Omron M6 promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Omron M6 oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 305.15 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-2%
OMRON Ciśnieniomierz M6 Comfort + zasilacz x 1 sztuka
305.15
i-Apteka.pl
OMRON M-6 Comfort 1szt.
310.45
i-Apteka.pl
Ciśnieniomierz automatyczny OMRON M6
312.00
dlapacjenta.pl

Parametry

Producent:Omron
Kategoria:Ciśnieniomierze
Miejsce pomiaru ramię
Automatyczne pompowanie tak
Funkcja czasu i daty tak
Pomiar pulsu tak
Sposób pomiaru oscylometryczny

Opis


Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych towarów marki Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - firmy Nord Farm.

nabywając u nas ciśnieniomierz Omron® M6 Comfort nabywasz artykuł z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door i wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort z zasilaczem - podwójna pewność wyniku i wyjątkowy komfort pomiaru.

W pełni samoczynny ciśnieniomierz naramienny został zaprojektowany z myślą o wygodzie i staranności. Wygodny mankiet to niepowtarzalny, wstępnie uformowany rękaw, który dostosowuje się do zróżnicowanego obwodu i kształtu ramienia.

Dzięki unikalnej funkcji DualCheck™, podwójnej kontroli pomiaru, dodatkowy czujka weryfikuje urządzenie podczas pracy w celu dokonania jak najdokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Poza możliwością uśrednienia wyników z ostatnich 10 minut pracy (3 wyniki), uśrednia na dodatek odczyty poranne i nocne, a także zawiadamia o wystąpieniu nadciśnienia porannego.

Mankiety kolekcji COMFORT są wytwarzane w technice IntelliWrap Cuff™, która zagwarantuje skrupulatność pomiaru niezależnie od pozycji mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru w tej technice to 360° co w praktyce niemal w całości wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie mankietu na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Pomiar dokonywany jest całą powierzchnią rękawa.

niezawodność i precyzja ciśnieniomierza zostały skrupulatnie przebadane poprzez najważniejsze organizacje służby zdrowia podczas licznych procedur badawczych. Omron M6 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z precyzyjnością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy element prewencji w sytuacji chorób sercowo-naczyniowych a prawidłowy ciśnieniomierz to potrzebny ekwipunek każdego domu. Wyłącznie regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi pozwala na zaktualizowany wgląd w stan zdrowia.

Urządzenia marki Omron pomagają kontrolować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Wykrywają ponadto nieregularną, arytmiczną pracę serca. Ciśnieniomierze Omron są atestowane klinicznie poprzez grupę lekarzy według ustalonego protokołu, a także spełniają wymagania European Society of Hypertension.

właściwości i atutyPliki do przejrzenia, do pobrania
Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort - instrukcja obsługi

Pomiar ciśnienia ciśnieniomierzem Omron®


Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów i wysiłku fizycznego.
Jak czyścić ciśnieniomierz?
 • Do czyszczenia obudowy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
 • Do czyszczenia mankietu zalecamy użytkowanie miękkiej, czystej szmatki i mydła.
 • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
 • Nie należy używać zadziornych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja Omron M6 Comfort

firma rekomenduje przegląd techniczny urządzenia co 2 lata by upewnić się czy działa ono sprawnie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron® świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

rozmiar mankietu
stosowanie odpowiedniego mankietu jest niezwykle istotne z punktu widzenia staranności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,wykorzystywany mankiet poprawnie pasuje do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia

Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki rozszerzające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.

Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, iż cierpi na nie ok. 20% populacji oraz co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak ograniczyć ryzyko nadciśnienia? Prewencja.
 • stosuj zdrową dietę
 • rzuć palenie i alkohol
 • bądź aktywny fizycznie, ćwicz regularnie
 • unikaj stresu
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Diagnostyka nadciśnienia

Jak zdiagnozować nadciśnienie? Zapoznaj się z wytycznymi specjalistów w tym m. In. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego na portalu poświęconym problemowi nadciśnienia. odnajdziesz tam takie zagadnienia jak:

 • Zasady dobrego pomiaru ciśnienia krwi
 • Klasyfikacja ciśnienia tętniczego
 • Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego
 • Diagnostyka pacjenta z nadciśnieniem
 • Zasady postępowania przy nadciśnieniu tętniczym
 • Badania podstawowe, zwiększone i specjalistyczne


Wytyczne w przypadku rozpoznania nadciśnienia tętniczego

Co zrobić w sytuacji wykrycia nadciśnienia tętniczego? Dowiedz się co zalecają specjaliści. Tematy w tym dziale:


przeróżne warianty nadciśnienia i tym samym przeróżne grupy pacjentów, a także najróżniejsze metody pomiaru ciśnienia

Nadciśnienie przybiera różnorodne formy i wymaga przeróżnych metod pomiarowych w zależności od wieku pacjenta: