Etos Wojownika - Steven Pressfield promocja 2023

sprawdź dostępność w sklepie OSMPower.pl

Parametry

Producent:OSMpower
Kategoria:Biznes, ekonomia
ISBN 9788366516052

Opis

Wszyscy jesteśmy wojownikami!

Etos Wojownika - to narracja w niepowtarzalnym stylu, w której Pressfield kontempluje naturę etosu wojownika i zasady, według których wojownik, choćby metaforyczny, musi innowacyjnać.


„Wola zwycięstwa może być demonstrowana w miejscach innych niżeli faktyczna bitwa".


Kim jest wojownik?

To każdy z nas. Każdy który codziennie zmaga się z wewnętrznymi demonami samosabotażu, zdrady, wątpliwości. Nie wspominając o prawdziwych zewnętrznych wrogach, którzy nam towarzyszą. Musimy się z nimi mierzyć w naszej sztuce, biznesach i w życiu osobistym.

Etos Wojownika przejmuje koncepcję profesjonalisty i przywraca ją do pierwotnych instynktów z czasów kiedy ludzie byli jeszcze myśliwymi aby przeżyć oraz starożytnej falangi hoplitów. Profesjonalista to wojownik, a wojownik to profesjonalista. Steven Pressfield autor książki, ma nadzieję, że Ci których odrzuca skojarzenie ze słowem wojna jeszcze raz przemyślą metaforę zawartą w tytule i to, jak może im ona pomóc w ich życiu artystycznym, przedsiębiorczym i osobistym.

najkorzystniejszym przedsmakiem tej pozycji będzie zamieszczona poniżej historia Aleksandra sporego:


Pewnego razu Aleksander przeprowadzał swoją armię przez bezwodną pustynię. Kolumna była rozciągnięta przez dużo kilometrów. Ludzie wraz z końmi padali z pragnienia. Nagle oddział zwiadowców galopował w stronę króla. Znaleźli znikome źródło i napełnili hełm wodą. Pośpieszyli do Aleksandra i wręczyli mu zdobycz. Armia utrzymywała się w miejscu, wszyscy skupili swój wzrok na dowódcy. Aleksander podziękował za dostarczenie mu tego daru. Bez dotknięcia ani kropli, wlał cenny płyn prosto do piasku. Natychmiast wzniósł się pokaźny okrzyk toczący się z jednego końca kolumny na drugi. Słyszano człowieka, który powiedział: Z takim królem, żadna siła na ziemi nie może nam się przeciwstawić.


Ta książka pomoże Ci w życiu artystycznym, przedsiębiorczym i osobistym.sprawdź WSZYSTKIE KSIĄŻKI STEVENA PRESSFIELDA