Chiny Goja suszona - owoce 0.5 kg promocja 2023

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:Chiny
Kategoria:Bakalie, orzechy, wiórki
Rodzaj suszone owoce

Opis

Owoce goji suszone

Owoce goji suszone BadaPak uchodzą za jedne z najzdrowszych owoców świata. Nazywane są czerwonymi diamentami i należą do zacnego grona superfoods. Są bogactwem dwóch cennych witamin – wit A i C. Zawierają także witaminę E (to dodatkowo silny przeciwutleniacz) i wit z grupy B (tiaminę, ryboflawinę, pirydoksynę). Owoce goji suszone BadaPak zawierają istotnie więcej przeciwutleniaczy. Należą do nich również beta-karoten, zeaksantyna, luteina i likopen. Kolejne mocne strony tych jagód to znaczna zawartość minerałów takich jak: fosfor, cynk, potas, magnez, selen, sód, wapń i żelazo. Suszona goja BadaPak zawiera białko, w którego skład wchodzi aż 18 aminokwasów. Poza tym to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega – 6.

Owoce goji suszone BadaPak mogą być spożywane bezpośrednio. To dobra przekąska smakiem przypominająca rodzynki. Użycie w kuchni jest nieograniczone. W głównej mierze suszona goja dodawana jest do jogurtów, owsianek, napojów i do zup i potraw z ryżem. To także prawidłowy dodatek do ciast, ciasteczek czy domowych batoników. Z owoców zalanych gorącą wodą można przygotować aromatyczny napar.

Goja to owoce kolcowoju chińskiego, krzewu pochodzącego z Azji. Aktualnie uprawiany jest w wielu miejscach na świecie. Kolcowój chiński jest potężnie rozgałęziony, dorasta do 1-2 m wysokości. Jego owoce to podłużne czerwone jagody. Co niebanalne nie można ich zrywać dłońmi, kontakt ze skórą powoduje, iż owoce się utleniają i zmieniają barwę na czarną.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane na dodatek sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

marka stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.