Wojna sztuki - steven pressfield marki Osmpower promocja 2023

sprawdź dostępność w sklepie OSMPower.pl

Parametry

Producent:OSMpower
Kategoria:Biznes, ekonomia
ISBN 9788366516069

Opis

Pokonaj wszelkie blokady przed twórczością

„Mylisz się, jeśli uważasz, że tylko Ty zmagasz się z niechęcią do zmiany.
Każdy tego doświadcza"


Książka akcentuje formy oporu, na jakie napotykają artyści, przedsiębiorcy, sportowcy i inni, którzy próbują przełamać twórcze bariery. Książka ma kontynuację pod tytułem Do Roboty!

Najważniejsze lekcje z książki:
  • myśl o swojej pracy jako o twórczości, którą jesteś zobowiązany udostępnić dla świata. Przestań ograniczać się do myślenia jedynie o własnej wygodzie. Wyznacz swój cel i skonstruuj plan jego realizacji tak, żeby jego osiągnięcie służyło obszerniejszej społeczności.
  • im ważniejsze jest działanie dla naszego rozwoju, tym większy opór będziemy odczuwać w kierunku jego realizacji. Przestań zastanawiać, czy coś jest dla Ciebie naprawdę ważne. Twoje ciało samo daje Ci sygnał, że powinieneś wyruszyć w tym właśnie kierunku.
  • wojownik i artysta żyją według tego samego kodeksu konieczności, który nakazuje walczyć na nowo każdego dnia." Jeżeli będziesz wystarczająco wytrwały, będziesz w stanie progresywnać według tego kodeksu - osiągniesz sukces. Cierpliwość jest głównym czynnikiem, który odróżni Cię od przeciętności.
  • skończ okłamywać samego siebie. Przyznaj się przed samym sobą. Zacznij działać! Jutro oznacza nigdy!
  • ustal priorytet dla swoich zadań. Myśl długoterminowo. Przeanalizuj swoje działania. Zadaj sobie pytanie czy nie marnujesz czasu na coś, co nie przynosi Ci żadnych korzyści. Zapomnij o natychmiastowej gratyfikacji. Sukces, a także szczęście to produkty uboczne ciężkiej pracy.
  • ci, którzy realizują się we własnych celach, nigdy nie krytykują innych. Jeśli w ogóle mówią, to ich słowa posiadają na celu zachętę. Unikaj toksycznych ludzi, którzy widzą same problemy. Jeśli przebywasz wśród takich osób, z czasem sam przyjmiesz ich żałosną postawę. Nie bój się zmienić towarzystwa, nawet jeśli będą o Tobie źle mówić. Twoje szczęście jest najważniejsze. Nigdy nie wolno Ci o tym zapomnieć!k
  • Działania i słowa innych nie będą definiowały Twojej rzeczywistości. Im bardziej polegasz dobrym słowie od innych ludzi, tym ciężej będzie Ci poradzić sobie z problemami w przyszłości. Jesteś jedyną osobą, która może zmienić Twoje życie. Weź za nie odpowiedzialnośćy

Zapomnij o natychmiastowej gratyfikacji.
Sukces i szczęście to produkty uboczne ciężkiej pracy.

sprawdź wszystkie książki stevena pressfielda