Czaga syberyjska brzozowa (czarna huba brzozowa) - 50g marki Farmgrupp promocja 2023

Cena11.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Aram Natura

Parametry

Producent:Farmgrupp
Kategoria:Czarna herbata
Rodzaj sypana

Opis

CZAGA (HUBA BRZOZOWA) 100% naturalny składWywary, maści, napary i herbaty z chagi były popularne w Rosji na samym początku narodzin rosyjskiej państwowości. W tamtych odległych czasach tylko zioła, owoce i grzyby strzegły zdrowia człowieka. Były wykorzystywane w leczeniu przeziębień, stanów zapalnych, bólów, dżumy, a choćby nowotworów.

podczas badania rosyjskiej literatury historycznej znaleziono fakty, które świadczą o wyleczeniu Władimira Monomacha z raka przy pomocy czagi z brzozy. Grzyb ten rozwija się na pniu brzozy, odżywia się jej sokiem, stopniowo doprowadzając drzewo do śmierci.

Naukowcy z wielu krajów badali dobre parametry tego pasożyta. Czaga brzozowa gromadzi:

kwasy ekologiczne (octowy, szczawiowy, mrówkowy, borowinowy);

fitoncydy;

żywice;

fenole;

bioflawonoidy;

sterole;

garbniki;

minerały (potas, cynk, srebro, magnez, żelazo itp.).

Kwasy organiczne biorą udział w wielu reakcjach biochemicznych, w tym metabolicznych, zniżają poziom cholesterolu we krwi i oczyszczają naczynia krwionośne. Fitoncydy mają działanie przeciwdrobnoustrojowe, pomagają radzić sobie z patogenną mikroflorą. Bioflawonoidy posiadają pozytywny wpływ na wzrok, nerki, serce i inne narządy wewnętrzne.


Wspiera pracę systemu immunologicznego Chaga ma olbrzymie ilości beta glukanu, który pomaga zbalansować reakcje układu odpornościowego. Normalizuje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, aktywizuje komórki układu wytrzymałościowego działa łagodząco w sytuacji zapalenia błony śluzowej żołądka i wrzodach.


Sposób przygotowania i zalecenia: 1 łyżeczkę do herbaty zalać 200 ml gorącej wody zostawić 15-20 minut pod przykryciem, odcedzić, ostudzić i spożywac
2 razy dziennie po 1/2 szklanki (100ml)
Przeciwskazania: jednostkowa nietolerancja elementów.
Przechowywanie: Przechowywać w czystym pomieszczeniu, w temp. Pokojowej, gdzie wilgotność nie przekracza 70%.

Masa netto: 50g
Termin ważności: 2 lata

Więcej o czadze na naszym blogu