Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, 3120 promocja 2019

jest dostępny w sklepie Upominki Religijne.pl

Parametry

Producent:Produkt polski
Kategoria:Dewocjonalia

Opis

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

wykonana na desce olchowej. Obraz wytwarzano specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda zagwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być wspaniałą pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu lub prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w wyszukane pudełka z klarownym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym wymiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które mają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną typu Hodegetria. Maryja wskazuje na swojego Syna Zbawiciela. Dzieciątko podnosi rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w kolorze niebiesko-granatowym przystrojona jest specyficznymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kompilacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz wytworzono w Polsce przy użyciu polskich tworzyw. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony atest. Ikony dostosowujemy indywidualnie do wymiaru, a także rodzaju deski, na której są wykonywane. W ramach danego wzoru mogą występować nieduże różnice w jej rozmiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest przystępna w naszym sklepie w czterech wymiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej