Matka Boża Łaskawa. Strażniczka Polski. Historia, cuda, łaski, świadectwa promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Księgarnia Katolicka Fundacji Lux Veritatis

Parametry

Producent:Pabis Małgorzata
Kategoria:Dewocjonalia

Opis

Jak twierdziło wielu świadków, w przełomowym momencie bitwy warszawskiej w sierpniu 1920 roku Matka Boża Łaskawa ukazała się na niebie z połamanymi strzałami w rękach, wspierając polską armię, która zmagała się z przeważającą siłą sowieckich najeźdźców. Zatrzymanie i odparcie zalewającej Europę fali komunizmu i obronę dopiero co odzyskanej poprzez Polaków niepodległości nazwano Cudem nad Wisłą. Historycy nie mają wątpliwości, iż to zwycięstwo zaważyło na losach Polski i świata. Dla wszystkich czcicieli Maryi oczywistym jest, iż ten cud zawdzięczamy opiece Matki Bożej Łaskawej, do której modlono się o ocalenie.

Stulecie Cudu nad Wisłą jest szczególną okazją do przypomnienia wydarzeń z 1920 roku,na ogół jest to wezwanie do jeszcze głębszej ufności Matce Bożej. Z tej okazji przygotowaliśmy bogato ilustrowany przewodnik po naszej maryjności. Odkrywając historię, miejsca, cuda i łaski związane z kultem Matki Bożej Łaskawej oraz obcując ze świadectwami maryjnej interwencji w nasze ludzkie sprawy, tym mocniej przekonamy się, iż ufność Maryi i otwarcie się na Jej łaski poprowadzi ku Jezusowi.

*

Przed chwilą nawiedziłem Radzymin, miejsce szczególnie ważne w naszej historii. (...) O wielkim Cudzie nad Wisłą poprzez dziesiątki lat trwała zmowa milczenia. Na nową diecezję warszawsko-praską opatrzność Boża niejako nakłada dzisiaj obowiązek podtrzymywania pamięci tego obszernego wydarzenia w dziejach naszego narodu i całej Europy.

Jan Paweł II