Orzechy brazylijskie 1 kg marki Badapak promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Bakalie, orzechy, wiórki
Rodzaj orzechy

Opis

Orzechy brazylijskie

Orzechy brazylijskie BadaPak w ponad 50% składają się z tłuszczów. Na tle innych orzechów wyróżniają się zawartością selenu. Zawierają go najwięcej z całej grupy orzechów. Są prawidłowym źródłem potasu (659mg w 100g), fosforu (725mg w 100g), magnezu (376mg w 100g) a także wapnia, sodu i cynku. Nie brakuje w nich witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem, a potocznie zwana witaminą młodości. Prócz niej odszukamy ponadto witaminy z gruby B – kwas foliowy i wit. C. Orzechy brazylijskie to także dostawca błonnika pokarmowego.

Orzechy brazylijskie BadaPak można spożywać bezpośrednio. Swoje użycie w kuchni odnajdą jako składnik deserów, czekolad, ciasteczek czy również musli.

Orzech brazylijski jest nasieniem drzewa o imponujących wymiarach, zwanego orzesznicą brazylijską lub wyniosłą. Osiąga ona nawet 60m wysokości. Orzesznica w swych naturalnych warunkach występuje w lasach Amazonii, a na ogół w Brazylii, Boliwii i Peru.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane dodatkowo sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia produktu są zdjęciami poglądowymi i mogą się rożnić od aktualnej partii.

producent stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii produktu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawów, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.