12800, 125
Format zapisu zdjęć JPEG

Opis

Sony RX100 III

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® rodzaju 1,0" o wydajnej rozdzielczości 20,1 megapiksela
produkowany w technice BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" gwarantuje jasność i czystość obrazu na fotografiach i filmach. Jego specjalna, opracowana poprzez Sony konstrukcja gwarantuje czterokrotnie większą światłoczułość, uzyskaną dzięki przeniesieniu na spód matrycy obwodów przysłaniających światło.
Procesor BIONZ X™: lepszy wygląd szczegółów i faktur
Zanim aparat cyfrowy zapisze lub wyświetli piękną fotografię, konieczne jest trafne przekształcenie światła docierającego do matrycy. Procesor, który wykonuje to przekształcenie, jest tak samo ważny jak stosowany obiektyw i sama matryca. Z tego powodu firma Sony opracowała progresywny procesor BIONZ™ X. To właśnie dzięki niemu uzyskuje się bardziej naturalne detale, obszerniejszy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24 – 70 mm F1,8-2,8
Przy najszerszym kącie obiektyw ma ogniskową 24 mm i nadzwyczajnie nadaje się do fotografowania architektury i krajobrazów. Maksymalna ogniskowa 70 mm i jasność F2,8 wyśmienicie sprawdzają się przy fotografowaniu portretów i niewiele znaczących obiektów (z odległości od 30 cm); umożliwiają także miękkie rozmywanie tła. Optyka marki ZEISS, będąca owocem przeszło 150 lat tradycji i doświadczeń, zapewnia żywy kontrast i pierwszorzędną ostrość obrazu, a dzięki zastosowaniu wielowarstwowej powłoki optycznej usuwa niechciane refleksy.
Lepsze zdjęcia dzięki zaimplementowanemu wizjerowi elektronicznemu
zaimplementowany wizjer elektroniczny umożliwia precyzyjniejsze komponowanie ujęć, zwłaszcza w dynamicznym oświetleniu. Dla obszerniejszej wygody aparat jest dodatkowo zaopatrzony w czujka zbliżenia oka, szybko przełączający wyświetlanie pomiędzy wizjerem a ekranem LCD.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i optymalnie dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), aby następnie usunąć z nich szum adekwatnie dopasowaną metodą. W konsekwencji widocznie udoskonala się jakość obrazu, zwłaszcza przy sporych ustawieniach czułości.
Reprodukcja szczegółów i kompensacja dyfrakcji
Pełne wykorzystaniu potencjału matrycy obrazu i obiektywów upraszczają zróżnicowane rozwiązania. Technologia reprodukcji szczegółów pozwala uniknąć typowego dla zdjęć cyfrowych przerysowania krawędzi. Kompensacja dyfrakcji przeciwdziała nieostremu odwzorowywaniu punktów świetlnych, zwłaszcza przy przymkniętej przysłonie (większych wartościach F).
Format XAVC S 50 Mb/s — doskonały do rejestracji szybkiego ruchu
Format XAVC S eksponuje się dużą przepływnością obrazu i jest asygnowany dla filmowców, którym zależy na poprawie jakości nagrywanego obrazu. Opracowano go na podstawie fachowego formatu XAVC, wykorzystywanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki inteligentnej kompresji danych uzyskano wymiary plików przypasowane do możliwości urządzeń powszechnego użytku.
Zapis w formatach XAVC S i AVCHD
Zapis materiału Full HD w formacie XAVC S może się odbywać przy przepływności 50 Mb/s, gwarantującej wyjątkową jakość i minimalną ilość zakłóceń. Filmy można ponadto nagrywać w formacie AVCHD, obsługiwanym przez niemało programów edycyjnych.
Lepsza jakość obrazu dzięki odczytowi wszystkich pikseli z matrycy
Dzięki szerokiej sprawności i szybkości procesora BIONZ X generacja obrazu odbywa się z wykorzystaniem informacji ze wszystkich pikseli matrycy. W wyniku czego w obrazie o wysokiej rozdzielczości występuje istotnie mniej zakłóceń. Końcowy film przewyższa więc jakością choćby nagrania z drogich, pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych.
doskonałe portrety z ostrością nastawioną na oczy
W uzyskaniu udanych zdjęć portretowych wyjątkowo pomaga funkcja nastawiania ostrości na oczy. Sekret profesjonalnie wyglądających portretów polega bowiem na połączeniu świetnej ostrości oczu fotografowanej osoby z miękko rozmytym tłem. Dzięki tej opracowanej poprzez Sony funkcji takie połączenie uzyskuje się samoczynnie — można więc skoncentrować się na wyborze właściwego momentu wyzwolenia migawki.
Śledzenie ostrości ruchomych obiektów
Jak utrzymać wyśmienitą ostrość na obiekcie, który chwilami wychodzi poza kadr, odwraca się tyłem do aparatu albo znika za drzewem? Jest na sposób: funkcja śledzenia ostrości pozwoli ostro uchwycić dzieci biegające po podwórku i zawodowych narciarzy na stoku.
Możliwość twórczego, ręcznego nastawiania ostrości
Zdarza się, że automatyka aparatu nie wystarcza do osiągnięcia zamierzonego efektu twórczego. Z pomocą przychodzi wówczas tryb ręcznego nastawiania ostrości (MF). Można w nim używać takich funkcji, jak MF Assist (powiększanie obrazu) i peaking (wyróżnianie krawędzi obiektów, na które jest ustawiona ostrość).
Odchylany o 180° ekran LCD: elastyczność przy komponowaniu ujęć
Odchylany, 3-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości bardzo ułatwia komponowanie obrazu przy zdjęciach znad głowy lub znad samej ziemi.
przeróżne formaty zapisu: uniwersalność przy nagrywaniu.
Do wyboru jest szereg formatów zapisu, które ułatwiają uzyskanie żądanego materiału. Kodeki AVCHD i XAVC S zapewniają dużą przepływność, ważną przy dalszej edycji nagrania i wyświetlaniu na sporym ekranie. Pliki nagrane w formacie MP4 można z kolei szybko przesyłać i udostępniać.
Wyświetlanie fotografii 4K na znacznym ekranie
zdjęcia i filmy można wyświetlić na telewizorze Sony 4K — i oglądać ładny obraz w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Łączenie sprzętów jest niezwykle proste i wymaga użycia jednego przewodu HDMI.
Przycisk sterujący i przycisk funkcji użytkownika
Pasjonaci fotografii z zadowoleniem powitają pierścień sterujący na obiektywie, służący do nastawiania czasu migawki, przysłony i innych parametrów ujęcia.
W dopasowaniu aparatu do własnego stylu pracy pomagają ponadto przyciski o programowanej funkcji, do których można łącznie przypisać 42 dostępne funkcje.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem pozwala na wykorzystanie smartfonu albo tabletu jako wizjera i pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać fotografie i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz trudnego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — wystarczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem za pomocą smartfona, możesz wykonywać zdjęcia z nietypowych, trudnych do uzyskania perspektyw albo fotografować się z grupą przyjaciół oraz od razu przesyłać zdjęcia do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje precyzyjność kolorów i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością przypasowania do jednostkowych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie konieczne narzędzia do regulacji z szybkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie pytania na temat programu Capture One Express (dla Sony) i pomocy go dotyczącej, w tym pytania dotyczące praktycznej kompatybilności, prosimy kierować do firmy Phase One.
Współpraca z iMovie i Final Cut Pro X
artykuł jest zgodny z aplikacjami Final Cut Pro X, a także iMovie.