Ziarno kukurydzy (popcorn) 5 kg, ZP promocja 2023

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Bakalie, orzechy, wiórki

Opis

Ziarno kukurydzy (popcorn)

Ziarno kukurydzy BadaPak mieści około 10% białka, około 60% węglowodanów, a także całkiem dużo błonnika pokarmowego. Kukurydza swój słodki smak zawdzięcza ilości cukru, która jest większa niż w innych zbożach. Jej żółte ziarna zawierają wit E, D i wit z grupy B (B1, B2, PP, B6). Wśród składników mineralnych na uwagę zasługuje obecność potasu, fosforu i magnezu. Na dodatek ma dwa silne antyoksydanty: luteinę i zeaksantynę.

Ziarno kukurydzy BadaPak dedykowane jest do uprażenia popcornu. Będzie on świetną alternatywą słodkich przekąsek i chipsów. A jeśli to jego przyrządzenia ograniczymy liczba tłuszczu i soli będzie to całkiem zdrowy przysmak. Do przyrządzenia popcornu potrzebujemy tylko garnka i odrobiny tłuszczu. Na rozgrzany olej należy wsypać ziarna popcornu, przykryć pokrywką (w innym wypadku gotowy popcorn będzie wyskakiwał z naczynia). Popcorn będzie gotowy, gdy ziarna przestaną strzelać.

Kukurydza to jedna z najpopularniejszych roślin uprawnych świata. Ojczyzną kukurydzy jest oczywiście Ameryka, tam to warzywo jest przysmakiem. Wiadomo również, że co najmniej 7tysięcy lat temu warzywo to było uprawiane poprzez Majów, Azteków i Inków. Do Europy dotarło na statkach Krzysztofa Kolumba. Częścią użytkową kukurydzy jest kolba złożona z licznych, mięsistych żółto złocistych ziaren.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane dodatkowo sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten oraz produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia towaru są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie artykułu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii towaru.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.