Pamiętnikarze. druga wojna światowa w holandii słowami jej naocznych świadków marki Harpercollins promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Pamiętnikarze. druga wojna światowa w holandii słowami jej naocznych świadków marki Harpercollins oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 43.33 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-9%
Pamiętnikarze. Druga wojna światowa w Holandii słowami jej naocznych świadków
43.33
TaniaKsiazka.pl
Pamiętnikarze. Druga wojna światowa w Holandii słowami jej naocznych świadków
47.78
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:HarperCollins
Kategoria:E-booki
ISBN 9788327693686
Autor Nina Siegal
Wydawnictwo HarperCollins
Rok wydania 2024

Opis

UWAGA!!! towar cyfrowy! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila

Inne niżeli wszystkie, zagadkowe spojrzenie na historię drugiej wojny światowej i Holokaustu przez pamiętniki mieszkańców Holandii – relacje z pierwszej ręki, zwykłych ludzi żyjących w wyjątkowo skomplikowanych czasach.
Opierając się na wybranych tekstach z serii ponad dwóch tysięcy holenderskich pamiętników pisanych w trakcie drugiej wojny światowej, a dziś znajdujących się pod opieką archiwistów, Pamiętnikarze rzucają nowe światło na tę tragiczną część historii. Pozwalają spojrzeć na nią w świeży sposób, oczami między innymi sympatyzującego z nazistami policjanta czy żydowskiego dziennikarza, dokumentującego codzienne życie w obozie tranzytowym.
Dziennikarka Nina Siegal – dorastająca w Stanach Zjednoczonych w rodzinie, która przeżyła Holokaust – zawsze się zastanawiała, jak drugiej wojny światowej doświadczali zwykli ludzie. Jako dziecko słyszała opowieści o wojnie i o dzienniku Anne Frank, ale były to albo lekcje moralności, albo historie z puentą. By odnalezienie się w amerykańskiej rzeczywistości było łatwiejsze, nigdy nie ujawniano jednak szczegółów przeszłości.
Kiedy dorosła już Siegal przeprowadziła się do Amsterdamu, pytania o historię powróciły, a wraz z nimi pojawiły się nowe: dlaczego w czasie wojny zginęło siedemdziesiąt pięć procent holenderskiej społeczności żydowskiej, podczas gdy w innych krajach Europy proporcje te były inne? Jak wpisuje się to w narrację o holenderskim ruchu oporu, o którym tak niemało słyszała, i jak odnosi się do popularnej tolerancji, o której ludzie w Holandii zawsze chętnie mówią? A w końcu, co być może najważniejsze, czy nie znając odpowiedzi na te pytania, mogłaby wychowywać w tym kraju żydowskie dziecko?
Wnikliwa i unikatowa książka Pamiętnikarze, będąca konsekwencją analizy pamiętników zwykłych ludzi, pozwala zrozumieć naturę oporu, działanie pamięci, a także sposoby, w jakie rozpatrujemy i upamiętniamy przeszłość.


bezpłatny fragment:
UWAGA!!! produkt CYFROWY! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila.