Hermes Trismegistos (93 str.) promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Hermes Trismegistos (93 str.) oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 8.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-9%
Hermes Trismegistos
8.00
TaniaKsiazka.pl
Hermes Trismegistos - Tadeusz Stefan Zieliński (PDF)
8.11
InBook.pl
Hermes Trismegistos. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!
8.80
bookbook.pl

Parametry

Producent:Armoryka
Kategoria:E-booki
ISBN 9788380643383
Autor Tadeusz Zieliński
Wydawnictwo Armoryka
Ilość stron 93
Rok wydania 2017

Opis

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu. Świat starożytny, w okresie narodzin Zbawiciela ugrzązł ostatecznie w samolubstwie, niedowiarstwie i rozpuście; obłudne reformy pierwszego cesarza rzymskiego żadnego pokarmu nie dawały sercu; filozofia ostrzyła swój dowcip w sporach bezpłodnych; z wyzłoconych świątyń spoglądały na modlących się perfekcyjne, ale zimne i obojętne bałwany.

Wtenczas ozwał się głos z Nieba, zwiastujący pomieszczenie ludziom dobrej woli – i ludzie usłuchali tego głosu i zostali zbawieni... To wyobrażenie o zwycięstwie chrześcijaństwa nad otaczającym je światem starożytnym odznacza się prostotą i dostępnością; przyjaciel idei chrześcijańskiej skłonny będzie uznać za pożądaną inną odpowiedź na pytanie co do przyczyny jej zwycięstwa: – zwyciężyła ona nie przeto, że była środkiem jedynym, ale że była środkiem najdoskonalszym do osiągnięcia pokoju duszy i zbawienia.

Warto jednak przypomnieć inne, pogańskie prądy religijne, które poprzedzały chrześcijaństwo, za jeden z najważniejszych należy uznać hermetyzm, któremu rozprawa niniejsza jest poświęcona. Hermetyzm ongi był potęgą religijną; niniejsza książka, jak mniemamy, udowodni to w całej pełni.