Omron M7 promocja 2020

Cena356.55
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie i-Apteka.pl

Parametry

Producent:Omron
Kategoria:Ciśnieniomierze

Opis


Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych artykułów marki Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - producenta Nord Farm.

nabywając u nas ciśnieniomierz Omron® IntelliSense IT nabywasz artykuł z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door oraz wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.

Ciśnieniomierz Omron M7 IntelliSense IT - innowacyjny, samoczynny ciśnieniomierz zintegrowany z platformą zdrowia Omron, a także komputerem.

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy składnik prewencji w przypadku chorób sercowo-naczyniowycha dobry ciśnieniomierz to potrzebny ekwipunek każdego domu. Wyłącznie regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi umożliwia zaktualizowany wgląd w stan zdrowia. Urządzenia firmy Omron pomagają monitorować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Wykrywają rownież nieregularną, arytmiczną pracę serca.

Ciśnieniomierze Omron są atestowane klinicznie poprzez grupę lekarzy specjalistów według ustalonego protokołu oraz spełniają wymagania European Society of Hypertension.

M7 IntelliSense IT japońskiej producenta Omron to genialnie zaprojektowany, prosty, automatyczny, stacjonarny ciśnieniomierz naramienny, posiadający wszystkie funkcje niezbędne do realizowania komfortowych, prędkich i szczególnie skrupulatnych pomiarów ciśnienia krwi. ma dostęp do platformy monitorowania zdrowia Bi-LINK i został wyekwipowany w łącze USB do szybkiego połączenia z komputerem.

Źródło: YouTube Omron, Louis Houng

Dzięki oryginalnej funkcji DualCheck™, podwójnej kontroli pomiaru, dodatkowy czujnik weryfikuje urządzenie w trakcie pracy w celu dokonania jak najdokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Poza możliwością uśrednienia wyników pomiarów z ostatnich 10 min pracy (3 wyniki), uśrednia ponadto odczyty poranne i nocne, a także informuje o wystąpieniu nadciśnienia porannego.

Mankiety linii COMFORT są stworzone w technologii IntelliWrap Cuff™, która zagwarantuje precyzyjność pomiaru niezależnie od pozycji mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru w tej technice to 360° co w praktyce niemal w pełni wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie mankietu na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Pomiar dokonywany jest całą powierzchnią rękawa.


bezawaryjność i precyzja ciśnieniomierza zostały precyzyjnie przebadane poprzez najważniejsze organizacje służby zdrowia w trakcie licznych procedur badawczych. Omron M3 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z starannością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.

atrybuty i atuty

Sposób postępowania z ciśnieniomierzem Omron M7 IntelliSense IT?

Jak czyścić ciśnieniomierz?

  • Do czyszczenia pokrywy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
  • Do czyszczenia mankietu zalecamy wykorzystywanie miękkiej, czystej szmatki i mydła.
  • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
  • Nie należy używać zadziornych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja ciśnieniomierzy Omron.

marka rekomenduje przegląd techniczny urządzenia co 2 lata by upewnić się czy działa ono efektywnie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

wymiar mankietu ciśnieniomierza.

stosowanie adekwatnego mankietu jest szczególnie istotne z punktu widzenia precyzyjności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,stosowany mankiet prawidłowo nadaje się do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia.

marka OMRON proponuje opcjonalne mankiety w 3. Rozmiarach: drobnym (17 - 22cm), średnim (22 - 32cm) i dużym (22 - 42cm).
Jak zmierzyć ciśnienie krwi ciśnieniomierzem Omron?
Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów, a także wysiłku fizycznego.
Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktarzowych o tym jak dokonywać pomiaru ciśnieniomierzem Omron, a także prezentacji modelu Omron M6 Comfort IT

Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny.

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.
Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 20% poplulacji i co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak zniżyć ryzyko nadciśnienia?
  • stosuj zdrową dietę
  • rzuć palenie i alkohol
  • bądź aktywny fizycznie, ćwicz regularnie
  • unikaj stresu
  • znajdź czas na odpoczynek i relaks
  • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Więcej danych na temat przyczyn i prewencji na oficjalnej stronie producenta: Choroby sercowo-naczyniowe