Porwanie Kościoła. Zaświaty w wierzeniach Kościołów tradycji protestanckiej - Andrzej Sarwa, eb-22 promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Porwanie Kościoła. Zaświaty w wierzeniach Kościołów tradycji protestanckiej - Andrzej Sarwa, eb-22 oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 9.33 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-1%
Porwanie Kościoła. Zaświaty w wierzeniach Kościołów tradycji protestanckiej
9.33
TaniaKsiazka.pl
Porwanie Kościoła. Zaświaty w wierzeniach kościołów tradycji protestanckiej
9.47
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Armoryka
Kategoria:E-booki
ISBN 9788360276372
Autor Andrzej Sarwa
Wydawnictwo Armoryka

Opis


PORWANIE KOŚCIOŁA - opracowanie historii oraz wierzeń dotyczących rzeczy ostatecznych człowieka i świata Kościołów tradycji protestanckiej.
Fragment książki:
Swedenborgianizm
nad wyraz interesujące jest twierdzenie Swedenborga, że człowiek w zaświatach zachowuje swoją płciowość, że istnieją tam małżeństwa, bowiem pełny człowiek to połączeni kobieta i mężczyzna. Te małżeństwa, które w doczesności były dobrane i kochające się, będą małżeństwami także i po śmierci, natomiast ci których związki małżeńskie były pomyłką, w zaświatach znajdą dla siebie rewelacyjnych partnerów.
Sąd Ostateczny, który ponoć widział na własne oczy, odbył się w roku 1757. Nie wykluczył on spośród ludzi zbawionych niechrześcijan, tak więc szczęśliwość wieczną mogą osiągać nie tylko chrześcijanie,także Żydzi, muzułmanie, a choćby poganie. Lecz nie osiągnęli go - o czym zapewniał z całą nad wyrazścią - ani Luter, ani Kalwin, ani Melanchton, ponieważ ich nauki były krzywdzące dla typu ludzkiego, a zatem wstrętne Bogu. Z tego powodu jak wielu innych ludzi wiodących złe życie trafili do drugiej krainy zaświatów, do piekła:
Piekło podobnie jak niebo w dodatku podzielone jest na społeczeństwa i na tyle społeczeństw, na ile niebo; albowiem każde społeczeństwo w niebie ma przeciwne sobie społeczeństwo w piekle, a to dla utrzymania równowagi. Lecz społeczeństwa w piekle różnią się według rodzajów zła, a stąd według fałszów, ponieważ społeczeństwa w niebie różnią się wedle dóbr, a stąd wedle prawd. To, że każdemu prawidłowu przeciwstawione jest zło, a każdej prawdzie przeciwstawiony jest fałsz, poznać można z tego, iż nie ma rzeczy bez stosunku do swego przeciwieństwa, i że z przeciwieństwa poznaje się, jaka ona jest i w jakim jest stopniu; i że stąd pochodzi wszelkie pojęcie i poczucie. Dlatego to Pan ustawicznie dba o to, by wszelkie społeczeństwo niebieskie miało swego przeciw nika w społeczeństwie piekielnym, ipomiędzy nimi była równowaga. (...)



bezpłatny fragment: