Słowoteka - Andrzej Popielski (EPUB) (2018) promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Słowoteka - Andrzej Popielski (EPUB) (2018) oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 15.98 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Słowoteka - andrzej popielski (epub)
15.98
InBook.pl
Słowoteka - andrzej popielski (pdf)
15.98
InBook.pl
Słowoteka - andrzej popielski (mobi)
15.98
InBook.pl

Parametry

Producent:Wydawnictwo e-bookowo
Kategoria:E-booki
ISBN 9788395091209
Autor Andrzej Popielski
Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo
Ilość stron 118
Rok wydania 2018

Opis

Ponad 90 różnotematycznych wierszy, fotowierszy i fotografii. To treści "Słowoteki", które napisał i sfotografował Andrzej Popielski, dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.Autor szuka w poezji zróżnicowanych wrażeń.

W pisaniu sięga po humor, satyrę, groteskę, ironię, szyderstwo, prowokację - lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. Fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami, wzajemnie wpływającymi na swoje treści.

Tak mówi o swej twórczości:- "z reguły nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości - pewnie jestem dziwny - są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca.

Powstały ich miliony - niektóre efektowne - większość pod sztandarem banału. Mniej mnie interesuje w wierszach podtekst metafizyczny i metaforyczny - bardziej społeczny, czasem polityczny, częściej ogólnoludzki i osobisty.

Razi mnie w poezji jej słaba zdolność do zauważania sunących jak tsunami zmian cywilizacji, z ich aspektem technologicznym silnie wpływającym na obyczajowość. Brakuje mi obrazowości i dostrzegania, iż poszerzył się horyzont oglądu świata, a jeszcze bardziej "wszech..." Czytelnicy o jego wierszach - internetowe komentarze o wierszach zamieszczonych w tomie, przede wszystkim uczestników Klubu Kreatywnego Pisania przy Instytucie Sztuki Literackiej: • P.M.

(wiersz „Hyde Park”) – perfekcyjny wiersz/tekst piosenki. Cmentarz jako Hyde Park – wyjątkowo przewrotna metafora...• H.S. (fotowiersz „Kluczyk”) – To jest nad wyraz twórcze podejście – obraz staje się znakiem, przenoszącym poza solidną poręczność.

Wiersz jest komentarzem do tego znaku. Dla mnie wystarczyłoby do słów: „czerni i bieli w ramach metrażu celi”. Reszta zostaje dopowiedziana poprzez Czytelnika.• A.K. (wiersz „Erotyk”) – Utwór o upływającym czasie i skomplikowanej miłości.

niebanalna pętla słów niby przypadkowych, a jednak o wielkim znaczeniu. Nie mogę się naczytać.• G.K. (wiersz „Bajki robotów – Ewolucja”) –... Sympozjum rozumnych urządzeń znajduje sposób, jak pokonać ostatnie bariery i wejść na kolejny poziom rozwoju – stworzenie nienaturalnej inteligencji.

doskonałe. Cyniczne, prześmiewcze, lecz z wdziękiem i polotem (...) Twojego wiersza się nie czyta, poprzez niego się przelatuje, połyka go w całości.• A.W. (wiersz „Siedzimy w krzakach”) – Kurczę, uwielbiam czytać Twoje teksty.• G.K.

(wiersz „WPO, czyli Wesołe Przedsiębiorstwo Oczyszczania”) – Lekko i ironicznie podszedłeś do tematu nieczystości (...) Nadałeś nietypowy charakter swojej pracy, poprzez co uderza ona w najróżniejsze struny. A brzmienie piosenki czy reklamy umiejscowia go tylko jeszcze silniej w XXI wieku...• J.P.

– Każdy wiersz jest o czymś innym.