Zmień kurs - l. david marquet marki Osmpower promocja 2023

sprawdź dostępność w sklepie OSMPower.pl

Parametry

Producent:OSMpower
Kategoria:Biznes, ekonomia
ISBN 9788395358883

Opis

Zmień kurs to nietypowy podręcznik przywództwa

Napisany w sposób konkretny, ale lekki i okraszony wieloma anegdotami, wciąga nas w świat autora, jego podejścia do ludzi i zarządzania, a w głównej mierze w jego sposób myślenia i działania.

Przeczytaj tę książkę jeśli jesteś:
  • przywódcą, który ma aspiracje,tworzyć kolejne pokolenie liderów w swym środowisku
  • prezesem albo menedżerem, któremu zależy, by w ramach swego zespołu, przygotować ludzi do awansów
  • zarządzającym, który szuka inspiracji w zakresie zmiany przywództwa w swych firmach
  • osobą, która chce zmieniać na lepsze organizację, w której pracuje
  • wielbicielem prawdziwych, emocjonujących historii, o doświadczeniach liderów.

David Marquet jako dowódca łodzi podwodnej Marynarki Wojennej USA postanowił całkowicie inaczej zarządzać ludźmi na swym statku. Cały cykl dobrania się jego samego, załogi statku, dowództwa, procesów, procedur, a choćby narzędzi jest krok po kroku opisany w tej książce. Autor nie tylko opisał swoje doświadczenia, ale przedstawił je w formie gotowego modelu, który można powtórzyć i użyć w dowolnej organizacji.

Czytając tę książkę:
  • Poznasz wciągającą historię przemiany dokonanej dzięki konsekwencji pokornego lidera
  • Nauczysz się, jak w praktyce wdrażać postępowe, świadome przywództwo w ramach modelu lider-lider
  • Dowiesz się, jak generować angażującą kulturę bazującą na zwinnych zespołach
  • Nauczysz się, jak zarządzać zgodnie z zasadą 3K: Kontrola, transparentność, Kompetencje.

Kamila kruk o książce „Zmień kurs"

WEBINAR David Marquet Jak Być ulepszonYM LIDEREM?Co mówią o książce inni:


Ta książka zmieniła moje myślenie na temat możliwości wprowadzania zmian w organizacjach i nadawania im stosownego tempa. Jeśli na nuklearnym okręcie podwodnym, obwarowanym licznymi procedurami, silną hierarchią, nawykami budowania kultury wyłącznie na bazie rozkazów, w ciągu niespełna roku można było dokonać zmiany o 180 poziomów – jest to możliwe także w każdym biznesie. Mnie ta książka inspiruje do konsekwencji w budowaniu angażującej kultury w naszej firmie, a także wspieraniu w tym dziele naszych klientów. Jestem szczególnie wdzięczny Davidowi Marquetowi za ten namacalny dowód podniesienia organizacji z najgorszej pozycji do najlepszej, dzięki wdrożeniu innowacyjnych metod zarządzania.

Sławomir Błaszczak współwłaściciel i partner zarządzający, 4Results


Książka ta powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich liderów, którzy marzą o zwinnej, produktywnej i produktywnej organizacji. Organizacji, w której pracownicy są promotorami firmy. W znakomity sposób pokazuje, jakie niebezpieczeństwo niesie tradycyjny, hierarchiczny model zarządzania. Jeśli nie jesteś gotowy na oddanie pewnego poziomu decyzyjności swoim pracownikom, nie trać czasu na tę książkę. Jeśli jednak wierzysz, iż twój zespół może działać jak należycie naoliwiona maszyna, nie zwlekaj i przeczytaj ją. I to bez względu na rozmiar organizacji, w której ostatecznie ty, kapitan, nadal decydujesz, dokąd powinien płynąć twój statek.

Ewa Górska dyrektor ds. Pracowników i kultury organizacyjnej, UNIQA


Czy można to, co jest złe i źle działa poddać twórczej dekonstrukcji, aby zmienić kurs w stronę tego, co jest dobre? Tak – potrzeba tylko otwartości umysłu, rozciągliwości, odwagi, szacunku i... Lektury tej niezwykłej opowieści.

Jacek Santorski psycholog biznesu, CEO Grupy Firm Doradczych Values, twórca Akademii Psychologii Przywództwa


Książka Marqueta to idealna pozycja dla każdego lidera. Prezentowana w niej metoda zarządzania pokrywa się z moją wizją znakomitej organizacji. To źródło inspiracji i korzystnych wskazówek, które z przyjemnością zaimplementuję w naszej firmie. W grupie VIVE ludzie zawsze byli w centrum uwagi, ale ta książka ukazuje metody pracy, które podnoszą nasze relacje na jeszcze wyższy poziom. Wierzę, iż autor zainspiruje liderów do zmian, wprowadzania do swych organizacji technik i metod pracy, które diametralnie zmienią sposób zarządzania i osiągane efekty. Życzyłbym sobie, żeby w Polsce pokaźny odsetek przedsiębiorców szedł drogą wyróznioną w tym inspirującym przewodniku.

Bertus Servaas CEO, VIVE GROUP